Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

5.5 elsa

hanka 9 to kto ti takéto múdrosti nalial do hlavy výšku si musí spraviť každý človek ktorý má zamestnanie a chýba mu ďalšie vzdelanie na vyššiu funkciu a vyšší plat na strednej škole sa určite nenaučíš potrebné veci ktoré sú dôležité pre vyššie pozície ......

hanka9

Jednoducho povedane, co sme my rozumni davno na strednej pochopili,ti sprostejsi sa museli doucovat dalej, museli dalej do skoly.

doubledog

prvoradou je vnutorna motivacia cloveka, nie sposob, akym je ucivo predkladane.
prisposobovanie sa nárokom ziakov je cestou k znizovaniu kvality.

kdekolvek ide o skutocne vzdelania a vedomosti, je to narocne, tazke, zabera to vela casu a vyzaduje energiu.
vzdelanie sa do ludi neda naliat, musia sa on snazit.

gufala

Doubledog to presne vystihol o com to ma byt, a bolo by strasne super keby to tak bolo .. a presne aj u nas 90% profesorov velmi ocenuju, ked sa ucime a pytame so zaujmom:), dokonca maju z toho radost, lebo sa tym vsetci posuvame dopredu

Lenze cele skolstvo v globale na slovensku je naprd.. ucenie na zakladnych a strednych skolach nie je podavane zaujimavou formou, mozno zabavnou trosku a lahsie pochopitelnou.. ucitel pride, zacne hovorit lafku, ale nie vzdy poriadne vysvetli... to do buducna strasne ovplyvni a demotivuje studentov, pretoze netuzia po pravom poznani, lebo nan neveria, alebo ho nechapu

A dalsia vec je financovanie... skolstvo je bezplatne, cize kazdy danovy poplatnik nan prispieva... to znamena, ze akonahle,sa,zamestnas, zacinas platit studium druhym ludom, ktory len poberaju vyhody..

Cize tymto systemom je vlastne nemozne upriet niekomu moznost studovat a mat vysokoskolsky titul.. tym padom nema,az taku hodnotu, ako sa zda..

Vsetko ma,svoje pre,a proti... ale zmyslanie o tituloch a vyske prijmu nie je zas tak uplne odveci no.

Slobodna

Nejde len o VŠ, pretože ten, kto ju má, si po práci rozširuje naďalej svoje obzory - radšej si prečíta knihu, alebo hodnotnú štúdiu či článok, namiesto bezduchého čumenia do telky. Každý národ potrebuje vzdelaných ľudí, takých, ktorí sa nenechajú klamať a zaliepať si oči prázdnymi sľubmi.

no2

Tiež si myslím, že veľa ľudí rozmýšľa len o tom, koľko im z toho kvapne. Ak má človek VŠ, tak má v sebe viac kultúrnosti a viac poznatkov, čo nie je na zahodenie. Cítiť sa pri niekom ako debil nie je príjemné.

sweater*

Nato ti nemozem nijako oponovat, len s tym suhlasit. A hviezdicka ty uz sa rozhodni jako sama uznas za vhodne, sak to neni konec sveta aj ked nepojdes hned teraz mozes ist neskor. V cudzine je celkom bezne ze si decka spravia 'gap year' kedy cestuju napr., dalo by sa povedat ze si hladaju, maju cas premyslat vo by chceli robit a potom dalsi rok idu na uni. Mozno je to tak aj u nas, omluvam sa ak ano, nikdy som so nevsimol

miki24

VŠ je dnes dôležitá už len z toho pohľadu, že maturitu dnes má už úplne každý. Je to jedno či je predávač, stolár, čašník, právnik. Je to smutné, ale tým titulom sa dá odlíšiť od iných. Uplatniť sa určite dá aj bez toho, ale je to mlátenie prázdnej slamy. Nájsť niečo je veľmi ťažké len so strednou. Mať k tomu plat na úrovni vysokoškoláka je zložitejšie. Trebárs niekedy dané odbory nepotrebovali VŠ, ale skúsenosti v danom odvetví ich donútili produkovať vysokoškolsky vzdelaných ľudí. S tým, že snáď sa niekto ujme raz, kto bude patriť k elite v odbore, kde je ľudí ako šafránu kvalifikovaných a uvedomili si časom, že tam je vysokoškolákov potreba napr. zdravotní zachranári, účtovníci, bankári a i...