Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov

Príspevok v téme: Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov
PKM

Caute co by ste poradili mam uz 5 rokov akne, vyskusal som XY masticiek vodiciek od koznej , aj som vymenil koznu a stale to iste nieje moje akne vraj take aby som bral drasticke lieky, je pravda mam na tvary cca. 5 vyrazok pravidelne, stara sa zahoji a nova je na svete inde...Ked ju nevytlacim tak je tam kludne aj 3 tyzdne, az kym si ju bud neprepichnem alebo nevytlacim , potom samozrejme flak velky cerveny, ked ju tam necham tak vyrazka casom splaskne, ale flak ostane tak isto...

Mal som uz , Skinoren , Zynerit, DalacinT , Aknemycin Plus , tekuty puder, , rozne namiesane vodicky ktore vysusuju...

Aj ked pomozu, ale novym vyrazkam nezabrania vyjst, cize kolobeh dookola...lieky mi nechce predpisat , uz som vyskusal dve kozne na okoli...tak neviem ci mam ist az kam ...mozno akne nemam hrozne podla doktorky, ale neznesiem ked mam na tvary zapalene vyrazky ktore biju do oci, a hlavne vonku v zime, to svieti ako cert...aj ked ich je len par...proste chcem docielit hocijako aby som nemal vyrazky, to asi kazdy...myslim aj tak ze by mi nevadilo brat hnusne lieky....

Nefajcim nepijem , stravujem sa normalne, poznam co piju a fajcia stale a akne ziadne..

PKM

Chcel by som sa spytat ked pojdem o mesiac na tu kontrolu tak ked budem tn Roacutan chciet mi povedala ze mi ho predpise len musim pockat mesiac lebo by to poistovna neuznala vraj , /chodil som tu dobu co som tam nebol ineh koznej na skusku/ sa bojim toho ze sa mi dovtedy vyrazky zahoja a tvar bude celkom ok, tak ze mi ho nebude chciet predpisat..len ako viem tak o tyzden ako odtial odidem tak budem znova mat par zapalenych...Je podla vas teda ked to samozrejme ja chcem , a viem ze mam akne take ze raz to je dobre a raz nie , vypitat si ten roacutan ? myslim to tak ze ci si neznicim tu plet este viacej kedze ju nemam stvorenu pre roacutan, ale ho chcem uzivat lebo mi na tvary vadia aj 3 zapalene vyrazky...

A este aj to by som rad vedel , ze ako je mozne ze niektory pisu ze ho beru 8 mesiac a mne povedala ze len do leta , lepsie povedane do jary ho mozem brat co by bolo max. 3 mesiace ked pocitam do marca , kde som cital ze to moze spalit tvar..a aj k tomu supaniu tvare , to je take ako ked sa moc natieram Zineritom ? alebo nieco ine ?

Fleur-de-lis

no ide o príčinu akné, ktorá nie je u všetkých ľudí rovnaká.
Možno máš nedostatok zinku, možno vitamínu D...
Možno si citlivý na zvýšený cukor v krvi a následne vylúčený inzulín, čo vedie k zvýšeným zápalom v tele.
Možno más poškodené steny čriev nesprávnou stravou a prejavuje sa to na pleti...
Možností je viac. Môžeš si dať spraviť krvné testy a pozrieť si hladiny vitamínov.
Môžeš skúsiť test na intoleranciu potravín, na cukrovú intoleranciu...

Kľudne by mohli mať dvaja ľudia identický životný štýl a jeden bude mať akné a druhý nie. Máme rozdielne genetické predispozície...

U mňa sa pleť zlepšila po vylúčení mliečnych výrobkov, cukru a obilnín(hlavne lepkových).

PKM

Mam 25 coskoro, zinok som zacal uzivat, teraz prave tak budem aj pokracovat, bol som si pytat uz koznej Rocatune , alebo ako sa to vola no povedala ze mam o mesiac prist a ked ho budem ja moc silu chciet ze mi ho predpise teda , ale ona by mi ho nedoporucovala, mam akne take ze sa neda vyliecit mastickami ako si povedala...a premyslam aj ci sa mi to oplati brat ten Rocatune , kedze len ked nesvieti slnko a zacal by som ho brat v decembri ...Som blbi ale radsej budem brat chcemiu ako vyzerat rozkvitnuty jak narcis..

kikarika1

nepíšeš svoj vek...ak si teenager, tak s tým jednoducho musíš prejsť (pretože je to hormonálna záležitosť) - a tu nepomôžu žiadne mastičky, vodičky od kožnej (viď skúsenosť, že ti nič nezabralo) je to len zbytočné míňanie peňazí...

skús užívať dlhodobo zinok (aspoň 25mg), ale nezľakni sa, pretože na pár dní až týždeň sa ti pleť zhorší (ako keby sa ti liečilo vnútro a všetko zlé vyjde na povrch)....potom by malo dôjsť k zlepšeniu (tak je to v mojom prípade - klop klop klop)

zvonka si pleť lieč napríklad ichtyiolovou maskou, je k nej aj mydlo z ichtyiolu (nájdeš na nete) - táto maska výborne dezinfikuje pleť a lieči červené vyrážky a hojí fľaky po vyrážkach....je trošku smradľavá a prvých 5 minut štípe, ale myslím, že to vydržíš, veď si nejaký chlap :)

napísala som ti tieto dve možnosti, pretože ich mám odskúšané na mojej pleti a vidím sama na sebe, že je pleť v oveľa lepšom stave, než predtým...držím palce :)