Ako sa zbaviť závislosti od frajera

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť závislosti od frajera
zavisla654

som na nom závislá:
nikdy pred tym som taka nebola, a ked sa tak spravala niekedy moja kamoška ja sama som jej davala rady a dohovarala aby s tym prestala.... teraz som na tom este horsie .. vsetko je to sťažene tým že mame vzťah na diaľku, uz dlhsie to medzi nami skripe, ale aj napriek tomu si uvedomujem ze je to koli tomu aka som... sam mi vravel nepriamo ze jeto tak... mna to najprv urazilo, tak som s tym prestala, prestala som mu pisat, volat, tak zacal vyzvedat ze co sa so mnou deje,bla bla bla.... tak som zacala s nim komunikovat cez fb , ale stale sa to zvrtne do nejakej hadky, vacsinou preto ze sa ho opytam nieco typu: bavi ta to este so mnou? chces byt este so mnou? lubis ma? chybam ti? ... naposledy ked som sa opytala preco mi za cely mesiac nenapise ze mu chybam , tak mi na to povedal ze po poslednej hadke mu to je trapne mi take veci pisat.... a tomu som uz vobec nepochopila... chodim do skoly na VŠ,,.. uz aj spoluziaci si vsimli ze som divna v poslednej dobe.... aj rodina mi to vravela..... proste nemozem sa na nic sustredit, robit zadania nic, petoze stale na nho myslim a rozmyslam o tom ze co sa deje ... posledna sprava od neho: nechapem co sa deje, uz sa to tiahne dost dlho, nevestim z toho nic dobre, viem ze som urobil vela chyba ale snazim sa ich zakryt ale neda sa ked vzdy sa nieco dodrbe, na take situacie som nahnevany a nerad to riesim , cim viac to riesime tym viac sa to kazi, mna osobne to nici a odradza od toho aby sme boli spolu, nemozem sa na to pozerat

co mam robit, poradte, velmi ho lubim a nechcem ho stratit, o tyzden sa vrati domov, co mu mam povedat? mam sa s nim rozist?? neviem ci to ma buducnost, asi ma uz nema rad :(

zavisla654

Mate pravdu všetci, je to moja chyba,moje ponizovanie a strapnovanie, ... Neviem ako sa zachovať,..on je taký typ že keď príde nebude to riešiť, len bude čakať že ako sa budem správať , zas on bude v pohode, milý,rozumný a ja budem nervozna, báť sa že čo zas pokazim.. Toto je problém že príde na kus domov.. Poskriepime sa a ide het, a potom sa tvári že je všetko dobre, a ja som za zlú pretože aj keď cez fb ale chcem si to potom vyjasnit.. najviac sa bojím že keď príde, pohadame sa a pôjde preč a bludný kruh proste

Fleur-de-lis

že ťa potreboval bola pre teba istota? Teraz keď ťa nepotrebuje, tak máš strach, že už preňho nebudeš tá najdôležitejšia?

Je to istota, keď nás človek potrebuje, ale nie je to láska. Láska je, keď je s tebou lebo chce, nie preto, že ťa potrebuje. Takže to môže byť tvoj pocit menejcennosti, že ti vadí, že ťa už nepotrebuje.

K tej sukni, no asi to bolo preňho z nejakého dôvodu dôležité. Zaujímala si sa úprimne o ten dôvod?

Ako neviem, ja ho nepoznám a aj vekovo ste asi ešte čerství dvadsiatnici a tam sa len u málo ľudí dá hovoriť o vyzrelosti, takže ešte sa všeličo len naučíte.

Každopádne by ti podľa mňa pomohlo, spraviť si jasno v tom, či tie problémy sú pre jeho charakter alebo vašu vzájomnú nekompatibilitu alebo tvoje osobné problémy a neistoty a podľa toho sa rozhodnúť, či to ´dalej chceš alebo nie... Či chceš pracovať na sebe alebo nie... Totiž byť vo vzťahu a očakávať od partnera zmenu, aby bol vzťah ok, je často začiatok konca. Buď partnera prijímam a pracujem na svojej zmene, alebo ak neviem partnera prijať tak je lepšie rozísť sa nech nájde takého človeka, ktorý ho prijme takého aký je.
Tento postoj by mali mať vo vzťahu obaja.

zavisla654

Fleur-de-lis:
pretoze sme daleko od seba, niekedy dlhsie ako mesiac, potrebujem ho tu mat a rozpravat sa s nim o vselicom, som taky clovek, ... mam kamosky kt. ked sa frajer nevenuje kludne sa zabavaju s inymi muzmi, flirtuju, pisu s nimi na FB sms kuju a nepriznaju sa tomu svojmu..... ja neviem podviest , niekedy mal depresie a bol na psychiatrii na chvilocku, vtedy ma potreboval, bola som mu oprou, bola som len pre neho , citila som as byt mu potrebna, teraz je z toho vsetkeho von, a zrazu ma nepotrebuje... take mam pocity...

a on sa nevie nikdy pokorit, ked sprvim vselijaku hlupost, ako napriklad ze som si vzala suknu ked sme sli na diskoteku a on to nechcel... urazil sa a celu diskoteku sa ma nedotkol ..

nikdy som mu nechcela zle...