Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prosím o radu žienky do mejkapu vyznajúce sa!

Príspevok v téme: Prosím o radu žienky do mejkapu vyznajúce sa!
koala12

Mejakp som začala používať iba teraz niekedy pred pol rokom (mám 16) a to najmä kvôli vyrážkam,čiže v používaní nie som vôbec zbehlá. Mám hlavne taký problém, že sa buď vždy hrozne lesknem, alebo mám pocit že sa mi mejkap akoby zgrupuje a fľakatie, nedrží poriadne. A to vôbec teda nebol lacný, mám od La Roche Posay toleriane teint ten penový na zmiešanú/mastnú pleť lebo som chcela kvalitu a nechcela som riešiť tieto roztekajuce, zgrupujuce sa leskle mejkapy charakteristicke pre lacné drogérkové značky. Takže dufam že chyba nie je v tom mejakpe...čo mám robiť? vždy si ráno vyčistím pleť pleťovou vodou (najprv som mala biodermu, teraz niveu young) natriem pleť lahkym hydratačnym krémom určený na môj typ pleti, dám si tento mejkap, korektor na miesta ktoré zostali označené mojim neprofesionálnym vytláčaním a idem. Púder mi upchával póry (rimmel stay matte) alebo nezmatňoval a trochu upchával póry (alverde transparentný sypký), takže púdre nepoužívam. Robím niečo zle? neporadíte mi nejaký fakt zmatňujúci krém pod make-up? a najlepšie bez parabénov, nekomedogénny, nie veľmi drahý. Ešte mám doma skinoren ktorý si dávam večer, pod mejakp som ho istý čas nosila alebo tiež som sa leskla a navyše príšerne vysušoval, už pri úsmeve som cítila akú mám suchú pleť. Poprípade by som prijala nejaké rady o tom, ktorá kozmetika je dobrá, čo vám pomohlo/nepomohlo, vyhovuje/nevyhovuje.

linduskaG

Podla mna Mary kay nesedi kazdemu...
Ja by som ti doporucovala plet hydratovat prirodnymi olejmi- kokosovy, madlovy atd. aspon dvakrat do tyzdna. Potom tvoja plet bude dobre hydratovana. Poradim ti ako dievca , ktore si tymto "skusobnym" obdobim presla.. NIKDY NEINVESTUJ DO DRAHEJ KOZMETIKY!!..tym myslim La roshe a podobnej..podla mna je to len reklamny trik.Pouzivaj co sa tyka o starostlivosti o plet najma prirodne varianty ako som spominala oleje a ako cistiace pouzi mydlo na akne (pouzivam aj ja) korejska kozmetika MISHHA mydlo s marockeho bahna a korejskeho uhlia. Alebo v lekarni obycajne sirove mydlo. Jedine do coho investuj je drahy makeup!..odporucam Chanel, Dior, YsL. Puder pouzivat bohuzial musis.Staci iba na T ZONU. Potom sa lesknut urcite nebudes. A zabudni na to ze ti puder upchava pory. Pory ti upchava mozno jeho nedokonale ocistenie z pleti vecer a taktiez aj rano ked sa zobudis.
takze moj typ- Pletova voda plus pletovy krem rano aj vecer. Taktiez krem napr. Neutrogena oil free ktory je super nezamastuje pokozku. Kvalitny makeup a nanasaj puder stetcom.:)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prosím o radu žienky do mejkapu vyznajúce sa! - Fórum - ZDRAVIE.sk