Panna + FWB (friends with benefits)

Príspevok v téme: Panna + FWB (friends with benefits)
Chiara+3

Dve otázky :)
som panna, a už KONEČNE by som to chcela mať. veď už mám po dvadsiatke. no zistila som, že mám nejaký blok čo sa týka vzťahov - mala som len jeden pubertálny "vzťah", pár rokov nič, a teraz aj keď som bola s nejakými chalanmi vonku, tak som po čase dostala blok, že som sa s nimi viac NEMOHLA stretnúť, proste súdim, že nechcem vzťah, len také... potešenie. Zatiaľ sa pohybovalo v medziach bozkov a dotykov.
a tak uvažujem, že by som to spravila s kamarátom (hoci sa nepoznáme veľmi dlho, je to milý chalan, ktorý by mal záujem). musím mať prvý sex vo vzťahu? nestačí na to len že ten človek je fajn a priťahuje ma?
a druhá vec, keby som sa rozhodla spraviť to takto, tak ako by som mu mala naznačiť, že súhlasím? lebooo už sa to raz mohlo stať, ale vtedy som mu povedala, že ešte nie je správny čas. a viete, ja som v tomto dosť mimo, neviem ako to chodí.

Slobodna

MultiLevel tiež sa na tom dobre bavím :)

A pre zakladateľku témy: Je jedno s kým to urobíš, či s milujúcim partnerom alebo len kamarátom - pretože prvýkrát z toho budeš mať prd.

Amily

Môj prvý sex bol s kamaratom..Bolo to fajn,nesťažujem sa :-) užila som si too..Nebolelo to vôbec,krv nebola..A ktomu mi povedal že som bola rajcovná ..

Chiara+3

no ved, tam je práve ten problém, že akosi neviem nadviazať vzťah - jednak chýbajú skúsenosti, a jednak mám taký vnútorný pocit - keď som mala vyhliadky s niekým chodiť, tak som cúvla - nechápem prečo.

Chiara+3

ďakujem vám za názory, hoci sú také rôznorodé, že mi jednoznačne nedajú smer, ale aspoň mám o čom premýšľať.
zamilovania sa nebojím. už som zamilovaná bola a bolo to ozaj niečo, a ťahalo sa to so mnou dlho, nemyslím si, žeby sa také niečo mohlo stať teraz, lebo to tak necítim.
som z toho celkovo dosť zmätená, lebo vo vzťahoch som fakt veľmi neskúsená, neviem ani nikoho baliť, nerozumiem "signálom" a podobným veciam.
ale mám v tom zmätok, lebo jednak neviem čo teraz chce on - najprv chcel len sex, ale nedostal ho a ďalej sa ozýva, zase ale pochybujem že chce niečo hlbšie.
a čo chcem ja to je uplne iná hádanka. telo mi hovorí jednoznačne, svedomie dačo iné, a keďže si nie som istá čo vlastne on, tak sa neviem zariadiť ani ja. ale zas je fajn, a chcem to mať s niekým takým.

De

Cielom je vybudovat najprv blizky vztah s niekym a az na tom zalozit ten sex.

Vyhladavat sex sam o sebe je hlupost, NIKDY to v konecnom dosledku neprinesie nic pozitivne alebo blahodarne.

Poznaci to tvoju dusu a vystavujes sa zbytocne chorobam. Napriklad take HPV chytis v dnesnej dobe velmi lahko a potom to uz len dalej prenasas a ani o tom nemusis vediet.

Cim viac je mozne minimalizovat sex ktory nie je sucastou pevneho vztahu, tym lepsie pre teba a vlastne aj pre spolocnost lebo sa minimalizuje riziko chorob a dusevnej nepohody ktory sex bez lasky poskytuje.

Radsej rozmyslaj nad tym ako si budovat hlbsi vztah a co robit aby si dospela k tomuto a nie k nahodnemu sexu.

moncaponca

Pre mna clovek, ktory sa pyta cudzich ludi, ci moze mat sex za danych okolnosti je nevyzrety a myslim si o nom to, co pisem....bude ju to neskor velmi mrziet. Mozem sa mylit, ale to by som nemohla byt zena a nevedela ako premyslame :) Ved nech to vyskusa, mne napriklad moze byt jedno, ako sa rozhodne, ale ja osobne by som uvitala, keby nam po case napisala, ako sa jej dari. Lebo som zvedava ci sa mi potvrdia moje slova, alebo nie. Nemusia, mozu. Inak, Celkomfajn s tebou suhlasim. Vo vztahu FWB nemaju co robit zamilovanost alebo nejaka laska...to uz potom nie je FWB :D

celkomfajn1

ja si myslim ze cim neskor zacne chiara sexovat, tym horsi bude jej sexualny zivot aj potom neskor ked uz sexovat zacne...
a jasne u dievcat by prvy sex mal byt prijemny aby ju to potom nepoznacilo no a na tento ucel, ak stale ani ako 20 rocna nema normalneho partnera, je aj jej kamarat s ktorym si rozumie vyborny kandidat. mozu na to ist pomaly, s citom a pokojom, neporovnatelne lepsie ako o to prist niekde v aute za diskotekou..
jej dusevny stav to nepoznaci nijak negativne pokial su v pohode kamarati a on je pohodak, skor naopak sa bude citit dobre a bude sa jej to pacit.. skor je prave ten problem ze ak sa moze lahko zamilovat a jej laska moze ostat neopatovana len to uz je len na nej si zvazit do akej miery vie ukocirovat svoje emocie..

moncaponca

Celkomfajn, to co pises, je v skutku pekne, ale neberies absolutne do uvahy o com pise zakladatelka temy. Ma akusi traumu ci co to zo vztahov, fakt myslis, ze v takom psychickom rozpolozeni dokaze mat vztah s niekym bez toho aby sa zamilovala? pochybujem. Dalsia vec. Je panna. Okej su dievcata, ktore su panny do vyssieho veku lebo nestretli este chlapa, ktory by za to stal, ale ich sexualita tym nie je nijak ovplyvnena, poznacena. Cize najdu niekoho vhodneho, zacnu sexovat a nemaju ziadny evidetny psychicky ani fyzicky problem so sexom. Ale tiez pochybujem, ze toto je pripad Chiary.
Na to aby niekto mohol fungovat vo vztahu FWB, musi byt trosku inak nastaveny, ako v sucasnosti je Chiara. Preto by bolo lepsie, keby mala prvy raz sex v inom vztahu ako v takom, kde sa nemoze zamilovat