Ako vydrzat medzi dvoma zenskymi operaciami

Príspevok v téme: Ako vydrzat medzi dvoma zenskymi operaciami
Biela Kobra

Po štyridsiatke sa mi začali objavovať maternicové myómy a polypy. Užívala som TČM, čo mi na pár rokov pomohla, ale neskôr už nepostačovala. Začala som mať bolesti v podbrušku. Pred troma rokmi som bola na prvej hysteroskopii, vybrali sa polypy. Po troch mesiacoch sa problémy objavili zasa, plus zvýšila sa bolestivosť prsníkov, ktorá trvala celý mesiac. Brala som Indonal, rôzne hormonálne tabletky, nepomohlo. Vlani som bola na hysteroskopii zasa, brali sa stopkaté myómy, zrezalo sa tkanivo maternice. Po operácii problémy neustávali, najprv lekárka súdila, že ide o pooperačné bolesti, cca o mesiac mi zobrala stery a zistila sa chlamýdiová infekcia. Nechcem tu rozoberať, ako som k nej prišla, sme s manželom už 20 rokov, sme si verní a ten rok som bola na gyn. vyšetreniach hádam 20x. Vyliečila sa chlamýdia, ale problémy sa stupňovali. Pri labákoch sa ukazuje len bežná baktéria, ktorá by nemala byť patogénna. Cca rok beriem Klimonorm. Bolestivosť prsníkov sa zmiernila, ale bolesti v podbrušku pretrvávajú - diagnóza chronický zápal maternice. Vybrala som asi 10 druhov antibiotík, bolesti vždy ustúpili na krátky čas, a potom to bolo horšie ako predtým. Lekárka si myslela, že myómy kalcifikujú, preto do nich antibiotiká neprenikajú a baktéria prežíva. V lete toho roku boli bolesti už trvalé, podstúpila som laparoskopické vyšetrenie, ktoré skončilo trojhodinovou operáciou. Vybrali sa niektoré myómy a prerušil sa masívny počet zrastov na maternici, hrubom čreve, brušnej stene a pobrušnici (IMHO spôsobené zápalmi). Mesiac trvalo, kým som sa dostala do normálneho stavu a už som si myslela že bude pokoj. Absolvovala som kúpele v Lúčkach, kde ma dali do poriadku. Týždeň po návrate do práce sa to všetko začalo znovu. Momentálne prežívam s náplasťami Flector, pretože lieky perorálne mi už nezaberajú a na algifen mám alergiu. Lekárka čaká, kým sa dohojím a odporúča mi ďalšiu operáciu, tentokrát hysterektómiu, po novom roku. Ja by som šla na operáciu hneď, len ešte nemám zhojené jazvy a hrče po bruchu... začala som piť čaj Anticancer, nepomáha. Obávam sa, že ani po hysterektómii nebudem už v poriadku, a že sa to zasa objaví niekde inde. O vaječníky zatiaľ prísť nechcem, pretože mi začína už osteoporéza. S operáciou som zmierená, ale som už prístupná akémukoľvek riešeniu, ktoré by zmiernilo moje problémy, pomohlo mi vydržať do januára, resp. eliminovalo by riziká recidívy. Lekárka priznáva, že v mojom prípade je bezradná. Ďakujem za akúkoľvek radu.

Biela Kobra

Maoam, zápal nič nepotvrdilo - ani krvné testy, ani výtery. Antibiotiká som jedla celý rok, mesiac čo mesiac, bez výsledku. IMHO je to skôr funkčná porucha a keď sa nad tým zamyslíš, tak dve operácie v narkóze počas 4 - 5 mesiacov fakt nie je zdraviu prospešné. Aj v auguste som bola na operácii na "akútny stav", predtým na dvoch ďalších, každý rok. Nikdy sa nič akútne nepotvrdilo, proste sa mi to tam po pár mesiacoch vždy pozrastá a narastú nové myómy, ktoré sa nesprávajú nenápadne, ako by sa patrilo, ale robia "bordel".
Sehria, modracik, ozvem sa.

