Mám pocit, že to nezvládnem

Príspevok v téme: Mám pocit, že to nezvládnem
LadyOpium

Všetko na mňa dolieha...stres zo školy, že ju nedokončím, že ostanem bez vzdelania, bez možnosti sa niekde zamestnať-veď kto by chcel zamestnať niekoho zo základnýmm vzdelaním? že budem žiť len z invalidného dôchodku t.j. 310 eur measčne, čo je mrte málo na bratislavské bývanie, že nakoniec skončím na ulici kôli nedoplatkom, alebo že nebudem mať čo do úst...cítim sa chudobná, a že chudobní ľudia sú proste ,,out" -teda aspoň v Bratislave...zatiaľ bývam s matkou, teda platím len polovicu nájmu, ale nemáme dobrý vzťah...keby som mohla, odsťahujem sa, ale kam, s mojím príjmom to nevyzerá ružovo, naozaj potrebujem nejaké vzdelanie a neskôr prácu...Nechcem byť od niekoho závislá a tobôž nie od chlapa, nechcem buť zlatokopka ako otcova nová manželka, nepotrebujem sa vyvážať na Alfa Romeo, ani nič...chcem len normálne priemerne žiť, ale to sa v BA asi nebude dať... asi do konca života ostanem v zastrčenej dedinke, kde ma každý nenávidí pre môj hendikep... Lenže ja to NECHCEM !!!

Som už z tohto všetkého zúfalá...dopredu viem, že tú školu nespravím, bude zo mňa nikto s veľkým N a budem stáť akurát za pohŕdavý pohľad...celé tri roky som študovala niečo, čo som nikdy nechcela, celé roky som sa prispôsobovala spolužiakom, ktorí ma šikanovali, dusila som v sebe emócie, dlhý čas som sa poškodzovala-hlavne rezaním, dvakrát som sa pokúsila o samvoraždu, bola som toxikomanka, istý čas som sa nárazovo opíjala-na alkohole som našťastie závislá nebola, chodím k psychologičke, aj psychiatrovi, ale bojím sa im niečo povedať, aby ma zas neposlali na psychiatriu...

Mám chuť môj hnusný život ukončiť, stále ľutujem, moju minulosť, stále rozmýšľam, prečo sa to stalo a prídem len na jeden fakt:PRETO, žE SOM SA NARODILA...keby som sa nebola narodila, bolo by všetko ľahšie...mám naplánvanú samovraždu, presne do detailov, ale nemám určený konkrétny deň, lebo potrebujem byť na to nezvestná a tak aby ma nikto nemohol nájsť, kým moje telo zhnije...o tom snívam už od 12tich rokov...teraz mám 20 a stále ma to neprešlo...budím sa s úzkosťou, vstávam s úzkosťou, a keď aj vstanem s fajn náladou, vždy sa niečo nájde, čo mi náladu zrazí na bod mrazu a zas len snívam o smrti...

Na hospitalizáciu kašlem, aj tak ma len napchvávali liekmi a nemala som žiadne terapie, zbytočná dvojmesačná PN-ka a ešte viac zničené nervy, samí postihnutí ľudia, ktorí len vrešťali, prevracali stoly, kradli si navzájom veci, vypytovali dofajčiť filtre, hrabali sa dokonca medzi špakmi, keď som fajčila, kľudne mi vytrhli cigaretu z ruky, veľa pacientok ma tam už napadlo, napríklad škrtenie, rozbité okuliare, ťahanie za vlasy, pľuvance, nadávky, urážky na môj hendikep, dvakrát ma dokonca zbil ošetrovateľ, keď som si dorezala ruku...vysadili mi všetky ostatné lieky, čo berem, nechali mi len psychiastrické a ke=d som si ich aj opätovne dala predpísať, nie vždy mi ich dali, zakazovali mi telefón aby som sa nemohla sťažovať, keď som sa mame sťažovala do telefónu, prišli , vytrhli mi mobil z ruky a povedali jej to úplne inak ako to bolo a mala som problém...a to všetko len preto, že som slovenka...no kto by tam išiel?

Ja na hospitalizácie nie som...ale sama neviem, či chcem pomoc, alebo umrieť...ke%d som sa prvý raz pokúsila o samovraždu, bolo to bolestivé a trpela som...bojím sa, že keď budem umierať, že ostane vo mne nejaký pud sebazáchovy a tú pomoc si privolám..ale na druhej strane sa bojím, že skončím v nemocnici a následne v nejakom ústave ako nesvojprávny blázon do konca života a týraná...

nemám žiadnych priateľov-myslím takých ozajstných, každý si zo mňa robí srandu, odsudzujú ma, rodina ma nechápe

nevedia, čo všetko som si prežila a toho bolo skutočne veľa, veľa ľudí mi povedalo, že to by bolo na knihu a by bola bestseller...

my sa celá rodina vôbec nerozprávame, celé dni len varenie, upratovanie, urob hento, urob tamto, požiačaj mi peniaze, nepôjdeš von, si psychopat...už nevládzem...

