Idem na magneticku rezonanciu a niečo mi hovorili o alergiach

Príspevok v téme: Idem na magneticku rezonanciu a niečo mi hovorili o alergiach
zbludiladusa

prosím vas,ti,ktori ste boli už na MR..a mate skusenosti ..alebo ste zdravotnici..idu mi robit MR mozgu ..kvoli tomu,ze mam asi sklerozumultiplex ..a niečo mi neurologicka splietala o alergiach,že nejake potravinove alergie,že mam ist na nejake testy,ale nič blizsie nepovedala,o čo ide ?ja mam alergiu na mkrvu,lenže a intoleranciu na psenicu a mlieko,a teraz akoze nechapem,ci je to problem,alebo?to mi ona nevedela poradiť a idem na MR už o chvilku,a stále nemam vykonanu tu potravinovu intoleranciu,či čo to.tak vas prosím o rady akekolvek,o čo tam ide ? a inak,ci kazdemu pichaju tu kontrastnu latku,načo vlastne služi ,pichnu ju aj mne ?dakujem za kazde info

Fleur-de-lis

kontrastnú látku pichajú, aby zväčšili kontrast, teda aby sa dalo lepšie rozpoznať či niekde niečo je. Niekomu nepichnú lebo to vidia dobre aj bez. Pichajú do žily

zbludiladusa

a to načo pichaju ?ako je možne,že niekomu pichnu a inemu nie ?to čo znamena ?
sestrička ma upozornila na tie alergie,ale nechápem o čo ide,a nikto mi to nevie povedať.o čo sa jedna...načo pichaju kontrastnu latku?o čo sa jedna,kde ju pichaju,??

MelániaCmar

Na MR som bola. Najskôr čakáš v čakárni a vypíšeš papiere, potom ťa dajú do takej malej kabínky ,kde si odložíš veci ,ktoré na sebe nemôžeš mať. Vezmú ťa, ľahneš si tam, dajú ti slúchadlá lebo to tam dosť hučí. Ty musíš lezať a nehýb sa. Môžeš aj spať mne sa dalo.. ten hluk nie je zlý. Potom ťa vytiahnú. Mne niečo pichali len ja som tam bola z nemocnice tak tebe asi nie. A ešte mi to spravili zle tak som šla asi dvakrát a bolelo to.. lebo mi to pichla zle. Ale to ti nehrozí. Neboj sa.. nebolí to

Fleur-de-lis

nepichajú každému. Keď ideš prvý krát tak zrejme až po chvíli rozhodnú či treba alebo nie.
A neviem o tom, že by to s tými alergiami mal ybť nejaký problém. Povedz preistotu sestričke...