Maoam

musis z toho urobit urgent - proste bolesti nevydrzis a hotovo, snad nechcu riskovat, ze skoncis na Vianoce najneskor na prijme s horuckami, krvacanim a brusnou sepsou (ak budes mat smolu), proste vezmi to z tejto strany, zatlac a nepust, ako pitbul, ide ti o zdravie

inak operovat v tvojom stave je riziko, to vies - budes potrebovat ovela dlhsiu rekonvalescenciu, ATB pocas celej doby atd, takze s tym musis pocitat, ale inej cesty niet, musi to ist von

Maoam

ak mas silne bolesti a neustaly zapal v maternici, musis pritlacit na lekara, aby OP bola vykonana skor, je to pre teba riziko

dva mesiace su dlha doba, ak nepochodis, skus ineho lekara, ale nechat ta takto nie je OK, tu pomoze iba hysterektomia, to vies, ale nechat ta v zapaloch a bolestiach dva mesiace je nezodpovedne

modracik

Biela Kobra,môžem Ti doporučiť odborníka, gynekológa, ktorý dokáže pomôcť i prírodne, nepropaguje len chemické lieky....tie len v prípade, keď ozaj musí.Nie raz už pomohol v prípadoch, keď si klasický gynekológ nevedel dať rady....treba skúsiť..Ďalšie info cez meil.

Biela Kobra

Alchemilku pijem už cca 3 roky, striedam ju so "ženským čajom", čo je v podstate alchemilka s myším chvostom. Ešte dnes sa počujem, ako som v septembri prišla po operácii do práce a pochvaľovala som si, že konečne si po rokoch môžem na raňajky zaliať ľubovoľný čaj a nie tie bylinkové sračky. Trvalo to len pár týždňov. Zase pijem alchemilku, myší chvost, ajurvédsky čaj a zemežlč, lebo už mi je od všetkých tých dryákov zle :-( a kŕče mám celý mesiac v kuse.

knaja

Este si kup sypanu alchemilku aj mysi chvostik a rob si denne caje a pi, kolko vladzes. No nech uz mas pokoj, lebo tie bolesti su hrozne, chcela sa mi az stena driapat, az take su tie bolesti. Mozno by pomohlo magnezium proti krcom.

Biela Kobra

ďakujem obom. Momentálne užívam Apo Curenzym a o termíne operácie sa pôjdem dohodnúť na budúci týždeň, pretože do nového roka už s týmito bolesťami nevydržím, myslím, že mám znova zrasty na črevách a tie zápaly maternice tomu prispievajú... 2 operácie počas 4 - 5 mesiacov nie je veru bohviečo :-(

knaja

Ja som 2 roky po hysterektomii a konecne mam pokoj od bolesti, ktore uz boli hrozne, mala som velky myom a par malych, endometriozu, o ktorej ani lekarka nevedela. Vajecniky mi nechali oba a mam o rok viac ako ty, nemam navaly ani nic take. Po operacii som brala Wobenzym a nemala som ziadne problemy. Tu som nasla rady od RNG o serrapeptaze, ktoru mi ale najprv odporucila nasa podnikova sestricka a kupila som si a uzivam. Na tu kalcifikaciu aj osteoporozu je super vit. K2-MK7 nap. s vit.D3 napr. od biominu. Precitaj si na nete, je tam toho vela.

Angelina7777

no veru, asi sa to inak nebude dat iba hysterektomiou.. no co uz. esteze je to organ co sa da vybrat, nie ako zaludok alebo pecen.

myslela som, ze mozno dieta by to vyriesilo, ale ked problemy zacali az po 40tke, je mozne, ze problem je hormonalne viazany.

tie chlamydie su ale zahada, ked sa tak znenazdajky objavili. myslis, ze nakaza v nemocnici?

no co uz, drzim palce, urcite Ti bude po operacii lepsie a odstrani sa zdroj problemov

Biela Kobra

Angelina7777, ďakujem. Hysterektómia ma čaká cca o dva mesiace. Mám 48 a deti sme nemali (nezistilo sa, prečo, obaja sme boli až do začiatku týchto mojich problémov zdraví). Lekárku plánujem zmeniť od nového roku, ale hysterektómii sa nevyhnem - stav som konzultovala aj s primárom, kde ma operovali naposledy, a tiež nevie nič iné len vyrezať, čo sa dá, a dúfať, že to pomôže :-/