Bojím sa svojej mami!

Príspevok v téme: Bojím sa svojej mami!
Makyna09

Ahoj, myslím že už podľa názvu viete o čo ide. Moja mamina po mne strašne hučí, každý deň.. Vraj jej vadí že musí prať, keby ma naučila prať urobím to aj sama. A prečo sa jej vlastne bojím? Pretože keď mi dá príklady aby som ich vyriešila a ja asi 2 príklady neviem vyriešiť tak po mne mamina začne strašne kričať a hovorí mi že som je*nutá, d*bnutá a že mám povedať učitelke že nech mi rovno napíše 5 že som sprostá a že nič neviem :'(.. A hovorí mi že sa neviem sústrediť a ako sa mám sústrediť keď po mne blačí ako keby jej rezali vnútornosti :'(..Ospravedlnujem sa za také výrazy ale inak to vysvetliť neviem, prosím pomôžte mi, ja už to naozaj nezvládam :'(.. Som stratená, nemám žiadne sebavedomie a nemám ani kamarátov..:'(

bella21

Viem si predstaviť, že tie slová od mamy vedia dosť zabolieť.
Keď nemáš kamarátku, ako prežívaš celý deň v škole? Čo robíš napríklad cez prestávky? A čo je to 1D?

Makyna09

Ahoj, ja si to snažím veľmi nepripúšťať k srdcu ale mňa bolí keď mi to povie mamina. A nie nemám, no mala som jednu ale od vtedy čo som začala počúvať 1D tak sa so mňou ani tá nebavý :/..

bella21

makyna, neber si mamine slová - nadávky k srdcu, lebo to čo hovorí o Tebe nie je pravda. Mama má určite nejaké problémy, za ktoré nemôžeš a bohužiaľ sa to odráža na tom, ako sa k Tebe správa. Rodič by mal správne svoje dieťa povzbudzovať a nie mu hovoriť, že nič nevie. Všetci sme chodili do školy - a to nie pre to, aby sme ukázali, že všetko vieme, ale naopak, aby sme sa naučili, čo nevieme. Pri učení sa bežne robia chyby, treba niečo aj viackrát vysvetliť, aby to žiak pochopil, a to nie je vôbec žiadna hanba. Od učiteľa i od žiaka si učenie vyžaduje trpezlivosť. A pravdaže aj rodičia by mali byť pri učení so svojimi deťmi - školákmi trpezliví. Pochváliť, čo sa im podarilo a povzbudzovať, ak sa im niečo nedarí. Určite nie si "sprostá". Chceš sa učiť a lepšie by Ti to išlo v pokojnej a príjemnej atmosfére, nie v strachu a strese. Ak Ti to vtedy nemyslí, vôbec sa nečudujem. Mama robí chybu, skús jej odpustiť, ako sa k Tebe nepekne správa. A ešte raz, nepripúšťaj si nič, čo Ti v hneve hovorí. Nie je to pravda o Tebe.

Nemáš ani v triede nejakú kamarátku, s ktorou by ste si mohli spolu robiť úlohy? Do ktorej triedy chodíš?

smajlinkaaa

Makyna09 ahoj, rada by som ti pomohla a bola tvojou kamaratkou. Snažím sa pomáhat ludom, pomáhat im s problemami. Máš fb?

odpovedam

necudujem sa ti, ze nemas ziadne sebavedomie, ked ta tvoja mama takto ponizuje a neopravnene kritizuje. avsak ludia, co nemaju uctu k druhym, ju nemaju ani sami k sebe, preto sa vztah tvojej mamy k sebe odraza u inych... inymi slovami, ona sama nevie kontrolovat svoj negativny postoj k sebe, a tak sa snazi kontrolovat teba.

Neviem, kolko mas rokov, ale nie je to pre teba prijemne prostredie. pokial viem, v kazdej skole by mal byt vychovny poradca, skus zistit, kto to u vas v skole je (vacsinou je to nejaka ucitelka) a zver sa jej, pripadne nejakej osobe, ktorej doverujes. tazko cloveka preprobis, vies zmenit len svoje spravanie tak, aby si druhym ludom urcila hranice, za ktore nemozu ist.