Depersonálizacia a vodičák

Príspevok v téme: Depersonálizacia a vodičák
e36power

Ahojte, trpím DP už niáky čas, za mesiac mam 18 za ten čas od mojích 16 som zistil len teray že moja mysel je vlaste totálne vyčerpána, a viem že jedina cesta vzliečniu je nechať moje telo a mysel sa samo z regeneroť, aj ked niekedy mi to nejde,:) ale prejdíme k veci, mám jednu zálubu, a tým su autá, už od mala sa neviem dočkať vodičáku, a teraz je to tu, lenže pointa je v tom že teraz ked trpím tou DP mám s vodičaku obavy že pocity nereálna, budem pociťovať aj za volantom, neviem možno to tak ani nebude, ale chcel by som sa spýtať, či tu niekto trpí DP a kludne si jazdí, či ho to niako neobmedzuje, vopred Dakujem za odpoved s pozdravom Ivo :)

Nickname81

pekne pekne tak dufam že budeš fajn,ja mam teraz take divne obdobie neviem čo sa deje vyskystuju sa aj take blbe myslienky na samovrazdu ale nepripisujem tomu niaku dolezitost uvidime,:) a ty ake lieky uzivas?

luciano

e36power v žiadnom prípade nikde nespomínaj, že máš depernolizáciu. Tá je spravidla súčasťou psychózy a psychóza je slabší odvar schizofrénie. A podľa zákona, ten kto má schizofréniu, má zakázané jazdiť na aute a nemôže ani dostať vodičák. Takže ak chceš dostať vodičák, musíš o svojej diagnóze bezpodmienečne všade mlčať ako hrob...
Ja mám napríklad schizofréniu a vodičák mám len preto, že som ochorel až po rokoch odkedy mi vodičák vydali. A samozrejme o tomto fakte mlčím a modlím sa, aby mlčala aj moja psychiatrička, keďže psychiatri majú povinnosť schizofréniu nahlasovať dopravným policajtom.

e36power

Vieš čo prijal som to, aj celý môj stav a je mi lepšie, menej stresu, menej strachu, už len takýto prístup mať zopár mesiac nasadiť správnu liečbu a budem fit,:) nerobím si s toho nič, snažim sa byť čo najmenej unavený, lebo čím viac som unavený tým viac to vnímam, hlavne o samote, vonka ked som s kamarátmi atd tak to vôbec nerieším, spáánok? vieš čo aj hej ale stále to nieje ono, a to stým čítanim mám tiež podobne, len ja dosť čítam takže už to niako "ovládam" skus to aj ty, niečo čo ťa zaujíma na nete si najdi, čítaj to, študuj to a tak, držím palce, :)

Nickname81

a niake zmeny?:) k lepšiemu k horšiemu hm?
ešte furt si ako keby v takom sne alebo ako sa ti javy to vnimanie ked sa s niekym bavis?..spanok ok?:) ja neviem ja mam skor pocit že mne sa to skor horšuje neviem :D ked citam knihu tak citam jak keby len text ale neviem si ho zapametat a porozumiet mu

e36power

Nové ?:) mal som sedenie s psychologičkou ktorej chodím už rok, a vlastne prišli sme na to že môj problém je hlavne v unáve, ma ževraj super kontakt na psychiatričku s ktorou už dlho spolupracuje, a povedala že mam ísť knej že ona takéto depersonované veci rieši a že vie prefektne triafať lieky že to vždy niako pomohlo,tak sa tam idem v januari objednať, a skúsím to teda, povedala že ked budem brať lieky tak ma bude ešte donaprávať a že to bude fáájn, najlepšie je na tom že som možno naivný, ale ja verím že sa stoho dostanem a tento rok 20015 bude prelomoví tak drž palce :):D

e36power

:D :D to iste sa stálo aj mne a preto som si to musel prečitať asi 10 krát, :D ale tak aj ja mam s pamäťov problémi, ja som sa napríklad dneska rozprával s kamarátmi, a zajtra mi priipomenu jednu hlašku ktoru jeden povedal všetci si ju budu pamätať a ja budem len prikivovať a tvariť sa že viem o čo ide a popritom nič :D rozmýšlal som aj nad niákymi vytamínmi ale neviem ktoré by boli tie pravé, a zas viem kôli čomu mam tkau pamäť takže neviem či by sa to aj oplatilo

Nickname81

mne vadi ta pamet ze proste si nedokazem nič teraz zapametat,proste aj ten članok co si sem dal som si cital všetky kapitoly a teraz som po hodinke uz zabudol co tam bolo proste toto ma hneva najviac :D

e36power

Ved už som sa bol dneska objednať u psychologičky tak hádam mi helfe niako,že ma nastaví na tu správnu cestu..