Nenavidim svoju stitnu zlazu..

Príspevok v téme: Nenavidim svoju stitnu zlazu..
gabika123

Zdravim,
Dnes mi diagnostikovali zvysenu funkciu stitnej zlazy a lekarka mi predpisala thyrozol 10, uzivam 3 tablety denne. Chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s tymto liekom. Pribera sa po nom? Zaroven sa chcem este spytat, ci mozem uzivat kelp - morsku riasu, ked mam zvysenu funkciu.
Dakujem za odpovede.

mobilll

pred rokmi som sa liecila na zvysenu cinnost stitnej zlazy. lekarka mi predpisala take iste davky thyrozolu ako tebe. bolo to ale pre mna strasne vela, necitila som sa dobre tak som si to sama znizila. uzivala som rano a vecer len 5 mg. cize jednu tabletku som si dala napoly. asi o dva mesiace sa mi uz hodnoty upravili. lekarke som vobec neprezradila ze som si to sama znizila. tak mi to poradila jej sestricka, ale prosila ma aby som to lekarke nepriznala. ta lekarka si myslela ze sa mi to upravilo po tych konskych davkach. predtym som bola chuda a pri tom thyrozole som zacala priberat. ked uz som mala hodnoty o.k. tak som mala o 12 kg viac. potom som bola asi rok bez liekov a odrazu sa mi to znova vratilo. na to mi lekarka povedala, ze ma odporuca na operaciu stitnej zlazy cize mi ju chceli vyoperovat celu lebo ze ked to zrecidivuje uz ide operacia. to ma vyplasilo, zase som zacala uzivat thyrozol. potom som isla k mame do usa na rok. cely ten cas som uzivala thyrozol. ked som sa vratila na slovensko zacala som sa liecit prirodne. zmenila som aj zivotospravu. chodim pravidelne spat, vela cvicim, zdravo sa stravujem. uzivala som nejake prirodne lieky a teraz som celkom fit.
ale ty mozes mat celkom iny problem ako ja, tak sa nedrz podla toho. porad sa s lekarom. alebo chod este k inemu endokrinologovi. vzdy je dobre vypocut si nazor aspon troch lekarov. je medzi nimi dost velky rozdiel. mozno ti kazdy povie nieco ine.

ajatolah

Ak mas zvysenu cinnost tak by si mala mat problem s naberanim vahy tazko priberas a kto uu ma znizenu lahko pribera tazko chudne.lekara by si sa mala spytat na kelp.mne moj endokrinolog vykrical ze jod som zacala svojvolne brat pritom beriem euthyrox na znizenu cinnost asi pol roka.ale len minimalne sa mi znizila.odkedy beriem euthyrox aj cyklus mam uz 28dnovy sa mi upravil.