Obrovsky strach zo straty sluchu, neviem sa vyrovnat s tym, ze inak pocujem

Príspevok v téme: Obrovsky strach zo straty sluchu, neviem sa vyrovnat s tym, ze inak pocujem
pia

ahojte, som zena mam 28 rokov, zivot pred sebou, som zatial bezdetna, Vs. vzdelana, pracujem ako ucitelka na strednej skole.....nikdy som ziadne problemy so sluchom nemala.....zacalo sa to asi pred mesiacom po zapale priedusiek, jedneho vecera som mala som pocit vaty v uchu-lahko zalahnute ucho. Myslela som ze to prjde, ze je to z nadchy, alebo zapalu priedusiek proste po chorobny stav... kedze pracujem ako ucitelka, dost mi to vadi, pri vyucbe citim ze to proste nieje ono, na jedno ucho pocuje slabsie.... Bola som u 4 ORL, postupne sa vyjadrovali, ze mam len vpaceny bubienok- tubotympanicky katar...ze je to z nadchy sposobene dysfunk. eustach trubice a ze to prejde, neprechadzalo..behala som od lekara k lekarovi, vyplachvali usi, robili prefuky politrerom, vsetko mozne.. Preslo 6 tyzdnov a ja mam trvaly pocit ,,akoby tlaku" v uchu, absolvovala som aj tympanografiu,ta bola ok audiografia-ta ukazala percepcnu stratu sluchu praveho ucha6%, emisie TEOAE , kde mi zistovali prevodova porucha sluchu bola vylucena. Je to mozno smiesne, ale ja som psychicky v koncoch, lekar sa vyjadril ze percepcna porucha sluchu nieje liecitelna, bud mi vnutorne ucho napadol nejaky virus, bakteria, alebo doslo k nedokrveniu vnutorneho ucha, alebo sluch. nervu. Neviem sa s tym vyrovnat, stale placem, hlavne ked si predstavim ze som tomu mohla predist, keby mi do par dni po ,,zalahnuti" aplikovali kortikoidy infuzne, KTO TO MAL vediet? ze to nieje od nadchy? ze je to percepcna trvala strata sluchu????!!!..Kazdy vravi, ze je to mala strata, ze si zvyknem, ale ja si proste neviem zvyknut, vadi mi to v beznej komunikacii, v skole som nervozna z hluku deti, upadla som do depresie, s nikym sa uz nebavim, a najviac sa bojim ze sa mi to bude zhorsovat :(, Mám hrozu na predstavu, ze jedneho dna ostanem hlucha :(

diviak2

Hned som si to myslel: Kazda nemoc=zanedbane piti:-)
(PS: etanol roztahuje cievy)

A setri si sluch, je nastaveny na 90 rokov, ale da sa "minut" aj podstatne skor.

pia

diviak2: ahoj :) tak popis znie: ze mozog mam bez lozikovych zmien, edemu a expanzie, v oblasti pc uhlov bez loziskovj expanzie a patologckeho siganlu, v oblasti statoakustickych nervov nativne ako aj postkontrastne bez losziskovej expanzie a patolog. opacifikacie. Slimaka bolo pekne vidiet obe slimaky sumerne, vsetko mam v norme. ....a ano cievy su tam extremne tenke, lekar vravel ze su take tenke, ze aj cervena krvinka sa musi ohnut aby nimi presla, takze moj pripad bolo asi naozaj nedokrvenie. Sluch sa mi zlepsil, mylslim, ze lieky zaberaju, aj ked este citim slaby tlak, je to podstatne lespie :)

diviak2

A co sa pise v popise MRI?
Lebo ak Ti nic nezistili, tak to mas z nedokrvenia vnutorneho ucha. Tie cievy su tam extremne tenke a staci minimalny spazmus a je to bez kyslika. Z audiogramu to musi byt kazdemu usnemu hned jasne. Ak je to tak, v podstate sa nemas coho obavat.

pia

Moirea: to ma mrzi :( nie ja neurinom chvalabohu nemam, bol vyluceny, uz mam vysledky MRI mozgu, tak toto mam v poriadku, ale zaberaju lieky Betahistin a Cavinton a citim sa lepsie, tlak v uchu trocha oslabol..

Moireal

Sice asi neporadim, len poviem, ze v tom niesi sama. Mne sa stalo to iste pred rokom a vysledok bol neurinom akustika. Drzim palce aby to nebol tvoj pripad lebo na Slovensku je problem s operaciami. Ono sa to nezda, ale nadory v hlave su asi teraz v mode ci co. A ja velmi velmi slabo na to ucho pocujem a tiez je to trochu pre mna v spolocnosti trapne. Je to tazke ale snad casom si na to clovek zvykne. Tak ako na vsetko.

RNG

Ked sa chces branit proti virusom, zvysuj si viralnu imunitu. Ked mas zapaly v strednom uchu sposobene infekciami v hlienoch, treba sa odhlienovat(pozri na NAC, serrapeptazu a najma oreganovy olej) Nestaci len potlacat zapaly, treba znicit za nimi pricinu=mikroby.
Radim ti zaobstarat si aj citricidal, profesional z Hoogle, lebo deti su velky zdroj kvapockovych nakaz a teda ked ich nechces mat v prinosnych dutinach prakticky cely cas, musis si ich z casu na cas vyhubit v prinosnych dutinach kvapkami roztoku citricidalu.

Marsmeloun

na mna pôsobíte precitlive... ako fyzicky tak aj psychicky ... možno len vy na všetko tak prehnane reagujete aj ked to nie je až také dramatické ... dávala by som si na to vašom prípade pozor .. aby ste si nerozvinuli uzkosť a veci s tym suvisiace .. a držím prsty nech sa polepší :)