Depersonalizacia - trápenie

Príspevok v téme: Depersonalizacia - trápenie
peky239

Ahojte. :) chcela by som sa s vami podelit o moje trapenie a samozrejme by som vam bola velmi vdacna za rady. Mam 14 rokov (zachvilu 15) a este pred polrokom som bola vysmiate, optimisticke dieta, ktore bralo zivot s obrovskym humorom, nemala som problem sa hocikomu s niecim zverit. V juni sa to ale vsetko zmenilo. Mavala som caste problemy s bruchom a pretoze mi vysli vsetky vysledky dobre, isli sme k detskej psychologicke. Uz od malicka som bola citliva, a prezila som si par neprijemnych zazitkov cez ktore som sa ale dostala. Lenze odvtedy ako keby otvorila vo mne nejaky blok, stala som sa zase tym malym precitlivelym zdeptanym dievcatkom akym som bola. Cele leto som doslovne kazdy den boda doma , vobec som nechodila von a jedine co som robila bolo pozeranie serialov. K mojim kamaratkam som prestala pocitovat to co pred tym, boli mi ako cudzie osoby. Velmi som sa asocializovala. Pred zaciatkom do novej skoly som mala zachvaty depresii, revala som z nicoho nic vkuse sa lutovala. A najhorsie na tom je ze som sa velmi uzavrela do seba, a to ma najviac dusi. Kazdy den v skole sa tvarim ze je vsetko v poriadku, ze ma nic netrapi ale vo vnutri ma to doslovne ubija. Okolie si o mne mysli aky som bezstarostny clovek ale pri tom opak je uplna pravda a je to hrozne kazdy den hrat pretvarku ze je s vami vsetko v poriadku apri tom sa vo vnutri trapite. K tomuto sa tiez pridali stali depersonalizacie , proste mam pocit zavratov ze idem odpadnut, obcas sa mi predmety najcastejsie pismenka hybu alebo hmlia pred ocami a tiez mam niekedy pocit ze neviem kontrolovat svoj pohyb a rec. Ako keby svet proste nebol realny a ako keby som bola uplne ina osoba. Niekedy to prestane , ale zachvilu to zase pride. Najhorsie ze nie som schopna nikomu to povedat. Prosim vas , nepiste mi ze som este dieta a ze si tolen namyslam, stretavam sa s tymi narazkami odmala aky som hypochonder atd. Spociatku som si bola 100% ista ze je to sposobene nejakym zdravotnym ochorenim, ale tolko ludi na mna vytvaralo natlak ze si to namyslam ze uz vlastne ani nevylucujem ze je to zo psychiky. Velmi sa tymto trapim uz polroka, a nemozem takto proste dale pokracovat, chcela by som aby to bolo vsetko take ako predtym. Co by sfe mi odporucili robit? Jedna.. dakujem vam za odpovede a odozvi :)

404

Ja mám úplne tie isté pocity ako popisuje Krtek začala sa to marihuanou dostal som z nej uzkostny stav a veci 2 metre odo mňa sa mi zdali 2 rozmerné o deň neskôr sa mi to stalo znova + tlaky v hlave, na hrudi pocit že sa zbláznim mam to už mesiac momentálne sa chystám ísť na psychiatriu

Krtek6997

Viem o čom hovoríš ja mam Derealizaciu, všetko vidím skreslené a akoby všetko bolo
dvoj rozmerné. Vonkajšie prostredie je ako cudzé ako keby som to nikdy nepoznál a ľudia sa mi zdaju nerealny akoby som Žil vo sne. Ja to mam od Októbra 2014 kúpil som si Magnesium a dával iba vtedy keď som sa cítil zle. Mám 17 rokov na 70% sa mi to zlepšilo ale stále mávam divné pocity akoby som nežil ale iba slabé.

peky239

No ja to nemám z ničoho takéhoto, v živote som ani alkohol nemala,:) a ďakujem, budem sa snažiť s tym dako vyrovnať :)

e36power

ja to mam tiež s trávy, a presne o toto ide, bud sama sebou, nevšímaj si ako sa správaš, proste ked povieš aj niaku hluposť nezmyselnu kašli na to, proste na niaky čas si takáto, a ked to prejde budeš zase taká ako dakedy:)

drogysúsvins

Na depersonalizaciu liek neexistuje :) musíš si s tým sama poradiť :) moja rada ale je , že nesnaž si sama seba všímať :) ja som mal to mal po marihuane , zo začiatku len depersonalizacia , ale to sa zmenilo na panický strach , stratil som skoro všetkých kamarátov , rodičia si myslia že som hypochonder , tak bojujem proti tomu sám a zatiaľ celkom dosť úspešne

e36power

ja to neberem v zlom, mne to je jedno,:) ved ja som tiež ešte "dieťa" idem mať o mesiac len 18, ale chápem to maš pravdu aj ty

laura321

power,neber to hned v zlom, ani nemaj z toho srandu, ja som ju radsej varovala, keby tvoja dcera mala 14 rokov len , ma velke problemy ,nema to komu povedat a je doverciva a nejaky chlap po nej pyta kontakt na FB, neviem, ci by sa ti to ako tatkovi pacilo, len tolko, ze je to este dieta a ma si davat pozor...

e36power

hahah teraz plačem od smiechu,:D ty si čo myslíš že som uchyl? ale tka mne to je jedno, ja iba tak lebo sem nechodím stále a na fb som vkuse, že tak keby niečo potrebovala, v skratke ti poviem teda o čo ide, tvoja mysel je unavená s toľkých obáv, a ziem, tak sa uzamkla preto prestávaš citiť pocity, dakedy si si určite nerobila také starosti ako teraz však? ide o to že to maš prijať do svojho života, proste nehať to tak ako to je, žiť stým niaky ten čas, "ono" sa to privižuje práve na strachu, tak si nerob zle stavy, nenamyšlaj si, proste to prími celým svojím srdcom a telom, a k tomu nereálnemu vnimaju, toho som sa aj ja najviac bál, to je tiež len o tom že si vyčerpana s tolkých obáv, ja čo som urobil, a čo radím aj na tvojom mieste, choj medzi ľudí, aj ked na silu, choj bav sa, choj všade kde sa dá, aj ked budeš mať strach niekde ísť že ako to budeš vnímať, ako napríklad ja diskotéky,(teraz chodím na každu akciu a tancujem ako drak :D" takchoj do toho, prekonaj ten strach, ovladni tvoju mysel nadtým, proste tvoja mysel potrebuje oddych, dám ti sem članok na ktorí som natrafil a vlastne stadial ti dávam tieto rady blog.depersonalizace.info
prečitaj si prvu kapitolu, a potom postupne 2,3,4.. a ked to budeš čítať a zamyslíš sa nadtým čo tam hovorí, ozaj to všetko dáva zmysel, mne to pomohlo kusok vtom že som si už nemyslel že som schizofrennik alebo niečo take, zistil som vlastne o čom to všetko je, tak prajem príjemne čítanie teda :)