Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov

Príspevok v téme: Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov
PKM

Caute co by ste poradili mam uz 5 rokov akne, vyskusal som XY masticiek vodiciek od koznej , aj som vymenil koznu a stale to iste nieje moje akne vraj take aby som bral drasticke lieky, je pravda mam na tvary cca. 5 vyrazok pravidelne, stara sa zahoji a nova je na svete inde...Ked ju nevytlacim tak je tam kludne aj 3 tyzdne, az kym si ju bud neprepichnem alebo nevytlacim , potom samozrejme flak velky cerveny, ked ju tam necham tak vyrazka casom splaskne, ale flak ostane tak isto...

Mal som uz , Skinoren , Zynerit, DalacinT , Aknemycin Plus , tekuty puder, , rozne namiesane vodicky ktore vysusuju...

Aj ked pomozu, ale novym vyrazkam nezabrania vyjst, cize kolobeh dookola...lieky mi nechce predpisat , uz som vyskusal dve kozne na okoli...tak neviem ci mam ist az kam ...mozno akne nemam hrozne podla doktorky, ale neznesiem ked mam na tvary zapalene vyrazky ktore biju do oci, a hlavne vonku v zime, to svieti ako cert...aj ked ich je len par...proste chcem docielit hocijako aby som nemal vyrazky, to asi kazdy...myslim aj tak ze by mi nevadilo brat hnusne lieky....

Nefajcim nepijem , stravujem sa normalne, poznam co piju a fajcia stale a akne ziadne..

Yuki

Ak plánuješ po mesiaci ukončiť liečbu, tak sa ti neoplatilo ani začínať. Liečba trvá 6 mesiacov - možno 8.

PKM

tak dve tabletky mam v sebe a no a najhorsie je to ze mne sa to nevyhadzuje stale proste vyhadzem sa potom 2 tyzdne pokoj som zapaleny a potom susim sa no a potom znova aspon tak doposial to bolo a ked budem teraz cakat tak ak sa mi to nepotvrdi tak na jar mi neda uz...lebo bude slnko

PKM

tak ja som od koznej mal hocico myslim masticky antibiotyka...len ked som chodil k tej inej koznej tak som sa chcel spytat ze co si mam kupit na cistenie oketi od mastnoti ked pridem z prace no tak mi povedala najprv som myslel ze mi to da nieco z drogerie a ze to nie ze z lekarne.... len sa mi nechce verit ze by to mala na svedomi mastnota...na 100% lebo ved si tvar umyvaml normalne ako dospely clovek len zasa byt odkazany na stale odmastnovaci pripravok je blbe...chcem mat plet taku ze sa klasicky umyjem sprchacom a nie pokazde nosit tubu do neviem kolko rokov a este ked sa mi tvorilo aj na chrbte.. blbe je to ze vzdy cakat by som skusil aj znova zjest cokoladu ze co to spravi len zasa nechcem vyzerat pozapalovani mesiac co sa stane inak keby ze po tom mesiacci ukoncim liecbu?

Yuki

kvalitnejšiu kozmetiku si mal začať užívať už skôr, pretože ak ti pomôže je zbytočné brať tabletky... ja som už v lekárni za kozmetiku nechala toľko peňazí, že som sa rozhodla pre tabletky.. ale v tvojom prípade by som počkala. Len čo nato povie tvoja kožná, keď si to od nej vypýtal a nakoniec keď tam prídeš o mesiac na kontrolu jej povieš že si nezačal, to netuším.
a dávkovanie: liečba sa zahajuje dennou dávkou 0,5mg/kg, je to v letáku.

