Existuje skutočné priateľstvo medzi ženami?

Príspevok v téme: Existuje skutočné priateľstvo medzi ženami?
Barborka22

Bola by som zvedavá na Váš názor. Čo si myslite o "priatelstve" medzi ženami?? Podľa osobnej skùsenosti si myslím, že skutočnè úprimnè priateľstvo medzi ženami je už priam unikátnou záležitosťou. Vždy to bolo celè o tom ako mi jedna kamoška hovorila o tej druhej alebo tretej ktorá tam práve nebola... a to myslím skôr na bezpredmetnè ohovárania. Trpela som to kým som chodila do strednej šk. no po strednej som sa začala úplne minimálne stretavať s kamoškami pretože ja som si chcela pokecať o hudbe, záľubách a pod. ... no počúvala som blbosti ako "Videla si XP? To ake má obočie? No hrôza.." a keď dostali odpoveď odomňa "no a čo keď sa jej to páči??" tak som citila neskutočne opovrhnutie že sa do temi nezapájam a citila som že keď sa stretne s druhou kamoškou tak budem temou ja a moja "čudná povaha"... možno si hovorite "prečo to tak trpela a srala na ne?" ... proste som človek ktorý jednoducho nevie len tak odhodiť priateľov z detstva .... tie spomienky zo základky, prvè spoločnè šibalstvá a tak. V poslednom ročniku na strednej som už normálne z tohto všetkèho vybuchla... stačilo mi z týchto hovadím kamoškam som povedala svoj uprimný názor a pekne ma postupne vytlačali z ich "kruhu". Už to nebolo ako predtým bola som z toho zničena strašne som sa trápila kvôli tomu, že mám byť v škole "sama" .... ano znie to blbo no uvedomila som si až vtedy že som si nevybudovala skoro žiadny vzťah s ostatnými spolužiakmi. Uvedomila som si že som sa bála, bála som sa byť uplne sama sebou. Posledný rok bol pre mňa veľmi ťažký. Jediný kto pri mne stál bol môj priateľ s ktorým som už spolu 5 rokov. No začala som sa kamaratiť ku koncu roka s jedným mojim spolužiakom super chalanom a je to stále môj veľmi dobrý priateľ. Žiadna dráma, žiadne ohovárania... Od vtedy mám iba priateľov chlapcov. Priatelovi to nevadí vôbec dôveruje mi a ani nemusi vôbec žiarliť pretože by som ho nikdy nepodviedla. Ľudia v mojom okolí sa na to pozerajú dosť čudne... no vôbec ma to nezaujíma. Sù to super chalani a berú ma ako sestru. Niekedy mi hovoria že ja asi ani ženou nie som. :) Takže ja som takto v podstate spokojná. Len len... viete chýba mi nejaká priateľka s ktorou by som si pokecala o móde o varení o ... proste o ženských veciach. Aj keď som skôr chlapčenský tip, predsa som žena. Mam sestru ale ona má tiež svoje kamošky a tak takže no proste to nie je ONO no chápete. Ja však už neverím že by som si našla dobru priateľku ktora ma nebude škaredo ohovarať za chrbtom a s ktorou sa môžem uprimne porozpravať o všetkom. Existuje skutočnè uprimnè priateľstvo medzi ženami bez tej zbytočnej drámy okolo toho celèho?? Chlapy sú tak pohodoví aj keď sa možno trošičku pohadame ten ďalši deň si na to sadneme pohovorime dáme high5 a je po všetkom. A čo ženy?? Či som mala pravdu po hadke či nie vždy som to musela byť JA čo sa ospravedlnil... a čo som z toho mala?? "OK zabudnime na to" a večer ťa už ohovara s 3 ďalšimi kamoškami. Neverim ja už neverim na skutočne priateľstvo medzi ženami. V kútiku srdca dúfam že to iba ja som mala takè nešťastie na kamošky ...

zuzi74

Ano existuje, ja mam dve take dlhorocne priatelky a som za ne strasne vdacna. Neklebetia o hovadinach, su to proste vyspele zeny, s ktorymi sa da normalne porozpravat o beznych starostiach a trapeniach. A nemame problem ani medzi sebou prijat kritiku. Obe su vydate, takze do hry uz ziadny chlap nevstupuje:-)

Maoam

Slobodna: cau, iste si sa zarucene milionkrat stretla s okamzitym podozrenim, ze s tym chalanom na 100% mas aj intimnosti, ze? :D

a klasika, ze tie zurive sumy sli najmä z radov zien

Maoam

este dodam, ze tieto nazvem to zenske skutocne kamaratstva nezriedka trvaju roky a desatrocia

taka zena ta aj fakt podrzi, ked je zle

ale budes musiet hladat, vytrvalo... a v inych vodach, nie v zrupovanych povrchnych ohovaracskych skupinach

Maoam

cau, existuje, ale je to zriedkavy ukaz

vyzaduje si uz velmi vyspele charaktery a duse tych zien na oboch stranach a vela inych atributov a uprimny zaujem jedna o druhu a obe väcsinou uz kadecim v zivote preskakali a väcsinou sa odlisovali od kolektivu ohovaraciek od skolky cez ZS/SS atd.

