Mat vztah = automaticky rodicovstvo?

Príspevok v téme: Mat vztah = automaticky rodicovstvo?
slobodny muz

Je to tak? A preco?
Preco odkedy mam vztah(su to uz dva roky) tak sa ma kazdy len pyta kedy sa ozenim a budem mat deti?
Lenze ja nechcem mat deti. Chcem len vztah. Po detoch netuzim len po pritomnosti milovanej zeny.
Preco sa vztah hned chape ako predvolba manzelstva a rodicovstva?
Preco ked mam vztah uz ma chce kazdy zenit a to mam len 31 rokov.
Najma starsie zeny a muzi, kolegovia a kolegyne, susedia a rodina. Lezu mi na nervy tie konvencne zvyklosti.
Nemozem mat vztah bez svadby a rodeni decak?
Nemozem si zit ako slobodny muz?
Preco musim tiez upadnut do manzelskeho chomuta a mat potomstvo o ktore nestojim ani moja partnerka?
Ved je to moje rozhodnutie a moja vec tak co sa vsetci staraju? Co im to neda spavat?

M3T30R

Ked ma clovek problemy tak tajne tuzi po tom aby mohol tieto problemy s niekym zdielat, resp. nebyt v tom sam.

Zase na druhej strane, je velmi negativne ked sa pozerame na rodinu/deti ako na pritaz. Malo by to byt spravne naopak, nieco pozitivne a skvele. Preco tomu tak nie je tak to je otazka na zamyslenie.

Podla mna je malo takych dobrych rodin kde si clovek povie ze ake ma stastie. Niektori ludia jednoducho idu do manzelstva a deti prilis rychlo bez rozmyslu alebo prilis skoro ked este nie su pripraveny. Dovod moze byt presne aj to co sa rozobera v tejto teme, ze su ludia do toho dotlaceny natlakom z vonka.

Poznal som jedneho cloveka, ktory my vycital ze nezijem zivot na plno .. ze on v mojom veku uz mal zenu deti rodinu a vsetko mozne .. o niekolko mesiacov na to spachal samovrazdu. Mozme si domysliet ake mal na to dovody.

Maoam

usb - :D, jj, jedna zena z mojej najblizsej rodiny mi povedala, ze ona sa vzdy tesi, ked sa niekto ozeni/vyda, potom ma decko a tak a plne ich podporuje, aby to urobili, ABY MALI ROVNAKE A HORSIE PROBLEMY AKO ONA SAMA :D

je to chore ale bohuzial bezne, skodoradost, zloprajnost a neznasa, ked niekto je slobodomyselny a robi si, co chce, ide ju roztrhnut a vymysla si absurdity, len aby ich ohovorila, pritom v skutocnosti by sama chcela tak zit ale nikdy to nedokazala

Maoam

tak vies - spolocenske konvencie a nalinajkovany zivot a 'to co sa ma' je v ludoch zazraty, malokto ma odvahu vymanit sa z toho ;D

nic si z tych reci nerob a nauc sa väcsej asertivite, pripadne nereaguj, usmej sa a ostan uplne pokojny, to ich bude provokovat este viac :DDDDDDDD

Maoam

neda im spavat, ze by si nahodou zil inak, ako oni a väcsina inych, ze by si sa nahodou mal dobre, slobodne, nedal sa zatiahnut do kolotoca, zaväzkov bla bla bla :D

mnohych by slo roztrhnut z toho, keby si bol taky silny, ze by si dokazal zit zivot vylucne podla svojich predstav, nepodlahol natlaku rodiny, priatelov, znamych a okolia ;DDDDDDDDDD

a prave preto by si o to viac mal zit podla seba a JUST :D

nech ich rozdrapi a tebe prajem VELA stastia - a samozrejme, ze mas plne pravo zit tak, ako TY chces, nie si vobec povinny zenit sa, mat deti a je vela zien, ktore nechcu byt matkami a chcu mat krasny plnohodnotny vztah a venovat sa sebe, svojmu partnerovi, praci, konickom a nechcu ani deti...nie je to nic vynimocne, tak smelo do toho a bud stastny!

usb

Ozenit ta chcu lebo sa chcu zadarmo hostit, nazrat a pripit :D
Otcom ta chcu vidiet lebo sa budu tesit ake budes mat starosti s detmi a budes vystaveny :D