PKM

inak ndrozumiem tomu ze ked mam mierne akne ze preco nemozem uzivat mensiu davku? lebo v letaku som sa nedocital kolko toho treba vybrat len ze kolko mg a ako dlho sa to uziva viacej nie... lebo mne ked sa vyhodi napr. 6 vyrazok a potom 2-3 tyzdne nic mi pride divne brat tak vela... mne hlavne vadi to ze sa vyhodim ako v nejakom obdobi a potom cakam 2-3 tyzdne kedy to zmizne a toho sa chcem zbavit lebo aj keby sa raz za mesiac vyhodim tak flaky budu mesiac minimalne cize kolobeh...a ten nechcem

PKM

jasne len som to myslel tak ze ked som tam bol som vyhadzany tak proste som to chcel lebo sa nemozem pozerat ako vyzeram...no tie co sa mi pred mesiacom vyhodili tak uz ostali len flaky a nove mam max tak dve... tak mi to zacalo vrtat v hlave ci to ma vyznam brat... kedze teraz (klop klop) ako keby to utichlo to akne som zvedavy o tyzden dva ci sa mi nieco vyhody extremne alebo nie . lebo to ze som si zacal pred mesiacom cistit plet tym gelom effaclar sa mi zda ze to je az az moc ucinne ak naozaj sa mi to prestalo tvorit. to mozne to je len moja taka dilema. ked to zhrniem preto o tom pisem lebo ked som mal 6 dobre zapalenych vyrazok som bol v tem ze to chcem no ked teraz vidim ze nic extra vyhodene tak by som ani neuvazoval o tabletkach

PKM

tak neviem mam to bez testov prvych a o mesiacvna kontrolu krvi...momentalne sim cely v stadiu hojenia sa takze mi je to blbe aj brat ked nemam nic vyhodene momentalne? sa tomu aj cudujem zw preco som zrovna cisty...

Yuki

20mg na deň je málo, neviem prečo ti tak málo dala... ťažko povedať, či sa u teba objavia nežiadúce účinky ako suché pery a podobne... ak vraj ti ani pery nezačnú nejak extrémne schnúť máš malú dávku (aspoň tak mi bolo povedané, že ak sa ani to neobjaví, treba zvýšiť dávku). Ja beriem 30mg na deň a mám 56kg.
Čo sa týka starostlivosti, tak mám kúpený krém hybra - sébium, labello pomáda - hydro care, a plus mám hydratačný krém na celé telo, a preventívne som si kúpila kvapky do očí.

PKM

Takze dneska som bol u koznej, vyzeralo to tak ze nedostanem ziadne lieky, lebo momentalne som ostal tak ze som mal len 2 vyrazky v stadiu vytlacenia, jedna velka druha mensia...

Ostatok uz len flaky ...no sama od seba povedala ze chce ma z toho dostat tak ze ten roaccutane , ziadne testy ani nic...tak mi dala na mesiac 20mg, a mam 70 kil., a o mesiac testy krv...

Uz som vzal prvu tabletku, beriem jednu denne cize 20mg. ten prvy mesiac.

Len som zacal znova premyslat, ze ked som momentalne mal len 2 vyrazky a po ostatnych len flaky ze ci to bolo naozaj vhodne zacat uzivat...aj ked vie ze uz tu koznu navstevujem dlho ako som pisal, a bez akne som nebol nikdy, vzdy som nieco na tvary mal...len teraz asi tak mesiac som zacal cistit plet aj cistiacim gelom od effacla

No a od tedy sa mi vyhodili len 3 vyrazky, no plus samozrejme tie co boli na fotkach...ktore som tu dal...

Len neverim zasa tomu ze keby si poviem ze to nebudem brat,tak o tyzden sa mi vyhodi zasa nieco znova a budem potom banovat ze som to mal zobrat na uzivanie...

Tak snad mi to neuskodi aj ked budem mat minimalne akne teraz...

Lebo ked som to sem pisal tak som bol urcite rozhodnuty pre uzivanie, lebo 3 na jednej strane 3 na druhej strane a dost zapalene cize hnus, tak preto som bol rozhodnuty ze to chcem ...To skoro 3 tyzdne som sa neholil a tam kde som bol zarasteny tak anijeden pupak , teraz neviem ci tak pomohla ta cistiaca pena alebo ten dalacin, alebo ani sam neviem, samozrejme som nejedol cokoladu od vtedy ako som sa vyhadzal...

sranda je aj to ze rano tie flaky po akne svieta jak hrom a teraz z vecera ani uz nie..

Inak aky je dobry loj na pery a na tvar nieco ? aby som sa nezacal supat ? ci aj tak sa zacnem ?