Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze

Príspevok v téme: Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze
Pes12

Dobrý večer, chcem sa spýtať. Cca pred troma týždňami bol išiel otec psa zaniesť k rodine. (pretože sme presťahovaní v byte,jeho išiel zaniesť do domu, kde ho zavrel a nebol doma nik.) Asi o cca 2 hodiny pes vyskočil z otvoreného okna (prvý x) Sadol si do vnútra do bytovky pred naše dvere a čakal. Bolo to tak , že išiel prvý pán - pes neurobil nič . Išla pani ktorú bohužial pes pohrýzol. Pani išla k doktorovi na infekčné (povedala nám že už má prečerpanú dovolenku , že to bude asi problém) . My sme samozrejme išli pre papier k veterinárovi že je pes zdravý pravidelne očkovaný (to veterinár i potvrdil) na všetky papiere, ktoré sme jej postupne dali. Po druhom papieri nám napísala sms , že je to v poriadku , že pre ďalší papier ani nemusíme ísť . No my sme pre istotu išli a papier sme jej dali tak či tak. Pes ju iba kusol a pustil (nemala žiadne tržné alebo hlboké rany) mala len malú modrinku a otlačený zub. Ukázať to nechcela vraj "to má prelepené,, no nevadí. Mama sa medzi tým pýtala dotyčnej či chce odškodné za ryfle , či ich má roztrhané atď. Povedala že nie! že , žiadne odškodné nechce , pretože ryfle nemá roztrhané ! Bolo "ticho,, asi 2 týždne . Po dvoch týždňoch napísala sms - Vraj by to chcela celé doriešiť a dohodnúť sa. Spatne jej volala na to mama a povedala o čo sa jedná či o to že si máme prísť pre knižku (kedže sme jej ju dali) povedala áno a ešte sa chcem dohodnúť, mama povedala že sa staví ( do toho nám prišla návšteva) a tak sa jej rozhodol otec zavolať a povedal jej že neprídeme a že nech povie na rovinu čo chce , či sú to peniaze . Povedala že áno - že chce 100€ (za 3 dni čo nebola v práci , čo behala po doktoroch , jednoducho že to chce preplatiť )
PRETO SA CHCEM SPÝTAŤ - Keď niekto ide k lekárovi na infekčné alebo obvodnému atď je tam maximálne 2 hodiny hore dole . Nebola marod "len sa bála,, aj napriek tomu že bol pes očkovaný atď . Sme schopní jej zaplatiť to , koľko bola u lekára + stým , koľko má na hodinu . No bohužial jej manžel nám povedal že sa nemáme starať kde ona pracuje , koľko bola , že chcú to preplatiť a basta proste vyžadujú 100€ , povedali sme , že to chceme riešiť cez políciu , no oni sa začali "vyhrážať,, vraj budeme platiť 400€ za súdne trovy atď. Idú to podať . CHCEM SA SPÝTAŤ , ČO Z TOHO MOŽEME MAŤ, ALEBO KOĽKO BUDEME PLATIŤ , KEĎ TO POJDE CEZ POLÍCIU ATĎ (mimochodom sme sa ospravedlnili a mrzí nás to, bola to naša chyba)
VOPRED ĎAKUJEM ! za odpovede

lombardo1981

Egocetrickí egomaniaci si nedokážu pripsutiť, že pesi sa ľuďom podobajú viac ako je pre nich prijateľné!
Sú plachí, sebavedomí, obozretní, namyslení, flegmatickí, frustrovaní, deprimovaní, nerozhodní, nebojácni, smutní, nešťastní, šťastní...

Prezyvka055

Noo keby mna pohryzol vas pes tak by vas to vyslo financne omnoho drahsie ale riesil by som to hned oficialnymi cestami, policia, lekar, pravnik, oznamenie na sud. Ani by som sa nebavil o inej moznosti.

Slobodna

Dík lombardo to som tým mala na mysli. Pes nie je vec, ale živá, cítiava bytosť, ktorá reaguje pudovo aj pri tej najlepšej výchove či výcviku.

lombardo1981

Ja som ale reagovala na tvoj príspevok: Včera 21:40
slobodna, nie je ulohou ostatnych ludi sa ucit specialne manevre ako sa spravat ku tvojmu psovi.
A vedz, že to nie sú nejaké špeciálne manévre ku kontrétnemu psovi. Ale všeobecné pravidlá, ako predísť zbytočným nedorozumeniam a attakom.

abc12345

len tu sa bavime o pripade kedy pes majitela mal, co sa da dokazat zaznamom u veterinara a zrejme za neho aj odvadzaju aj dan za psa

lombardo1981

Je to síce tak trochu offtopic...
abc, pri svojich úvahách o tom, že nevidíš potrebu v tom, aby si aspoň trochu poznala psychológiu psa akosi zabúdaš, že nie všetci psi majú majiteľa. A podaktorí ho ani nikdy nemali.

abc12345

odkial si vzal ze nieco radim tebe? tvoje arogantne nazory a drze spravanie si nechaj pre seba, kto je na to zvedavy. mne je jedno co by si spravil ty keby ta uhryzol pes a ze tebe uhryznutie nevadi, mne to napriklad vadi a mozno to vadi aj xy inym ludom. a nemyl si stale majetkovu ujmu s ujmou na zdravi a napadnutim druhej osoby, miesas tu len hrusky s jablkami.

vozovni

abc12345

kazdy by tak mal spravit?

tak, poporade
1. uhryznutie je odlisne od zlomeneho nosa
2. co si ty fasista, ze radist, co by som mal? keby mam male kusnutie, tak moj cas behania po lekaroch by vysiel an stovky eur, to je lacnejsie "prekusnut" ale urady upovedomit mozem, ale nie inak ako mailom/telefonicky
3. nuz, hento ale nie je trestny cin a za priestupok sa sudit nemozes, preto 266eur, to som si nevycucal z prstu.

trochu nerozumiem, co s tym ma co psycholog ;) nepoviem, ak by jej vlciack roztrhal a rozchrupol chrupavku, ale hladat diagnozu stoj co stoj spolocnosti nedoda nic.

apropo, nech si robi co chce, ak ma cas a energiu na toto, ale ako hovorim, ak je zranenie bezpredmetne male, je hlupost sa zapodievat tymto.. proste ak ma stastie, ze nema trvale nasledky, okrem mozno 2 malych jamiek/jaziev, tak by som to nepovazoval za doelzite riesit, pretoze ak by z tohto bol predsedens, tak by som mohol denno denen zalovat za to, ze som stupil do hovna, alebo statne vtactvo/lesy sudit za to, ze ich "majetok" ma osral, pichol a podobne.

a ak zranenie bolo nezanedbatelne, tak nech si to riesi, kludne, potom je to uz relevantne. to je jasne. pes bude musiet uz nosit nahubok, co uz.

ale uvedomte si ludia, ze sme len ludia, a pozadovat taketo smiesne sumy jeden od druheho, za banalne chyby, to je tragikomicke a hlavne - citil by som sa ako totalny stroskotanec, keby si pytam 100eur.

som chlap, zivitel rodiny, musim bojovat na daleko inych a narocnejsich frontoch, ako sa hadat pre banalne zranenie.

mne dojebali zdravie lekari daleko viac, ako aj tazke uhryznutie psa, hoci aj vlciaka a som tu. to mi izadny peniaz nenahradi, a to clovek pochopi a myslenie sa mu zmeni, az ked bude blizko smrti, potom bude nejaka stoeurovka u prdele bezpredmetna.

tak nech jej kupia nove rifle a kazdy bude vysmiaty :D