Zápal v mrtvom zube - zahraničie

Príspevok v téme: Zápal v mrtvom zube - zahraničie
pepíček

Ahojte, neviete niekto ako vlastnými prostriedkami vyliečiť zápal v mrtvom zube?
Som v zahraničí na štúdiách a povedali mi tu, že na zubára na vyšetrenie musím čakať aj niekoľko týždňov a tie horibilné sumy si neviem predstaviť.
O mesiac sa vraciam na SVK, ale bolesť je intenzívna už 2 týždne, beriem brufeny, ale som z nich ospalá, navyše sa nachádzam v skúškovom období je predo mnou 10 náročných skúšok v priebehu 3 týždňov a upadám do riadnej depky z toho..
Nemal niekto z Vás podobný problém? Resp. môžem si nejako pomôcť v takomto prípade aj sama?

Deria

Moja sestra je tu v DE u mna hocikedy a aj par mesiacov. Kedysi musela upozornit jej poistovnu na SR, ze ide k doktorovi, oznamit, co jej je, proste vsetko, doktori v DE s tym mali niekedy problemy, obavali sa, ci dostanu svoje peniaze, atd. Teraz ide sestra kedy chce doktorovi bez nejakych komplikacii, aj ked potrebuje lieky, predpise jej obycajny Hausarzt, okrem poplatku za recept neplati nic. Samozrejme si nemoze niekto prist do DE liecit si svoje chronicke choroby ale osetrenie akutnych pripadov je samozrejme! Akutne je aj ked mas bolest zubov. Sme v EU a to je po tejto stranke velka vyhoda.

Deria

Vlastne co trepem, s europskym zdravot.preukazom ta musia zobrat uz vsade. Ked mas bolesti, tak nemas cas chodit po nejakych skolskych zdrav.centrach, tomu neverim.

pepíček

Deria máš pravdu, ale zubári nie sú považovaní až za tak akútnych lekárov.
Totiž som na univerzite vo FR, a tu majú taký čudný systém, že treba ísť najprv do školského zdravotníckeho centra..
Ale tam mi povedali, že zubári tu fungujú inak ako normálni dokotori. Že s nimi je to veľmi komplikované tak skúsim zajtra v meste niečo pohľadať a pýtať sa...
Ale tiež sa bojím tej sumy čo mi zapotia potom...

Deria

Nic nemusis cakat ani sa sama liecit. Bolestive, teda akutne pripady sa beru hned. Chod do nemocnice ale az ked su ordinacie lekarov zatvorene, vecer po 18,00 alebo cez vikend, teda na pohotovost a nebudes musiet vobec cakat. To keby ta chytil slepak, tiez by si musela cakat, kym umries?

mastie

lepšie bude jednoducho jeden klinček, sem tam prežúvať a prehrýzať, ako sama budeš cítiť jeho účinnosť