Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov

Príspevok v téme: Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov
PKM

Caute co by ste poradili mam uz 5 rokov akne, vyskusal som XY masticiek vodiciek od koznej , aj som vymenil koznu a stale to iste nieje moje akne vraj take aby som bral drasticke lieky, je pravda mam na tvary cca. 5 vyrazok pravidelne, stara sa zahoji a nova je na svete inde...Ked ju nevytlacim tak je tam kludne aj 3 tyzdne, az kym si ju bud neprepichnem alebo nevytlacim , potom samozrejme flak velky cerveny, ked ju tam necham tak vyrazka casom splaskne, ale flak ostane tak isto...

Mal som uz , Skinoren , Zynerit, DalacinT , Aknemycin Plus , tekuty puder, , rozne namiesane vodicky ktore vysusuju...

Aj ked pomozu, ale novym vyrazkam nezabrania vyjst, cize kolobeh dookola...lieky mi nechce predpisat , uz som vyskusal dve kozne na okoli...tak neviem ci mam ist az kam ...mozno akne nemam hrozne podla doktorky, ale neznesiem ked mam na tvary zapalene vyrazky ktore biju do oci, a hlavne vonku v zime, to svieti ako cert...aj ked ich je len par...proste chcem docielit hocijako aby som nemal vyrazky, to asi kazdy...myslim aj tak ze by mi nevadilo brat hnusne lieky....

Nefajcim nepijem , stravujem sa normalne, poznam co piju a fajcia stale a akne ziadne..

Yuki

ten akneroxid som používala aj ja. V Česku som ho kúpila, mala som 5 aj 10, ale musím povedať že mne to nepomohlo.. akurát čo, tak rýchlo vysuší, ak sa potrebujete v krátkom čase niečoho zbaviť.. ale inak nič moc. Na moju tvár to nie je.

PKM

napr. tak ako som mal raz Duac gel, a som si ho natieral vo vacsom mnozstve, asi taka ako poduska na prste cize aj okolo akne a po par krat naneseny, 3-4 dni, som tam mal cerveny flak a to bolo z toho kremu , ako keby "vypalene"

PKM

Mna len najviac stve ze ked som uz v stadiu ze sa hojim , nemam nic zapalene tak aha , znova je nieco vonku,teraz cakam kedy zasa nieco vylezie...

A hej na celu tvar,len to by sa malo asi len lokalne , lebo potom je taka cervena tvar z toho...

redka

Podpisujem sa pod to co napisala fleur, plus tiez mam dobre skusenosti s urinou. Nie vnutorne. Len zvonku. Vecer po ocisteni pleti si nanesiete tamponom urinu na plet a po uschnuti nanesiete krem ako vzdy. Mozete opakovat rano aj vecer. Mne to pomohlo aj ked nemam nejake nezvladnutelne akne, ale obcas ked sa plet zblazni, tak toto zaberie.

gbstw

k tomu benzoyl preroxidu

na SVK je reg. pod nazvom AKNEROXID je vsak viazany na predpis, v CR nie.

Sam som ho pouzival, ten 5percentny a to tak ze som si rano a vecer pred nanesenim akneroxidu umyl plet tzv. cleanserom - akasi cistiaca pena - to kupis bezne v drogerii lekarni kade tade. Potom som aplikoval akneroxid a nakoniec ked sa to vstrebalo tak som aplkival tenku vrstvu hydratacneho kremu - tu treba vyhladat taky ktory je nekomedonny - neupchava pory.

z vlastnej skusenosti vam mozem povedat, ze som mal po 3 mesiacoch uzivania plet ako z rozpravky, fakt krasna bez chyby. Problemom vsak ostava, ze tvar je veelmi cervena zo zaciatku a este aj dlho po tom. Kazdopadne nic ine sa mi tak neosvedcilo ako toto.

Druhym problemom unho zostava tzv, rebound fenomen - po vysadeni sa vrati akne este horsie a v tazsej forme nez predtym

Tretim problemom je zase ako dlho je ho mozno vlastne zdravo pouzivat.

Odporucam fakt len tym co maju uz za sebou vsetko mozne a nic ine nepomahalo. Toto pomoze, treba to vsak uzivat dennodenne a dlhodobo aspon 3-4 mesaice najlepsie aspon pol roka. A potom POSTUPNE vysadzovat. Ak sa akne vrati tak teoreticky uzivat dozivotne...s tym som vsak nikde skusenosti nenasiel a otazne je ako toto oxidacne cinidlo posobi dlhodobo na pokozku.

PKM

ano vypital zom si ich lenze tento rok som chodil na skusku inej koznej a ta lieky nechce ani pocut tak som siel.nazad tam tej a ta ze dobre ked tak moc hcem ale ze kazdy mesiac testy atd.. ale ze aj tak mi to nemoze hned predpisat lebo by to poistovna neuznala kedze som tam fok nebol to ze som chodil inej som jej nepovedal samozrejme... tak teraz tam o tyzden pojdem...len hovorim som v stadiu hojenia takze neviem co mi povie

Nomi88

URINOTERAPIA
Aj ja som mala veľke problemy s akne! Skusila som neskutočne množstvo mastičiek, vodičiek .. Minule som narazila na jednu "recenziu" kde jedna baba pisala skusenosti s urinou (vlastnym močom),, po uvaženi som sa to rozhodla vyskušať. Akne sa mi trochu zhoršilo (ako to aj ta baba popisovala) a potom prišiel ten "zazrak" !! Zapali sa každym dňom zmenšovali, červene fľaky boli belšie a belšie ! Teraz na urinu nedam dopustiť !!

Yuki

Už si vyslovene pýtal tabletky? Príď k doktorke, povedz jej, že chceš skúsiť niečo silnejšie... či by sa dala zmeniť liečba, čo hovorí na tabletky. Tiež je povedz, že vieš čo to je, máš to naštudované a aj napriek nežiadúcim účinkom si rozhodnutý isť do toho.
Možno ju zlomíš :-D
A v lete sa budeš musieť natierať vyšším faktorom a žiadne opaľovanie.

hcxx

mne velmi pomohol skinoren, natierany na celu tvar kazdy vecer. potom mesiac-dva prestavka, hlavne pocas leta a potom zase pouzivat 2-3 mesiace kazdy den

PKM

Ten benzoyl peroxide je rovnaky vyrobca ako ten differine co pozeram...

Ako je uciny podla vas ? ked o nom pisete ?

Inak ako mam chapat ze tie masticky co natieram lokalne ,ze posobia na celu tvar ? Tak ze sa to tam rozsiri do koze aj na ine miesta ? Alebo ako ked mam napr. akne len na jednej casti tvare a o 10cm nemam nic , napr. mam na licach ale na cele nemam nic takze tam sa nepotieram a o tyzden sa mi spravi aj tam...

cize nerozumiem tomu ako to moze vycistit celu tvar...

A k tym tabletkam sa bojim toho ze ked tam pridem tak teraz som v stadiu ze nemam nic nove len sa "vysusujem" vyrazky ze ked tam pridem tak mi povie ze naco to chcem ked mam plet celkom OK..., len ako sa poznam tak o tyzden sa mi spravia dalsie 3 vyrazky...no a zas tam potom ist je uz trocha trapne ze aha vyhodilo sa mi tuna cosi...a hned nato niecom chcem....myslim pocitovo z doktorky si bude mysliet ze som neviem ako precitliveli..., no a liecba nemoze byt cez leto takze uz to nemozem asi vela odkladat aj keby mi to da na konci decembra moc cas nieje..