Spánok - liek na spanie

michallll

Ja sa snazim ale nemam nikoho kto by mi aspon torchu pomohol.Byvam v dome kde je cisty blazninec a to doslova kazdy druhy den a vikendy su cisty horor.Nevladzem zit v tomto dome kde som.Si prectav Redka ze by si mala kazdy den navstevu doma a cez vikend by si mala v dome 10 ludi.A ked nieje nikto u nas na navsteve tak je na dolnom poschodi babka ktora len terorizuje a narieka.Zblaznym sa s toho .Mamu som prosil aby sme sa prestahovali do vlastneho ale tak moc sa do toho nehrnie.Neviem co bude somnou.

Maoam

Zbludiladusa: aspon NETREP, ok?

styri tyzdne BEZ spanku ti neuveri nikto na svete, pretoze by si tromfla svetovy rekord, kde jeden typek vydrzal bez spanku 11 dni (pod lekarskym dozorom)

ked uz, tak sa vyjadri aspon pravdivo a netrep debiliny, keby si nespala styri tyzdne vkuse, si davno MRTVA, moja

ine je hovorit o vyraznom spankovom deficite, ale za tych 28 dni si spala, asi si na to nepamätas

redka

michall ked nezmenis svoj zivot, tak to bud stale len horsie... potrebujes ist von a to doslova... na slnko, kvoli vitaminu D (pozri si ako vplyva na nas jeho nesodtatok a mozno najdes odpoved na svoje stavy)a pohybu (novodoba "choroba" bude z toho ze vkuse sedime za compami, v ciavach sa nam pousadzaju rozne balasty a potom budeme kapat ako muchy aj v mladom veku, nehovoriac o skrytej obezite - clovek je navonok chudy ale pecen ma obrastenu tukom...) ... tiez zmenit stravu, biorytmus - vstavat a chodit do postele v rovnakom case, vecer pred spanim uz necumiet do compu, skludnit sa, zhasnut alebo aspon si dat filter na monitor (su take aplikacie)... na lepsie zaspavanie akor bylinky, melatonin.... necakaj zmenu od jednej tabletky, zmenu musis urobit ty sam...

LadyOpium

to čo za kravu to je že ti dala sanval????
šak ten je návykový...
mne tiež dávali na urgente na psychine zopilcon a zničilo ma to...nikdy viac na urgent bleah

michallll

Dakujem vam vsetkym.Posledny rok som natom dost mizerne nespim,nikam nechodim,nemam uz ani kamaratov cele dni sedim za PC a ked tak doma pomozem co treba ale inak hnijem doma.V poctate som stale v izbe.Nadobro sa zomna vytratila chut do zivota.Prectava ze budem musiet chodit do prace je hrozna neviem ako to zvladnem kedysi sa to dalo ale teraz je to dost zle.

zbludiladusa

no osobná skusenosť,ja som nespala vkuse tri týždne,a potom 2 hodiny denne.takže chápem ťa,ako sa hrozne cítiš,ešte u mna aj škola do toho,normálka,žiadna PN,nič.
mne SANVAL absolutne nepomohol,ani FRONTIn,čo mi doktorka dala,ja som už bola však taka vysilená,že som skoro sla do nemocnice.
ale potom som prišla na to,že mi najlepšie zaberá hypnogen,alias zolpidem,perfektny liek,5 mg,10 je už pre mna moc,a potom,ked som sa dostala z najhoršie a zaspala som aspon na 4 hodiny,potom 6 a už sa to zvyšovalo,počet spankových hodín,a potom už melatonin s mučenkou,čo dostaneš v lekárni bežne,na tom som fičala mesiac...dve tabletky pred spaním,paradička..a potom už nič som nepotrebovala
avšal stále jednym kusom sa mi to vracia tieto stavy nespania.najma,ked som moc preťažena a mam psychicke problémy,vetdy nespavam,nemôžem proste ani okom zazmuriť,cele noci som hore,skus sa nejak ukludniť ,ako to len ide.drzim moc palce

RNG

Nuz na spanok a ukludnenie je dostatok ucinnych priorodnych od chmelu a valerianu, cez melatonin , l theanine a st Johns Wort, a mnoho inych co ma v tomto momente nenapadaju.
Nevidim ziadny dovod na skodlive patentovane a navykove chemikalie, schvalene ako farmaceuticke lieciva.

helper12

netvrdím, že sú úplne v poriadku, samozrejme, ze je lepšie vyskúšať prírodné produkty, len ked clovek ma pocit, ze mu uz ani tie najsilnejsie lieky nezaberaju, tak postupne upadá do depresie. Preto sa clovek snazi z tychto problemov dostat co najskor...viem, o com hovorim, sama som si tym presla...

RNG

Nuz oba su nie nevinne pozri na
en.wikipedia.org
Rritico/trazodone je SSRI
www.drugs.com , co sa da nahradit ovela lepsie vytazkom s st john's Wort, s obsahom hypericinu(3 mg) a hyperforinu(30 mg) kde mas nielen ucinok mSSRI, ale aj SNRI, tiez zvysuje dopamin a Gaba v mozgu. Takza narazova davka , co tu spominam je v 3 kapsuliach napr vyrobku firmy Paradise Herbs, pod menom St John's Wort.Pouzivat len podla potreby, tj nie kazdodenne a nie viac , nez raz denne.
Inac tritico/trazodone je navykove po case a teda nie je jednoduche sa ho zbavit
mentalhealthdaily.com
Napropti tomu hypwericin a hyperforin nie su navykove, posobia okamzite a ovela komplexnejsie, ako trazodone. A su to neskodne potravinove doplnky tj ziadne skodlive postranne ucinky.
Moja zena to berie obcas uz dlhe roky.