Nezamestnanost

Príspevok v téme: Nezamestnanost
zewa

Musim to napisat aspon sem lebo ma poraza z niektorych ludi. Poznam zenu, co od skoly nerobila (10 rokov) lebo nebude robit pracu, ktora nieje hodna jej titulu, pritom ma odbor, ktoreho vyuzitie dodnes nechapem a zije v oblasti, kde ani beznej roboty nieje dost. Ide ma z toho porazit, lebo je to clovek v podstate dobrovolne nezmestnany, ktoreho zivili davky (a kedze neviem nerobila to, co mala tych par hodin, tak aj o ne prisla) a rodicia. Lebo robit casnika alebo za pasom sa neoplati. Nema ziadne pracovne skusenosti ani navyky. Neustale sa stazuje. Viem, ze sa o domacnost a zahradu stara, ale podla mna toto nieje normalne. Cakat na pecene holuby ako napadaju do huby. Dokonca si uz ani robotu aktivne nehlada. Myslela som si, ze to je naozaj problem najst pracu, ale nieje, len niekedy treba trosku znizit z narokov. V zivote som robila cokolvek, niekedy aj za 170€ mesacne, ale nikdy som nebola bez prace. A tak uvazujem, ze ci som divna ja alebo ona.

michaelab.

Emalea presne ako keby som citala o mojej sestre..minie výplatu do koruny a na konci nemá ani tych 5eur ona minie vsetko! Kupuje úplné hlouposti poziciava si potom vsetko vrati a zasa je na nule.ona by sama umrela..zmazlili ji rodicia vecne sa o nu starali a na vsetko jej dali.. Neviem si predstavit ako chce fungovat ked nebude nasich Ja som jej už zialbohu prestala pomahat ked vidím aka je nezodpovedna...

Martinit

No divná si ty lebo robiť za 170e mesačne to dokáže len otrok.
Tak ti poviem radšej nebudem robiť a budem skapínať od hladu ako keby som mal robiť za 170 e mesačne a ten zamestnávateľ mal na mne zarábať tým že ma nechá živoriť.

5.5 elsa

velke V :D presne ja mám takú známu ona nerobí celý život ona je celý deň v pyžame!!!! nemá záujem robiť ani doma neupratuje samý bordel nič neuvarené muž jej dal peniaze aby zaplatila šeky ani to chodili im upomienky ona s toho domu ani nevyšla takže tá si ešte môže nájsť prácu prečo by nemohla len ona asi nevie v akej oblasti alebo vie v akej oblasti a nevie kde to je ten problém u nej asi

velkeV

Zewa ono robit casnika v dnesnej dobe nieje ziadna vyhra. U nas v mesce beru casnikov len na dohody alebo brigady a v tych luxus restikach a hoteloch beru na zmluvu ale to musis byt fakt super casnik alebo barman nie trkto. Zase ked ta vezmu na dohodu alebo brigadu tak pendlujes od rana do vecera a dostanes minimum a brigadnik este menej. Cize pritom ako sa nabehaju zarobia fakt malo. A zase robit za pasom je nahovno lebo sa nastojis a tiez zarobis minimum a jedine tak krcove zily zarobis. Ani nemas kedy na hajzel odbehnut viem lebo som taku pracu kedysi robil. Ono prave ti co sa najviac nabehaju nastoja tak zarobia minimum a ti co robia hovno len sedia v kancloch tak zarabaju viac. Si zober take predavacky a take uradnicky. Doobeda sedkaju u riti, kavickuju, vybavia zopar stranok, potom lezu na obed, tak opat kavickuju, kecaju a niektore behaju aj ponakupoch a potom opat sedia na riti a idu domov. A co take sestricky na oddeleniach, predavacky, krajcirky nezasluzia si vyssi plat ako tie uradnicke krysy?
a co ze desat rokov nerobila ja poznam takych co nerobili nikdy v zivote lebo su to decka podnikatelov tak ti ich zivia a zasivaju do kancloch kde sa tvaria akoze pracuju.

5.5 elsa

emalea tak jej povedz že budeš chcieť platiť aj nájomné ak býva v tvojom byte jedine že by ti s niečim pomáhala to má veľmi dobré zariadené že elektrinu platí rodičia dajú peniaze všetko jej potom vychádza nie no ja nemám slov ako si to tí ľudia vedia zariadiť hm zneužíva vašu dobrotu potom

Delete

Vypočuť a poradiť je len placebo na dušu...pomôcť treba naozaj. Ak si nedokáže nájsť prácu, tak jej skús pomôcť milá zewa a uvidíme ako pochodíš. Ale nie prácu, ktorá ju o 2 roky dovedie na psychiatriu alebo do nemocnice. Ja som sa vždy tak pousmial na ľuďoch, ktorí mi tvrdili, že som lenivý a ak by som chcel, tak si prácu Nájdem. Ale nik mi z nich ani jednu neponúkol. Čierna práca 600 čistého...zatiaľ mi to stačí...hľadám ďalej. Treba sa na to pozrieť objektívnejšie a nie robiť bútľavú vŕbu ale reálne pomôcť. 10 rokov si ju v tom nechala...tak to ti gratulujem.

emalea

ešte doobjasním: ten byt je len môj, čiže nezdielame spoločnú domácnosť: moja rodina/manžel, deti/ a moja sestra...lepšie platená práca...to je zbytočný luxus, lebo samy moji rodičia, keďže ju poznajú, priznali, že či zarobí 600,- EUR alebo 2000,-EUR je to stále o tom istom....máme to overené za celé tie roky /paradoxne...tušim nikdy nebola na úrade práce...čiže stále robí/napriek tomu aj tak robí svoje blízke okolie svojim spôsobom nešťastné....

5.5 elsa

emalea no tak to je ale úplne iná situácia keď býva u teba dokedy tam mieni byť to ti tvoj muž toleruje ja by som jej našla lepšie platenú prácu a podnájom to koľko má detí

emalea

no a napriek tomu, že životný štýl mojej sestry sa ma bytostne týka, už to neriešim....riešila som ale neriešim lebo je to strata času...tiež začínam žiť prítomnosťou....možno sa ešte niekedy "dobre vydá" a ja budem mať pokoj!!!

emalea

no ono je to oveľa komplikovanejšie....musím sa do toho starať:
1/ môj pud sebazáchovy...ľahko sa povie, že keď bude odo mňa v budúcnosti pýtať peniaze, tak jej nedám...
2/ naši ju dotujú bez toho, aby im to splácala, to viem isto!!a mne nedávajú nič...som zmierená a akceptujem to...s tým nič neurobím...
3/ býva v mojom byte...som až takáto láskavá...kde si platí len energie, čiže ak sa nespamätá a nebude aspoň trochu šetriť a prestane platiť aj tie energie...tak JA len JA mám problém, že čo ďalej s ňou!!!