Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama má cirhózu pečene a zlý stav

Ina9

Poznám osobu, ktorej v nemocnici povedali, že keď takto bude pokračovať, tak za krátky čas umrie, k pitiu sa nevrátila...avšak poznám aj prípad, keď daného človeka dali lekári do poriadku a za krátky čas opäť skončil v nemocnici, bolo to s ním tak zlé, že ešte aj v nemocnici si zohnal alkohol, následne umrel...
takže lekári jej pomôžu, ale ostatné je už na nej, tu som našla niečo, je tam spomenutá aj transplantácia www.gastroenterolog.com
prajem pevné nervy a držím palce

Jessica151

presne toho sa bojím, že ju to zabije , už aj tak som V koncoch Z toho že viem že dlho žiť nebude lebo je to nevyliečitelna choroba A s chorou pečeňou to ďaleko nedotiahne. A je posledná kto mi ostal A ľúbim ju nadovšetko :( kontrolovať ju neustále nedokážem A predpokladám že liečenie V sanatóriu bude odmietať . náhodou neviete ako to funguje s transplantáciou pečene?

zena25

Pozri.som zdravotna sestra.denne pracujem na oddeleni s desiatkami alkoholiciek.po prepusteni sa vracaju naspat.stav horsi vzdy o 20 %.nebudem ti klamat.vacsinou po prepusteni sa nastrebu zas a skoncia u nas.proste zavisle...90 % z nich zomrie.priamo na oddeleni.lebo chlastaju nadalej.takze ak to nezastavi a neprestane pit,moze zomriet.a ta smrt je casto kruta.kedze aj ja mam mamu alkoholicku,mam odpor k tymto zenam.ale v praci som profesionalka.poskytujem im vsetku starostlivost,co im patri.len ma mrzi,ze viem,ze casto je to zbytocne...su nepoucitelne :/
Cize-bud prestane pit,alebo si kope vlastny hrob.su to tvrde slova,ale pravdive.zijem s takymi denne,12 hodin.skutocne ti davam relevantne dokazy...

bella21

Myslím, že ak mama nebude schopná dodržať svoj sľub, bude potrebná aj návšteva psychiatra, keďže ide o závislosť. Bude to na mame, aby prijala rozhodnutie, či sa v záujme svojho zdravia chce zrieknuť alkoholu a začať sa liečiť zo závislosti. Jessica, prajem Ti, aby sa mama dostala z tohto stavu, dobré je, že cirhózu podchytili v začiatkoch, teraz sa to hádam bude len zlepšovať, držím prsty.

odpovedam

ak je to take vazne a je zavisla, tak okrem medicinskej liecby by som rozhodne zasla za psychologom, pretoze pri zavislostiach zlyhava psychika. zavolaj a porad sa, co dalej. nemas sa coho bat a moze to len pomoct...drzim palce

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama má cirhózu pečene a zlý stav - Fórum - ZDRAVIE.sk