Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

doubledog

sweater
ano robil som si u nas VS.
ved ja zas netvrdim, ze skoly u nas su posvatne chramy poznania.

ale moja skusenost je, ze okrem par debilkov profaci velmi ocenia cloveka, co rozmysla a snazi sa veci pochopit.
najma preto, ze takých je tam uplne minimum, takze pre nich je to osviezujuce.
vôbec sa im necudujem, na skolach je plno intelektuálnej luzy, co tam nepatri a iba otravuje vzduch.
to su presne ludia, co rozmyslaju len nad tym, ci budu mat vyssi plat a ako sa na nich budu pozerat ostatni vidlaci.

sewie

hviezdicka, ide o to co a ako chces v zivote robit. Poznam chalana co robi napr dizajnera weboviek-ten nema ani maturitu a naziva si velmi dobre, lebo je v tom co robi sikovny, ma vlastnu firmu. Pokial by si chcela robit sama na seba a venovat sa nejakej cinnosti v ktorej sa mozes zdokonalit vdaka kurzom a pod, vysku ti netreba...
ak by si sa uchadzala ale o miesto v nejakej spolocnosti , tak uz len na asistentku ta bez vysky ani nebudu zvazovat.
proste ide o to co a ako chces robit...zovseobecnovat sa to neda...rozhodni sa o aku pracu mas zaujem a mimochodom-dasa studovat aj neskor! interne, externe. Podla niektorych je to potom tazsie-ked z toho vypadnes, podla inych je to lahsie lebo si uvedomia co sa chcu ucit a viac si tu skolu vazia a pristupuju k nej ako k niecomu co im pomoze dozvediet sa nieco nove a nie ako k nutnemu zlu...ja ma vysky dve-prva ma dost tyrala lebo ma tam vela veci nebavilo...druhu som hltala a bola som fascinovana vacsinou predmetou a prednasok...

sweater*

Doubledog robil si si u nas vysoku skolu? Lebo ak ano, nechapem velmi ten argument ze je to o poznani. Ucia sa tam tak nezmyslene predmety ze az. Kazdi sa to snazi len na biflit aby presiel na skuske, lebo to je v podstate co profaci chcu a vyzaduju, ziadne premyslanie. Musis ovladat a suhlasit s ich nazormi zakial si oji honia svoje ega... asi tak by som to v skratke zhrnul

doubledog

je podla mna tragicke, ze tu v diskusii vôbec nepadlo ani slovo o tom, naco VS vlastne primarne je.

to vas ani nenapadne, ze na VS sa studuje kvôli poznaniu?
kvôli tomu, aby ste nejakej oblasti viac rozumeli?
aby ste zistili, co o danej veci vyskumali ini ludia a poucili sa od nich?

taki ludia, co rozmyslaju len o diplomoch a naslednych platoch, ktore za ne dostanu, su spoluzodpovedni za to, v akých srackach nase VS skolstvo je.

hviezdicka..

Ale je to dost nefer, ze ked bude mat niekto diplom zo Stareho Hrozenkova (tam je tiez vs) tak ho uprednostnia mozno pred niekym, kto robil nieco ine. je tu niekto bez vysky co sa dobre uplatnil? nechybal vam diplom?

hviezdicka..

Ahojte. Ale akoze myslite, ze clovek sa neuplatni? alebo ze uz by som nenohla studovat napriklad starsia? lebo vela aj starsich si doraba nejaku vysku a robia na poste. a zas minule ma obsluhovala vysokoskolacka v obchode. a este, keby uz nechodim na vs som hned nezamestnana?

no2

Čo sa týka návratu mladých, neviem, ako to je, ale v mojom meste sme zo strednej školy zostali traja.
Pritom jedna sa vrátila z Anglicka a tu si založila firmu a ja som pracoval päť rokov cez internet ako prekladateľ pre firmu v Brne.