Neviem si vybrat vysoku skolu

Príspevok v téme: Neviem si vybrat vysoku skolu
Smutna9875

Prosim vas, podla coho ste si vy vyberali vysoku skolu ?
Ja som zufala, lebo chodim na gymnazium 3 roky a bola som zamerana cely cas na to, ze po strednej pojdem na medicinu/zubarinu/vseobecne/farmacia.. ale teraz tak rozmyslam ci mi to ucenie stoji za to povolanie, po ktorom ani asi netuzim...
Neviem ani na co sa mam zamerat lebo neviem co chcem robit v zivote, co by ma bavilo a co ma uplatnenie.. :(

LadyOpium

testy profesijnej orientacie, a to moze urobit aj vychovny poradca na skole, ktory so mnou robil dlhe roky,lebo cely zivot sa vrtam v medicine a hrzone ma to bavi, ale neviem, ci by som na to bola sposobila to aj robit...neviem, ci je to LEN moj konicek alebo pre mna vhodne povolanie...

zewa

Manazer kvality je ten, co si z pasu na ktorom je nejaky vyrobok zopar zoberie a kontroluje, ci su spravne vyrobene.
Skus tlmocnictvo a prekladatelstvo. Alebo si vyber akukolvek vysku a popritom si urob nejake jazykove certifikaty.
Farmacia je dobry odbor, len velmi tazky.

neviem987

Dakujem za odpovede
zewa: manazer kvality ? Tomu nerozumiem co je to za povolanie. Cudzie jazyky ma bavia velmi! Ale neviem kde by som to mohla pouzit - na aku vysoku ist a ptoom sa uplatnit.
Nechcem skoncit na urade prace po vysokej.

A s tou farmaciou je dobry napad. Vyskusam sa aj na to zamerat.

zewa

Za ucitelku nechod. Za psychologicku tiez nie. To su nekonecne perepute vzdelavania za maly plat. Ale co tak cudzie jazyky? Alebo svet reklamy? Bud zena v domacnosti a otvor si obchodik a zi ako chces. Hlavne klud. Mas este cas rok rozmyslat. A ked to nepojde, skus zajst k psychologovi, nech ti urobi nejake testy profesijnej orientacie. Inak velmi dobry odbor manazer kvality produkcie, to je take pohodkove zamestnanie vo velkych firmach za dobry plat a ta zodpovednost tam moc velka nieje, cize aj relativny pokoj ;)

ajatolah

chod studovat teologiu.ja by som dnes to sla studovat.cirkevny hodnostary sa maju dobre len prednasat o moralnych hodnotaxh musis vediet.dobra pohodlna praca

swistica

Ja hlavne odporucam vybrat si taku pracu, kde sa clovek nemusi dotahovat a hadat s debilmi. IQ naroda je nizke a zdravie mame len jedno.

swistica

Ak chces mat obchodik tak chod na farmaciu a pracuj v lekarni. Je to dobre platene, s ludmi sa nehadas, rozumies tomu co do seba a na seba davas a natieras. Ak by som si mala este raz vybrat a bavila by ma chemia, volila by som farmaciu.

sweater*

ja by som ti poradil si vybrat to co ta bavi, alebo si aspon myslis ze by mohlo. ak netuzis po ziadnych horibilnych majetkoch, je lepsie zaspavat spokojny v skromnejsom ako neustale mysliet nato ze ci robit veci ktore neznasas, kazdy den, stoja zato ze sa povozis na krasnom aute do a z roboty... tot moj nazor

Smutna9875

Hotelierstvo by ma asi bavilo. Ale Neviem co to obnasa. Nemaju to lepsie tí čo na Sš boli na hotelovke ? Neuplatnia sa oni lepšie ?..
a nie neviem ani tancovat ani spievat ani kreslit ani pisat nic ma nebavi co v skole berieme. ja by som bola najradsej zena v domacnosti plus popripade by som k tomu mala nejaky obchodik znie to divne, ale mna vazne nic take nezaujima..