Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Malá výška (nespokojnosť)

Príspevok v téme: Malá výška (nespokojnosť)
Romanx

Zdravím, Mám 16 rokov a meriam len 168 cm. Už cca 2 roky som nenarástol a neviem čím to je. Obávam sa, že už nenarastiem vôbec no a ako už tušíte mám ten pocit nespokojnosti so sám sebou. Predsa len byť najnižší v triede/ v skupine ľudí a väčšina dievčat je taktiež vyšších nie je ten najlepší pocit... Nie je tu niekto kto má podobný problém a narástol ? Ako a čo pre to robiť ? Viem, že sa pre to veľa urobiť nedá a do rastového hormónu veľmi ísť nechcem. Je možné, že ešte narastiem ?

Vopred ďakujem za odpovede. :)

michael 1

Tak ako som to popísal tak to rob. Kludne, si daj mlieko z rožkom a do mlieka cukor. Alebo polamaný rožok do prevareného pocukrovaného mlieka. A neponocovať , ale dostatok spánku ,- proste veľa spať.To neznamená že nič nemôžeš robiť?! Pohybom ziskaváš zdrevie to maj na pamäti!Cukor a vôbec sacharidy Rožky to je samá energia, tak že treba sa aj hýbať.Určite vyrastieš, a neopováž sa brať nejaké hormony, toto nič nerieši len skomplikuje tvoj zdravotný stav! Teoretický muži môžu rásť až do 24 rokov, tak že nič ne je stratené, aj ked ti niekto bude hovoriť , že máš už zakončené kosti , never takýmto slovám nie je to pravda. Tvoj mozog môže spustiť rast vždy pokial si v mladom veku, ale musí byť pre neho nejeký stimul ,- sygnál proste.

Romanx

Čiže cez deň a večer oddychovať. Cez deň jest biele rožky a na večer napriklad mlieko s vločkamy, plus do iných jedál a pití pridávať cukor... To je všetko co pomoze mi vyrásť ?

michael 1

Ja "chodím" na tento portál zdravia len v zime. Tak že ked niekomu niečo poradím tak má šťastie povedal by som že som, sa zastavil práve u neho.
Vyznieva to chválenkársky , ale ako ťa mám presvedčiť aby si mi uveril , že to čo ti poradím ti pomôže. Mám už kopec rokov, a od svojej mladosti som nemal nijakého koníčka ( aj ked som výborný v o viacerých športoch) okrem získavania vedomostí o zdraví. Východné fylozofie , sledujú človeka od jeho maldosti aby pri prípadnej chorobe vedeli správne zareagovať. Povedzte mi, kedy ste videli svojho lekára že by sa hrabal vám v karte , čo všetko ste prežili?! Skoro nikdy.
Dobre stačilo. Viem ,že to čo som práve opísal čitatelia nepochvália. Nevadí. Ty len ver , že to čo ti poradím ti pomôže . Ja som o tom presvedčený. Vlastne ani inú šancu nemáš , pretože ,pre do mnou ti nič rozumné neporadili.
Tak že ideme k veci. Je to veľmi jednoduché: 1.- Do svojho jedálnička často zaradíš mlieko, a rohlíky biele, s cukrom. Nič viac od teba nepožadujem. 2,- Žiadné cvičenie , žiadné behanie -naopak - veľmi veľa spánku aj cez den odychovať ,- vylihovať.Možno ti tu bude niekto oponovať , že ne zdravo som ti poradil to je pravdea ale si mladý nič sa nestane, ked budeš viac odychovať. Zase na druhej strane aby si nechcel podrásť z "večera a do rána" a budeš jesť len to ! To už naozaj by ti mohla zlýhať podežaludočná žlľaza od nič nerobenia by ti cukry vôbec sa nespaľovali v tele a mohol by si dostať cukrovku na to pozor!Občas si môžeš dať skontrolovať cukor ak by bola hladina vysoká tak, bud ubrať na cukru alebo viac sa pohybovať rozumieme si? Fajčenie vôbec nepraktizovať je to nebezpečné pri tejto strave! a škodí to na rast!
Mäso obmedzovať -- dva krát do týždna stačí jest mäso.Tak isto soju ryby nejesť, a malo soliť So presvedčený že vyrastieš, aj keby si akú genetiku mal. Raz mi môžno podakuješ. ale pozor nepreháäj to !

sweater*

niektore veci hold nezmenis. skus z toho vytazit max. napr. tuzzil si byt dakedy armadny pilot? aby si sa zmestil do kokpitu nesmies byt vysoky :)

mifor

Presne tak, ako pisala salalala rastovy hormon sa podava iba pri urcitych diagnozach, napr jeho nedostatok, Turnerov syndrom, Prader-Willy syndrom a ine.

KJJAsafran

vsetko v poriadku roman.
Ja mam otca 168cm, mama 160cm. Sestra 161cm a ja som \\\\\\\"najvyššia\\\\\\\" 169cm hihi
Mam muža o 3 cm nižšieho a nikomu to nevadí, ani jemu ani mne. Sem tam mam aj opätky a on sa stale smeje aky je chlap, ze ulovil takú vysokú .... ;)
Je to len o tom ako sam seba vidis.
16 rokov - to neznamená, ze si ukončil rast, záleží to od genetiky... Ja som začala rast az na VS, tam som sa aj spoznala so svojim manželom. Bol vyšší odo mna o 2 cm, ked sme skončili uz som bola vyššia ja. Rodina mi povedala, ze z jednej strany dospievajú všetci neskoršie - biologicky mladší ;)
Chcem ti len povedat, ze ľudia sú maly ale aj velky a co je dôležité, je to kto si ty a nie ako ta zaskatulkuje spoločnosť :)
Pozri sa na takého princa, napoleona, mam pocit ze ani César nebol vyšší... A kde to dotiahli. Na to aby som videla princa, som zaplatila $400... A stalo to za to!!!
Nic sa neboj. 168cm je pohoda, vždy vyšší ako môj muž a akú dobrú ženu dostal ;)

Angelina7777

neviem preco ste taki neziclivi ze ho odhovarate?
ja ma 176 cm, moje kamosky este viac, ked si dame opatky a vyrazime do mesta, taki chlapi nemaju sancu
preco chlapcovi nedovolite ani lekara navstivit.. vsak nie ste lekari, slovenska neziclivost je vsade

Biela Kobra

Angelina, športujem od 5 rokov a mám 170, na dievča celkom dosť. Keď sa to s posilňovaním nepreháňa, tak aj chlapci rastú, a dnes už každý tréner vie, že mladí chalani nemajú robiť s ťažkými váhami a záťaž má byť primeraná veku. Rastový hormón sa podáva iba v prípadoch, ako hovorí lombardo, a 168 cm sa u chalana nepovažuje za podvýšku. Je to ešte stále v rámci priemernej výšky.

lombardo1981

Rastový hormón sa podáva v prípade, že máš dokázaný jeho nedostatok a iba dovtedy, kým sa ti uzavrú rastové štrbiny. A pochybujem, že si ten prípad.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Malá výška (nespokojnosť) - Fórum - ZDRAVIE.sk