su to typy, ktore nepotrebuju s tebou konkurovat, dostatocne silne osobnosti, podstatna je vyska EQ a charakterove vlastnosti a socialna kompetencia a kopa inych veci

takych zien som za moj 34r. zivot nasla velmi malo

ale su - ano su

dovolim si tvrdit, ze s muzmi sa kamaratit da tiez a je to o inom, ale to pochopi tiez iba baba, ktora to ma podobne, ja mam od mala viac chalanov kamaratov ako zien - ale najdu sa aj tie :-)

ale velmi velmi treba davat pozor

aj vlasta sestra je schopna najhorsich cinov, ako uz Slobodna pisala, ked ide napr. o chlapa :D, alebo nechutnych veci, ktore su tak absurdne, staci, ze nepatri medzi tieto vzacne ukazy

predmetom zaujmov a rozhovorov zien, ktore si maju co povedat a vedia sa skutocne podrzat nie su veci ako moda, bla bla bla a ani to, kto ma ake obocie, ci pribral tri kg

su to uplne ine temy a casto velmi hlboke alebo prinajmensom zaujimave a nezriedka sa dotykaju tem, na ktore sa da bavit aj s muzmi, akurat z ineho pohladu

MultiLevel

Z mojej skusenosti, ano, existuje priatelstvo medzi zenami. Ale tiez takych kamosiek nemam vela, len jednu :) Jasne, ze sa bavime aj o inych zenach, ale vzdy to ukoncime tym, ze kazdy ma pravo na to, aby sa spraval tak, ako mu to vyhovuje, a tym kazda debata o inych babach konci. A hlavne, nerozoberali sme snad nikdy ziadne obocie, oblecenie, uces... Vyborne vztahy mame aj s nasimi partnermi. Teda ja s jej, ona s mojim. Nefunguje medzi nami ziadna sutazivost, ziarlenie...
Na tejto babe si cenim najviac to, ze nech som akakolvek, ona ma vzdy chape. Kolko raz som pocas puberty mala naladove vylevy, nikdy ma neodpisala a stoji pri mne do dnes. Takze jej to "bohato" odplacam aj ja :) A takychto mam dokonca aj dvoch kamaratov, muzov. Preto nemam rada ak sa muzi alebo zeny hadzu do jedneho vreca...

Barborka22

Ďakujem za Vaše názory cením si to! :) kkaffik tvoj prispevok ma oslovil najviac a máš pravdu nádej umiera posledná je pravda že som mlada mam iba 22. V praci moc kolegov nemam :( a keďže žijem vo veľmi malom mestečku kde každý pozná každèho... no proste je tu ťažke naviazať novè kontakty. Mam však plány do buducna... planujem väčšie zmeny ako napr. sťahovabie a dufam že sa po určutom čase zmení môj názor . Chcem tomu veriť, uprimne povediac dosť som sa o tom presvedčila že to tak nie je...

anjelik *

Ale samozrejme, že existuje. :o) Len je to predovšetkým vždy o tebe samotnej a či ty si schopná byť pre tú druhú tou najlepšou priateľkou. Ja osobne takú mám a je to osoba, ktorá by nikdy, za žiadnych okolností, mojou priateľkou byť nemala a napriek tomu je. :o)) Je to mne názorovo veľmi podobná bytosť a mám ju úprimne rada, aj keď viem o tom, že nie je ani náhodou dokonalá, ale takou nie som ani ja. :o) Čo na tom, že je občas prehnane dramatická, že, ako ty vravíš, ohovára, veľakrát je depresívna až hrôza, ale to je len osobnosť, dôležité je to, čo je pod tým všetkým a akou je v skutočnosti. :o)
Vyhlasovať, že všetky ženy sú *slepice*..a čo tak nebyť jednou z nich a ukázať, že máš v sebe ozajstné pochopenie aj pre nedostatky. :o)

kafe

ono ani tak nejde o nejaké bla-bla skutočné priateľstvo, ako o ľudí v blízkom okolí s ktorými som na jednej vlne, sadneme si, máme rovnaký humor... Zažila som ľudí ktorí mi nesadli vôbec veľmi často. Ale tiež partiu, kde bolo fajn a perfktne sme spolu spolupracovali (v práci). Kamarátstvo zo strednej, ktoré pomaly ale isto vyhasínalo, každá sme išli iným smerom a prestalo to byť ono. Kámošku, ktorá mi strašne často pomáhala, ale nejak mi nesedela. Ale aj skvelú kámošku, s ktorou sa inšpirujeme navzájom. No a? Skutočná kámoška, ktorá mi neskutočne sadla je iná ako ja, ale má dosť podobný život. Dve deti, rozvod za sebou a práve sa vydala.
Si moc mladá na to, aby si radikálne vyhlasovala, že skutočné priateľstvo neexistuje a podobne. Čo si nezažila teraz, máš ešte stále šancu zažiť o 20 rokov. Predstav si, že báb ako si ty je mrte. Nie si žiadny výnimočný zjav. Skôr či neskôr na takú naďabíš. Ak sa ale budeš držať presvedčenia, že priateľstvo medzi ženami neexistuje, tak ti život privedie do cesty iba také trúbky, ktoré naozaj za veľa nestoja. Radšej si povedz: do riti, ak je fakt možné mať perfektnú kámošku, tak ja to chcem potom zažiť. A uvidíš.

Slobodna

Nie si vadná, ja som rovnaká a preto sa radšej kamarátim s mužmi, lebo neriešia väčšinu zbytočných vecí ako niektoré ženy.