Strata sluchu, neviem sa s tym vyrovnat

Príspevok v téme: Strata sluchu, neviem sa s tym vyrovnat
miroslava198

ahojte, som zena mam 28 rokov....nikdy som ziadne problemy so sluchom nemala.....zacalo sa to asi pred mesiacom po zapale priedusiek, mala som pocit vaty v uchu-lahko zalahnute ucho, kedze pracujem ako ucitelka, dost mi to vadi.... Bola som u 4 ORL, postupne sa vyjadrovali, ze mam len vpaceny bubienok, ze je to z nadchy sposobene dysfunk. eustach trubice a ze to prejde, neprechadzalo.. Preslo 6 tyzdnov a ja mam trvaly pocit ,,akoby tlaku" v uchu, absolvovala som aj tympanografiu,ta bola ok audiografia-ta ukazala percepcnu stratu sluchu 6%, emisie TEOAE , kde mi zistovali prevodova porucha sluchu bola vylucena. Som psychicky v koncoch, lekar sa vyjadril ze percepcna porucha sluchu nieje liecitelka, bud mi vnutorne ucho napadol nejaky virus, bakteria, alebo doslo k nedokrveniu vnutorneho ucha, alebo sluch. nervu. Neviem sa s tym vyrovnat, stale placem, hlavne ked si predstavim ze som tomu mohla predist, keby mi do par dni aplikovali kortikoidy infuzne..Postihnutie zmysloveho organu ma dost zasiahlo, a pytam sa preco ja, aj ked viem, ze existuje ovela viac horsiach chorob :(

pia

ahojte vsetci, dakujem , vazim si vase rady..ale proste si neviem zvyknut, kazdonenne praskanie , tlak v uchu, pocit akoby bolo strpnute:( .je tu niekto taky, co ma podobny problem? za aku dlhu dobu ste si zvykli, na to ze ,,inac" pocujete? ja sa s tym nejak neviem stotoznit, lebo doteraz som si naozaj mesiac myslela ze to prejde a ze je to len z nadchy, co som chodila na ambulantne vystrenia, sa len dusovali, ze ono to prejde, to bude len katar z nepriechodnosti eustach . trubice.......az kym mi jeden ORL lekar dost necitlivo povedal, ze uz nikdy nebudem pocut na 100% pre mna, ako pre ucitelku je to cista katastrofa. kazdy den ucim, kazdy den to vnimam, pocujem, citim....uz niesom stastna, neviem sa od toho odosobnit proste:( asi potrebujem psychologa ja viem, ale sluch a zrak su predsa najpodstatnejsie zmysly a ja sa neviem zmierit s tym,ze niesom 100% ok, JA VIEM, SU NA SVETE AJ HORSIE choroby, trapenia, problemy..ale ja za to nemozem, tak to citim, desim sa toho, mam zachvaty paniky, ze sa to bude zhorsovat:( mam sa vypytat na liecenie do nemocnice, nech mi skusia dat infuzky? alebo to nechat plavat :(

miroslava198

Lenka555555: to namena ze nepocujes vobec na jedno ucho, kedze mas poskodeny ten vestibularny nerv, ci mas merierov syndrom?

Lenka555555

ale preco by sa ti to malo zhorsovat. nemysli na to. ludske telo je prisposobive a casom si na tuto situaciu zvykne.
mne sa vestibularny nerv uplne odpalil a casom ho nahradil lavy. a keby aj ten odisiel, tak ho vie nahradit mozog.
hlavne nestresuj
a mozno si dako chran sluch, ked som pracovala v skolstve, na prvom stupni bol neskutocny hluk, hlavne v jedalni

vitavi

No ak si uverila, že sa nedá nič robiť, tak nič neurobíš a naozaj sa to nezlepší a budeš sa len sťažovať.

miroslava19

pocujem menej dle folwera z audio 6%, a priserne sa bojim aby sa to nezhorsovalo, aby som neostala celkom hlucha...v zivote ma nenapadlo take nieco, aby som mala probemy so sluchom, ani netusim z coho, ved ked som mala zapal priedusiek ani som nemala teploty a proste z nicoho nic :(

miroslava19

ja viem, je to mozno zanedbatelne, ale od malicka som mala velmi citlivy sluch, velmi mi vadia silne zvuky, takze mi to vadi, aj tych 6 %. Kdze pracujem ako ucitelka pri vysvetlovani po zretelne citim, akoby som mala to ucho stpnute, alebo v nom mala vatu a okrem toto mi v nom sumi :(

Lenka555555

akoze o 6 percent menej pocujes? Vsak to je zanedbatelne.
alebo pocujes na to ucho iba na 6 percent?

inak tieto veci vedia sposobit aj bakterie a virusy, napr. borelioza.
mne tak z nicoho nic odisiel vestibularny nerv vo vnutornom uchu, s tym sa tiez neda nic robit

inak ked budes plakat, tak si len tlacis na eustachovu trubicu a este sa to moze zhorsit

niki.....

Kozne problemy....ale dal ma dokopy jeden skvely odbornik..ziaden rychlokurzovy mudr...to som sa nahladala ti poviem