Výtok

Príspevok v téme: Výtok
Anonym2528

Viem je to nechutné. Ale mám strach.Som ešte panna mám 15 rokov a chcela by som vedieť ci je normalny vytok z posvy.Mám ho každy den okrem svojich dni. Vytok je priesvitny nezapácha ako sliz. Keď sa zaschne tak je taký do biela.. Môźete mi poradiť ? ano viem mala by som sa to spýtať mami a tak.Ale hanbim sa.Prosim poraďte mi :)

Livuška1

Ahojte neviete mi poradiť kedy by som tak mohla dostat no prvý menzes strasne sa bojím mam 13 ale este nic. Tak ja len aby ma to nezastihlo v šk. lebo to by bol poriadny trapas, no keby som pred chalanmy pretiekla viete my máme spojene triedy? pls pomoc

MultiLevel

Wut, asi sme sa nepochopili a este ma aj urazas :) Niekde pisem, ze sa neumyvam? :D Ja len neodporucam umyvanie mydlom pri vytokoch, takze skus lepsie citat. Moja hygiena je na vybornej urovni, nikdy som nemala ziadne gynekologicke problemy, toboz nie vytoky ako tvoja byvala partnerka. Zhodou okolnosti, mojej kamoske, ktora vytoky mala caste a boli to tie "zle" vytoky,, doktorka neodporucala pouzivat ziadne mydlo na intimne partie. Ani to specialne ani obycajne, ani sprchace. Umyvat sa mala cistou vodou (cuduj sa svete, nesmrdela), a pani gynekologicka odkazala, a teraz pouzijem jej vlastne slova - umyvat curaka si ma predovsetkym jej partner :)
Mimo ineho, je uz davno dokazane, ze ani mydla urcene na intimnu hygienu nie su az tak uzasne, akoby sa mohlo zdat. V posve treba predovsetkym podporit rast prospesnych bakterii - lactobacilla, to ti tiez povie lekar. Lebo bez nich sa narusa prirodzena flora.

vajanka

Ja som ho tiez mavala,dlho, pomohol mi Wobenzym, tento co je s nim teraz aj sutaz, mala som problemy s mykozami. po prelieceni je chvalabohu pokoj -odkaz odstránený-

Wut

@MultiLevel bezne mydlo/sprchovy gel tam dole niekedy drazdi a stipe a ked ma s posvou nejaky problem tak to je prva vec,ktoru musi zmenit,to jej aj lekar povie.Nechapem jak ty @MultiLevel zijes s tym,ze si posvu neumyvas mydlom,ale to je teda s prepacenim nechutne.Hovori sa,ze len dve veci na svete smrdia ako ryba..Jedna z nich je ryba.

MultiLevel

JA by som na vytoky nepouzivala ziadne mydla. Co ma spolocne mydlo s vytokom? Pokial je to ten "dobry" vytok, respektive zvlhcenie take ake ma byt, zbytocne budes pouzivat tam dole nejake mydlo. Pokial je to ten "zly" vytok, aj tak si ho mydlom nevyliecis.
V tomto pomoze len zmena stravy a navsteva gynekologa, ktory urci o aky vytok sa jedna. Potom moze nasadit liecbu, ak to bude potrebne. Ak nie, treba pochopit, ze urcite zvlhcenie posva musi mat. Pokial to bude normalny vytok, nie je potrebne si davat ani ziadny papier, lebo nemas sancu pretiect az tak, zeby si si zaspinila nohavicky. Bud som divna, ale za tych "niekolko" rokov, co som zenou sa mi toto nestalo :D

Wut

@Anonym2528 co je na tom nechutne?Ved sme ludia,je to nejaka reakcia tela,alebo ja neviem co.Nechutne by bolo keby si nedodrziavala hygienu.Kup si neparfumovane mydlo na intimnu hygienu a skus si nieco o tom vytoku nastudovat.Som sice chalan,ale chapem,ze ti je blbe rozpravat sa o tom s mamou,mne by to asi tiez bolo blbe.A neviem ako to mate zo zenskym lekarom,ci mozes ist na prehliadku sama pokial niesi plnoleta,ale ak mozes tak urcite nad tym uvazuj.Moja byvala mala tiez problemy s vytokom a chodievala koli tomu casto ku gynekologovi,ani neviem ako to nakoniec vyriesila.Este taka mala rada ak sa bojis,ze ti to pretecie a spravi flak na nohaviciach tak si davaj 1 listok toaletneho papieru prelozeny do nohaviciek.Ak by ma napadlo nieco viac co robila moja ex s tymto problemom tak to sem urcite dopisem.Vela stastia

michael 1

pokiaľ je priesvitný, a necítiť zápach je to v poriadku si myslim. ak by ho bolo príliž veľa , davaj si pozor čo dávaš do ust,- mylím jedlo aké konzumuješ, či je to zdravé a bude všetko v poriadku.Občad treba pocvičiť aspon a nie sedieť od rána za počitačom

MultiLevel

Pre vaginu je prirodzene, ze je zvlhcena, musi byt :) Keby nebola, bol by to velky problem. Ked sa vsak vytok z normalneho meni na ten "zly", treba to riesit. Aby si vedela ci je tvoj vytok v ramci normy, alebo uz ide o nejaku infekciu ci zapal, mala by si navstivit gynekologa, ktory ti urobi testy. Nevyznam sa uz moc v liekoch na SR, ktore su na predpis a ktore nie, ale mne kedysi gynekologicka dala Gynoflor, hoci som nemala ziadne problemy no povedala, ze si ho mozem dat preventivne proti vytokom....skus sa nan popytat v lekarni.