Predtucha - prichádza III. svetová vojna

Slobodna

Citlivejší alebo vnímavejší ľudia už dlhšie cítia, že svet nie je v rovnováhe a zmena k lepšiemu asi nehrozí...
To je skvelý recept na strašenie všetkých svokier :)
Chápem ťa MultiLevel, len ja si takéto veci nechcem pripúšťať, lebo verím, že sa potom zosilňujú.

MultiLevel

Takze takto si to myslela :) Uz chapem co tym chces povedat. Ja osobne radsej ziadnu telku nezapinam, ani na Slovensku, ani v zahranici. Tiez mi vadia rozne apokalipticke informacie, najma ak sa pravidelne opakuju a aj tak sa nic neudeje...sluzia len na postrasenie niektorych ludi, trebars mojej svokry a tak :D Ale teraz je to take ine, take zvlastne hm...prosto ine :)

Slobodna

Ľudia, ktorí sa odčlenili od masy, práve vnímajú citlivejšie to zlo, práve z ľudí. Takže súhlasím s tvojou myšlienkou Maoam.
MultiLevel, nechcela som tým poukázať na nesprávne vyjadrenie ale na to, že ľudia - aj "obyčajní" majú vízie na základe vnímania diania okolo seba, svojich pocitov. Tak ono si stačí zapnúť také správy a je to samá apokalypsa.

MultiLevel

Slobodna, dakujem za opravu :) Tak vizionari. Niekedy sa fakt neviem vyjadrit po slovensky, mam pocit, ze pisem ako tatar.....A tvoja posledna veta - Ja osobne nemám rada takéto apokalyptické reči, lebo takých tu už bolo a ešte aj bude...- toto som si velmi casto hovorila v minulosti, ale teraz mam taky zvlastny pocit, ze sa cosi stane hmmm....neviem to vysvetlit

Maoam

treba ostat pragmaticky, ale je to tak, ze to vela ludi aktualne citi a to uz dlhsiu dobu...

najmä ti, ktori sa odclenili od masy

Slobodna

Dovolím si ťa opraviť MultiLevel - Nostradamus a iní boli vizionári :) a ľudia, ktorí to cítia sú rovnakí vizionári ako boli oni vtedy. Nie je medzi tým žiadny rozdiel.
Preto treba žiť každý deň akoby bol posledný a nemyslieť na to, kedy príde koniec, lebo ten môže prísť kedykoľvek, či už v podobe vojny, prírodnej katastrofy atď.
Ja osobne nemám rada takéto apokalyptické reči, lebo takých tu už bolo a ešte aj bude...

MultiLevel

Ano Slobodna, predpovede ci uz Nostradamusa, a kadejakych inych "predpovedacov" som napriklad ja citala, ale clovek to inak berie, ak viaceri ludia potvrdia, ze "citia ze sa to uz blizi"....isto chapes co tym chcem povedat :) Ja som sa napriklad vela rozpravala s ludmi z okolia o rozpade spolocnosti, ako sa zabezpecit, co si treba zadovazit, ale brala som to len ako nieco, co sa stat nemusi....a zrazu mi v jeden den starka povedala, ze citi, ze to tu uz dlho nepotrva....priznam sa, vtedy mi nebolo vsetko jedno, pretoze ona ako velmi veriaci clovek nevypusta taketo slova z ust kazdy den....

Slobodna

Nostradamus predsa už dávno predpovedal 3.sv.vojnu, tak neviem prečo to ľudí prekvapuje - nakoľko mu predpovede vyšli.

Človek človeka zničí svojou chamtivosťou, ktorá sa stáva bezodnou. Vojnu začnú vždy dvaja muži s veľkými egami, ktorí sa nevedia dohodnúť a ľud trpí, bojuje, umiera za nich a v podstate ani sám netuší prečo.
Zlo je predsa všade navôkol. Vidno to aj na tomto fóre, ako sú niektorí ľudia netolerantní k iným, ako neznesú aby bol niekto lepší od nich a pritom mu vôbec nejde o to byť lepší, len ho baví žiť, spoznávať a má na to odvahu, ktorá iným chýba. A ľudia namiesto toho aby milovali a užívali si život, radšej budú nenávidieť tých, ktorí tak činia. Závidieť si aj špinu medzi očami, mužov, o ktorých v podstate ani nemajú záujem, riešiť hlúposti ako mať väčšie prsia, byť štíhlejšia, krajšia, mať väčších vtákov...život je príliš krátky aby sme ho premrhali negatívnymi pocitmi.