Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Postupne trpnutie?

Príspevok v téme: Postupne trpnutie?
4HFH

Dobry den, uz dlhsiu dobu mam take zvlastne "problemy" ide viac menej o taky divny pocit ako keby trpnutie alebo proste pocit ze citim urcitu cast tela inak.... napriklad pri chodeni som mal pocit ako keby bola prava cast ina ako lava, nie vizualne ale pocitovo... problem zacal priblizne pred 2 rokmi (ziaden uraz ani nic podobne) , ked som prvy krat spozoroval tento problem v pravej nohe na chodidle a postupne som mal pocit akoby za cely ten cas tento zvlastny pocit postupuje dalej a dalej po celkom tele. Bol som s tym aj u neurologa + ine vyetrenie ale nic zaujimave sa nezistilo. Nemozu to byt priznaky na nieco zavaznejsie? Nemal alebo nema niekto podobne problemy? Cim moze byt tato dana vec sposobena? Dakujem.

4HFH

Wau Super!! Dakujem za radu! :) A na kolko je tie vysledky testu presne, aku maju uspesnost? Este by som sa chcel spytat na tu sklerozu multiplex na ake vysetrenie ist v pripade ze ten test na boreliozu bude negativny. Este posledna otazocka neda sa nejaky tento problem zistit vysetrenim pomocou "EMG" ?

LIenka55555

pytaj od lekara test na boreliozu Westernblot, nie lacny Elisa.
westerblot aj s rozpisom antigenov.
ak nebudu chciet spravit, zaplat si ho sam v laboratoriu na Mytnej v Ba, stoji 50 euro ale aspon budes mat diagnozu, a to za tyzden

4HFH

Neurolog nic zaujimave nejake mensie testy v ordinacii kladivkom a este som bol som na CT ale len hlavy kedze som mal pocit ze v tejto casti to citim najintenzivnejsie.
A taktiez som si predtym nemyslel ze by to spolu mohlo nejako suvisiet.
O borelioze moc toho neviem ale cital som ze je to celkom tazko odhalitelna choroba....celkom by to mozno aj sedelo a skleroze multiplex toho moc neviem, kazdopadne precitam si nieco viac a pripadne by som sa este spytal nejake otazky.

Este by som sa chcel spytat kto robi vysetrenia na tieto dve choroby a ako dlho to priblizne trva vysetrenie??

Dakujem vam za vase nazory a odpovede, pomohli ste mi posunut sa trosku dalej :)

lemur_ka

Tiež by ma zaujímalo vyšetrenie neurológa. Ja som mala priškripnutý nerv a mala som podobné problémy, ale s rukou.

anka89

Zaujimalo by ma ake vysetrenia ti robil neurolog.Zavaznejsia choroba by mohla byt skleroza multiplex tak sa to teraz rozsirilo ako mor ,hlavne u mladych ludi .Tato choroba sa njlepsie odhali na magnetickej rezonancii.Ale nechcem strasit mozno to je banalne nieco .

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Postupne trpnutie? - Fórum - ZDRAVIE.sk