Akutne - horucka

knaja

Tak to je riadna angina, to len riadne vylezat treba. Najlepsie, keby sa dalo aj vypotit, potom sa ulavi. Vsak uvidi, ked zaberu lieky. Kolko ma rokov chory/a (dieta ci dospely)?? Vladal by kloktat napr. slanou vodou? Mam to so synom odkrutene, on bral za rok 20 atb, takmer kazde 2 tyzdne vysoke horucky, uz je dospelak, ale horucky mava pri chorobe stale vysoke a uz nebyva tak casto chory. Mozno na pohotovosti take vysetrenia nerobia, to skor obvodna lekarka. Vsak pri kontrole vezmite aj moc na vysetrenie. Ak ma este nieco napadne, tak napisem.

Maja_6

Dakujem krasne za cenne rady. Uzliny nie su opuchnute vobec len ked otvori usta tak vidno ze na jednej mandli je strasne vela hnisu. No fakt len na jednej. A nepochopim tu doktorku, preco odmietla robit vysetrenie z krvi aj mocu... Febrilne krce nas nastastie nepostihli.

knaja

Este mi napadlo, ze na silnu anginu je dobre na masti oprazit sirsie koliecka cibule z oboch stran a este teple (nie horuce) prilozit okolo krku, uterak a dobre previazat satkou. Synovi na pohotovosti odporucila kloktat z vlazneho salvioveho caju+1PL octu+1PL medu. Hned vykasliaval az hnede hlieny. Pravdepodobne bude mat aj vysoke aslo, cize doplnit zelezo napr. v cucoriedkach, kokose.

knaja

To je asi jasnovidka :((( nema aj uzliny na krku opuchnute, ak je to taka silna angina? Moj syn ako maly maval v kuse horucky a niekedy veru skoro az 41C. Hadam nedostane febrilne krce. Telo bojuje s infekciou. Dala aj ATB? Krize, to moze byt aj zapal obliciek, kadeco to moze byt,len musi velmi vela pit. Vsak keby sa zhorsilo, treba volat zachranku. Drzim prsty!!!!!

Maja_6

No len ja sa obavam, ze to len angina nebude. Upozornovala som ju aj na ine priznaky, ako bolest krizov, stuhnutost sije, stavy na odpadnutie a pani doktorka povedala, ze ona ziadne vysetrenia z krvi a mocu robit nemusi, ze ona vie takto zistit vsetko... Ani dobre recenzie nema od pacientov, tak som zvedava, ako nakoniec dopadneme :/ a vdaka za rady :)

knaja

Fuha :(( dobre, ze ste tam boli. Nech skusi aj vlaznu vodu s citronom pit, ked ma boli velmi hrdlo, tak v ustam hryziem hrebicek...a ktosi mi vravel, ze je dobre pit pepsi ci coca colu, nepamatam presne..ale ze to lekarka odporucala. No mozno sa zasmejes, ale kamoska mi vravela, ako jej mama, ked mali prasiatko a mysleli, ze sa rana nedozije, ze ho cele natreli horcicou a rano cakali na najhorsie a rano skakalo ako kozla :)) Mne to odporucila na bolave koleno, mala som v nom vodu a cakala som na operaciu, termin som mala a som myslela, ze budem musiet ist na PNku. Dala som si na noc obklad a super. Horcica vytahuje zapaly, vodu, horucku. Potvrdili mi to vieceri, ked skusili obklad. Tak skus natriet napr. zily na nohach aj rukach, celo..ale nie igelit na to, len nejaku latku. Je dobre aj vela vitaminu C a skor caje ako dzusy.

Maja_6

Skoncili sme dnes na pohotovosti s horuckou 39,5°C a pani doktorka bez nahladu do sprav z vysetreni od 08/2014 skonstatovala, ze to bude angina a povedala, nech zrazam horucku paralenmi a ibalginmi... Cize parada

drôtvoku

vlazna sprcha!!! aj opakovane.
pozor, vlazna pre teba, dotycnemu sa bude zdat studena, nesmie vsak byt naozaj studena