Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

sewie

hviezdicka a co by si chcela s tym tancom robit? pytam sa zo zvedavosti, ako napr kamoska ma vysku ale nakoniec sa dala na vyucovanie jogy.ma vlastne male studium a ta vyska jej k tomu nebola vobec treba:)
kazdy ma nejaky sen a moes sa vy... na tych co sa ti smeju! ti co sa smeju casto krat zavidia alebo maju proste ohranicene myslenie...a podla mna sport abolutne nie je prizemny! to je co za hlupost!
takze ak sa chces venovat tancu-treba rozmyslat ako sa s tym da uzivit...
ak chces ucit v skolke, na to asi vysku nepotrebujes...alebo je ju dnes treba uz aj na to?!
dalsia kamaratka skoncila bakalara na vyske-na magistra sa jej nechcelo a otvorila si nieco ako umelecku skolu-kruzok ci klub pre decka...robi s nimi gymnastiku, tanecne divadla a tak...moznosti je vela, len treba rozmyslat ale nad podstatnymi vecami a nie len nad tym co si myslia ostatni!

hviezdicka..

tak smeju sa zo mna, to viem. aj na obed ked ideme, ze oni nejdu a ked idem tak pridu zachvilu a sadnu si inde. ale to je jedno. ale ich to nebavi, niektorych, ale vedia, ze to chcu vydrzat. ale ja to neviem. a tanec je take asi neseriozne zamestnanie. a moja rodina je velmi seriozna :-) vsetci maju vs... :-( sa tesili, ked som spravila prijimacky. som v prvom rocniku

5.5 elsa

hviezdička viem už si písala že študuješ pedagogiku pýtala som sa v ktorom si ročníku až tesne pred bakalárom tak to už dorob a s tým môžeš deti v škôlke pripravovať na vystúpenia ide o to či ty sama chceš vystupovať alebo pripravovať deti na vystúpenie to sú rozdielne veci v každom prípade aspoň bakalára by si mala dokončiť bez toho vzdelania v škôlke nemôžeš robiť ani v škole žiadnej

....ja

Inak, pochybujem, ze sa ti smeju. Skor ta obdivuju, ze to vsetko stihas. Preco si tak malo veris? Preco by si mali o tebe mysliet nieco zle? Jedine, ze by ti zavideli.
Pytas sa, ci sa clovek bez vysky neuplatni. A preco sa chces uplatnovat niekde inde, ked ti ide tanec? Ved ked skoncis aktivnu karieru, tak mozes robit trenerku alebo manazerku, nie? Som za vysku, ale ta sa da robit aj externe. Tiez si myslim, ze ked uz studujes, tak by si sa nemala fixovat na to, ze ostatnych to tam nebavi. Jasne, ze to nie je prechadzka ruzovou zahradou, ale je to investicia do buducnosti. Je na tebe, co si z toho vezmes.

5.5 elsa

hviezdička v ktorom si ročníku inak pre teba by skôr bola dobrá Všmu hm? ak chceš hrať v nejakých muzikáloch tam si sa už dávno mala zaradiť ak ťa baví tanec no v divadle je využitie zasa si musíš ujasniť či tanec alebo šport to sa nedá spojiť :)

Sejla

a mas nejaky plan B? Ze co budes robit ak nebudes chodit na VS? Lebo ak ti ten plan B da viac do buducnosti, nez ta vyska, na ktoru chodis, tak urcite chod do toho..Da sa nieco dosiahnut aj bez vysky a tiez sa da vzdelavat bez vysky, urcite, len castokrat je VS zrovna to lahsie riesenie. Co studujes?

Martinit

Napíšem to tak ako to napísal R. Buckminster Fuller
Výňatok z jeho citátu: "Neuvedomujú si to ani špecializáciou zaslepení odborníci"

.....ja

Co ta do toho, co si oni myslia. Je to tvoj zivot. Rob, co ta bavi. Ked nechces studovat, nemusis. Ked si budes chciet neskor dorobit skolu, mozes. Nikto ti nebrani. Problem?