Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo mi je zle od kofeinu?

Príspevok v téme: Prečo mi je zle od kofeinu?
žubrienka22

Ahoj ľudia. Keď som bola mladšia, tak som si z času na čas dala kávičku aby ma ráno prebudila alebo zelený čaj som mala strašne rada. Pila som ho skoro vždy. Mala som všetky druhy zeleného čaja, ktoré som v obchode mohla kúpiť. No teraz mám už skoro 23 a už po jednej šálke zeleného čaju či kávy cítim neskutočný tlak v hlave je mi normálne zle. Úplne cítim ten tlak v hlave. Nie to ešte od kávy...Od kávy mi začne tak strašne búšiť srdce ako keby malo práve vybuchnúť a strašne sa mi začnú potiť ruky. Nie že by mi káva chýbala to nie, ale napr. ten čaj mi dosť chýba. Rovnako to mám aj s kofolou alebo s energetickými nápojmi. Predtým som si z času na čas dala kofolu a teraz? Jednoducho nemôžem pretože mi je po nej zle. Dnes som si tiež dala v práci s kolegyňou zelený čaj a zas mi bolo nejak čudne, ten tlak v hlave. A to bola iba jedna šálka čaju. Takže dnes som si už povedala, že som s kofeinom načisto skončila. Troška ma to však trápi, prečo má kofein na mňa takýto zlý vplyv a ešte som o ničom takomto nepočula. Je to normálne? Iný si dá možno 3 kávy denne a pije celý deň kofolu a ja čo by som si dala raz za mesiac nemôžem pretože mi je hneď zle... Čo myslíte prečo to takto je?? Ďakujem!

laura36

akoby si pisala o mne, vzdy ked som si dala v bare jedno prezo, bolo po pohode, priznaky ako ty. raz na dovce dvojite preso a to som ledva dosla na wc, normalne ma motalo a do rana som nemohla dychat, trialo ma, tlaky v hlave. potom som dlho kavu nepila. teraz pijem len domaceho turka, taku cajovu lyzicku nie plnu a je to v pohode. moj muz neznesie kavu absolutne, ani energeticke napoje a je chlap ako hora aj psychiku ma v poriadku. davaj si radsej cierny caj, alebo slabeho turka, naco pit kavu v podnikoch, ked mas mat taketo stavy. tvoje telo neznesie, druhy by musel vypit mozno 3 kavy naraz, aby mu bolo ako tebe. niekto hned ocervenie z pohara vina a zvysi sa mu tlak, zkratka, uz to vies, tak sa musis podla toho zariadit. ak mas nizky tlak, kava ti ho zvysi nahle a po case rapidne znizi a preto tie stavy.

didik

kofein drazdi nervovy system....ak si viac v strese nepi kavu ani nic co obsahuje kofein ja som skoncila na pohotovosti po salke kavy ....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo mi je zle od kofeinu? - Fórum - ZDRAVIE.sk