Závislosť na facebooku

Zuzka.forum

Assus,
súhlasím s michalom, ja na fb nie som ani nebudem a to čo opísal vravím jednou vetou: fb je zabijak reálneho života :)
čiže jediná rada je: preč odtiaľ a hop do skutočného života, skutočných emócií so skutočnými priateľmi - život je krásny a krátky, načo márniť čas nezmyslami, veľa šťastia :)
knaja, gratulujem! :)

Asus333

Máš pravdu asi si vypnem chat a prestanem pozerat nastenku, ale je to určite aj mojou lenivosťou radšej sa sustredím viac na čítanie ešte stále mám na polici 2 knihy z Panta Rhei za 30 eur ktoré som stále nedočítal.

knaja

Ja som uplne zrusila ucet a to nenavratne. Po zruseni bude treba este po nejakom cakani potvrdit ziadost o ukoncenie. To najdes na nete. Nic mi to neprinieslo, je to zrut casu a citat tie primitivne vety ma nebavilo. Kto chce, si ma najde, nechala som @. Drzim prsty, stoji to za to skoncit.

michalmmm

Aj ked si milionkrat zaumienis, ze tam ides len na 5 minut, nikdy to nebude na menej ako 5 hodin, to mi ver! Najskor si precitas spravy, no nestane sa, ze by medzitym niekto nezacal s tebou chatovat, pozeras fotky, ktore tam dali priatelia a keby si len 100 priatelov mala a kazdy by denne pridal len jednu novu fotku, uz by to bolo 100 novych fotiek za den a samozrejme komentarov k nim, ktore si tiez precitas, malokedy pride den, ze by niekto z priatelov nemal narodeniny, tak mu treba zablahozelat a ked si uz tam, citas aj prispevky ostatnych gratulantov... A ked uz konecne docitas svoje vlastne spravy, neslusi sa na ne neodpovedat... A to sa proste za 5 minut stihnut neda, ale tych 5 hodin by bolo asi tak akurat, ak pripustame tu moznost, ze sa nehras tie facebookove hry a mas ich vypnute, lebo ak ich hras, tak ZBOHOM, VOLNY CAS, ZBOHOM, VLASTNY, SKUTOCNY A REALNY ZIVOT A VITAJ MEDZI OTROKMI FACEBOOKU! Potom je to uz naozaj iba o zivote virtualnom. Prijimas prilis vela informacii o ludoch, ktorych trochu poznas, niektorych osobne, niektorych len z videnia a s niektorymi sa dokonca aj naozaj kamaratis. A co zistis? Ze nestihas sledovat spravodajstvo, ze pomaly uz ani nevies, kto vyhral volby za primatora v tvojom meste, ale zato vies, kedy Anicky Blaskovej babatko pokakalo plienku, kedy Zdena Mrkvicku synovi narastol prvy zub, kedy sa Jano Hrasko spotil vo fitku a kedy sa Mirka Novakova rano po zobudeni povracala, lebo v sobotu na diskoteke bola ozrata. Clovek je clovek a kazdy ma len jedno telo a den ma len 24 hodin. Z toho priblizne 8 hodin potrebujeme na spanok, aby sme boli zdravi, 8 hodin stravime niekde v robote, ci v skole a dalsich 8 hodin nam zostava na zvysne cinnosti akekolvek, ci uz varenie, robenie domacich prac, cesta do skoly, ci do prace, priprava na toto vsetko, nejake osobne stretnutia s kamosmi, myslim tymi realnymi v realnom zivote... Da sa toto vsetko stihnut, ak 5 hodin denne stravis na FB? Asi tazko, Facebook ta oberie o vsetok tvoj volny cas, o cas, ktory by si mal venovat napriklad uceniu, aby si raz v zivote nieco dosiahol, o cas, ktory by si mal venovat spanku, aby si sa zdravo vyvijal a aby sa ti nestalo, ze o nejakych 5 rokov budes chodit na dialyzu s oblickami, lebo si cele roky ponocoval. Oberie ta aj o cas, ktory by si mohol venovat napriklad sportu, aby si si posilnil svalstvo a nilen lezal v posteli s notebookom na bruchu a cakal, kedy sa ti vyplavi vsetok vapnik z kosti a svalstvo ochabne. Prijimas z FB zbytocne vela zbytocnych informacii a venujes tomu zbytocne vela casu. Lepsie by bolo precitat si na tom internete radsej clanky zo spravodajstva, tie by ti asi dali viac ako citanie informacii o prvych zuboch a pokakanych plienkach, ale aj vsetkymi priatelmi milionkrat zdielane "srdcervuce statusy" o rakovine, o detoch v domove, ci comkolvek a vraj ak si uz ten milionkrat zdielany a tebou milionkrat precitany status o rakovine nedas zdielat aj ty, tak s ubohymi ludmi chorymi na rakovinu nemas sucit... Akoze co je vela, to je moc! Od toho zdravotna sestra patriaca do starsej generacie a chystajuca sa do dochodku, ktora v zivote pocitac v ruke nedrzala a ani tuknut dohno nevie a ani nevie, co je FB, ale sa o ludi v hospici chorych na rakovinu svedomito a vzorne stara, robi pre nich viac, ako nejaky trkvas, ktory klikne na FB na nejaky takzvany akoze srdcervuci status, ktory uz kazdemu normalnemu musi liezt poriadne na nervy a klikne nan, aby ho zdielal, lebo by sa citil previnilo, keby to tak neurobil. Co ti poradit? Odhlas sa z FB a nikdy sa tam uz nevrat! Nenechaj si Facebookom vziat celu svoju mladost, najkrajsie roky svojho zivota. Ale ak to nedokazes a naozaj tam chces byt, tak si aspon vypni tie facebookove hry a nehraj ich, lebo to je spomedzi vsetkych facebookovych aktivit najvacsia strata casu. Dalej, chod tam s vypnutym chatom, nech ta aspon ludia nevidia, ze si online, lebo ak ta uvidia, zacnu s tebou chatovat. Proste tam len chod, pozri sa, ci ma niekto narodky, ak ano, zablahozelaj mu, ale necitaj, co mu pisali ostatni. Pozri si, ci ti niekto napisal spravu a ak ano, strucne na nu odpis a hned sa aj odhlas. To by mohla byt taka pol hodinka denne, o ktoru ked ta aj FB oberie, nemusis az tak velmi lutovat, ale z vlastnej skusenosti pisem, ze najlepsie je sa odhlasit. Vyskusal som si zivot s FB a aj zivot bez neho a zistil som, ze zivot bez FB mi vyhovuje lepsie, je to moja volba a moje slobodne rozhodnutie. Mna nezaujima, ako ziju ostatni, mna zaujima, ako zijem ja. A tie pokakane plienky a prve zuby... no dakujem pekne, od toho precitat si na internete clanky zo spravodajstva povazujem za hodnotnejsie, odtial aspon ziskam uzitocne informacie na rozdiel od FB. Este taka poznamka, nie som ziadny pubertiak, som dospely pracujuci clovek.