Nezamestnanost

Príspevok v téme: Nezamestnanost
zewa

Musim to napisat aspon sem lebo ma poraza z niektorych ludi. Poznam zenu, co od skoly nerobila (10 rokov) lebo nebude robit pracu, ktora nieje hodna jej titulu, pritom ma odbor, ktoreho vyuzitie dodnes nechapem a zije v oblasti, kde ani beznej roboty nieje dost. Ide ma z toho porazit, lebo je to clovek v podstate dobrovolne nezmestnany, ktoreho zivili davky (a kedze neviem nerobila to, co mala tych par hodin, tak aj o ne prisla) a rodicia. Lebo robit casnika alebo za pasom sa neoplati. Nema ziadne pracovne skusenosti ani navyky. Neustale sa stazuje. Viem, ze sa o domacnost a zahradu stara, ale podla mna toto nieje normalne. Cakat na pecene holuby ako napadaju do huby. Dokonca si uz ani robotu aktivne nehlada. Myslela som si, ze to je naozaj problem najst pracu, ale nieje, len niekedy treba trosku znizit z narokov. V zivote som robila cokolvek, niekedy aj za 170€ mesacne, ale nikdy som nebola bez prace. A tak uvazujem, ze ci som divna ja alebo ona.

Slobodna

Vieš elsa karma je sviňa. To, čo nedokážeme pochopiť, riešime a kritizujeme, sa nám následne udeje, aby sme nielen videli problém ale ho aj precítili, tak ako daná osoba. Čiže je dosť možné, že zewa príde o prácu, dlho sa nebude môcť zamestnať a potom pochopí, ako sa tá jej "kamarátka" naozaj cítila.

5.5 elsa

to je dnes módny trend kritizovať kritizovať kritizovať a pomôcť to už nie to už by nemala za čo ohovárať na čom by sa bavila toto jej vyhovuje a to je mi už kamarátka pritom tá žena už sama musí byť dobre na nervy .....

Slobodna

Problém nie je v tom, že by nechcela robiť prácu pod svoju úroveň ale aj v tom, že zamestnávatelia často na takúto pozíciu neprijmu VŠ vzdelaného človeka, pretože podľa mzdových taríf sú zákonne povinní dať mu adekvátny plat.

5.5 elsa

zewa 10 rokov je dosť zasa keď už vyštudovala tak hľadala vo svojom odbore možno neúspech nájsť to čo hľadá ju odradil ale súhlasím s príspevkami nižšie ty sa máš starať o seba a za tú dlhú dobu si už kamarátke mohla pomôcť a nie ju kritizovať je to jej vec jej život máš sa starať o svoje alebo si nájdi inú kamarátku....

emalea

plný súhlas s Delete
P.S.: možno mimo tému, ja viem, že účty treba platiť, ale čo keby sa všetci nezamestnaní dohodli, že nepôjdu pod "svoju úroveň" a toto ozaj nemá nič spoločné s tým, že "jemu-jej sa nechce robiť" nevidím dôvod, prečo by sa VŠ vzdelaná osoba mala zhadzovať robiť za pokladňou a pod. veď to musí byť hrozný pocit, keď ste robili napr. učiteľku, prídete o prácu a potom Vás študenti vidia za poklad.pásom...takto človek padá až na samé dno:::samozrejme týmto nechcem v žiadnom prípade znevažovať prácu predavačky, je to veeľmi fyzicky náročnáa práca platená za babku ale sa snažím povedať, že kto-čo vyštudoval, nech si to aj robí...tak isto, robotník, čo ide do výroby by nešiel pracovať pod 500,- EUR a nie za manimálku...ale tieto moje úvahy sú už hrane sci-fi žiaľ....

zewa

Forum je anonymne, takze jej nema tento prispevok ako ublizit.
Stazuje sa 10 rokov a ja som za tie roky nikdy nepovedala, ze si ju nevypocujem a vzdy som sa jej snazila pomoct.
Ale mam pocit, ze tu ludia citaju aj to, co clovek nenapise len aby si mohli rypnut ;)

kikarika1

zewa

a ak by ti na dotyčnej záležalo, tak by si to neriešila na internetovom fóre, ale snažila by si sa jej pomôcť v praktickom živote a tou pomocou je niekedy aj obyčajné "vypočutie si a pochopenie"