Lulu2011

no a este mas aj dieta, tak skus tu pozornost zameranu na seba zamerat na to dieta, ak s nim raz chces byt, trnistu cestu na Slovensku mame viaceri

Lulu2011

tebe by pomohlo najst si nejakeho priatela a ist zivotom spolu, nezabijaj sa, nikdy nevies co ti este zivot prinesie

bella21

Ahoj LadyOpium,
som rada, že o Tebe počujem, aj keď je to smutné čítanie. Robíš si teraz 4. ročník obchodnej akadémie? Keď už máš za sebou tri roky, bolo by škoda začínať niekde inde. Možno len potrebuješ viac povzbudenia, že to zvládneš. Vydržať 3 roky v škole ako si písala, nebolo ľahké. Nebude to teraz ľahšie - už len jeden rok? Máš denné štúdium, alebo chodievaš individuálne napr. raz za týždeň a dávajú Ti materiály na študovanie?

LadyOpium

no ja uvazujem o externej forme studia tak by som mohla aj robit...len musim vyriesit moje problemy so spankom...

nikdy nezaspim skor ako 00-01hod a vstavam o 10-11 hod aj ked idem o tej polnoci ne vzdy sa zobudim na budik ktory mam nastaveny na 08:30...vcera som sa prvy krat za mesiac zobudila o 8:30 a vcera aj ked som isla o polnoci spat zobudila som sa o 10:58 a 11:12 som vstala z postele zvyknem si este po zobudeni totiz polezat a potom vela krat aj zaspim a chyba je v tom ze mobil mam pri posteli a ked zazvoni budik chytim mobil a ten budik vypnem asi si ho polozim do otvorenej skrine a to budemm usiet vstat lebo nechcem riskovat ze mi suseda bude buchat ze co mi to tam vyrevuva za heavy metal:DD

tedao tom to je...ked vyriesim problem zo spanim nastupim do roboty...zatial ako dobrovolnik zaucim sa a potom nastupim po skoleako zamestnanec na polovicny uvazok lebo vtedy nemusia za mna odvody platit...

a hadam si po case najdem daky prenajom...hadam do 200euro to dam ved 310 mam invalid a keby mi aj budu platit co len 100euro vyda mi to

Maoam

LadyOpium, snad raz od teba precitam aj DA SA - nic v zlom, ale toto NEDA SA, ty si uz majsterka v tom ;-).
Pozri, ked pojdes do skoly, mozes to skombinovat casovo so skolou, ze tam pojdes po skole, si plnoleta, je to aj o tvojej sikovnosti, hlavne matke nic nehovor, ze mas psychologa ci chodis do poradne.
Musis sa naucit drzat hubu pred nou, aj ked je to s tvojim typom Borderline tazke.

Maoam

LadyOpium: tak tvoja vlastna matka patri na psychiatriu, to vies ale iste davno sama

mozem iba po X-ty krat zopakovat, ze ak chces vobec dalej zit a inak a lepsie - musi byt tvojou najsilnejsou motivaciou snaha a vskutku vsetko urobit pre to, aby si sa z toho choreho, psychoprostredia, ktore je totalne destruktivne, plne agresie, dostala prec

skola/studium je velmi pozitivna vec a moze byt pre teba velkym stimulom, je to konstruktivna praca na tebe samej a na tvojej buducnosti, sustred sa na seba a skolu a snaz sa zo vsetkych sil venovat pozornost IBA sebe a skole, dokonci ju a prijmi pomoc soc. pracovnikov/soc. pedagogov (su centra psychologicko-poradenskych sluzieb pre studentov,kde maju skusenosti aj s ludmi z dysfunktionalnych, rozvratenych rodin, nie si jedina na SVK, pracuju tam psychologovia a soc. pedagogovia) + psychoterapie a najdi lekara, ktori ti da ku Kventiaxu Magrilan

mozes poprosit o pomoc aj svoju zdrav. poistovnu, aby ti pomohli zohnat ineho psychiatra (ambulantneho) + dobreho ambulantneho psychologa zameraneho na kognitivno-behavioralnu terapiu, potrebujes pomoc externu a byt co najmenej pod vplyvom matky, cim viac odbornej pomoci a opory zvonka, tym lepsie pre teba

a matku ber ako tazko psychicky naruseneho cloveka, takze cokolvek ti o tebe povie - neber to ako pravdu a never tomu

a drzim ti palce, drz sa

LadyOpium

no jedost riadna nervacka, podla toho ako ju pozorujem-to trieskanie hlavy o stenu, kopoance, vyhrazanie, ze odide k mojej nevlastnej sestre- o com pochybujem ale to je proste citove vydierani...a strasne rozhadzuje peniaze...vypyta si so slubom, ze vrati-ked som doma, len male sumy, ale ked som na psychiatrii, vela krat mi zmizlo z uctu aj 60-300 euro a dodnes neviem, kde su...ked som to minule pocitala, vslo mi ,ze mi dlhuje 4 litre...mojej nevlastnej sestre poziacala 800,biologickej sestre 500, jej bratovi alkoholikovi 200 atd. a ja viem, ze tie prachy uz nikdy neuvidim...je mi z nej nanic... viem, ze rodicia sa maju cenit, ale ona je proste lopkarska klamarska straka co citovo vydiera vlastne decko a hrozi mu ze ho strci dozivotne do cvokarne...a ked jej poviem, ze by sa mala liecit a hrzniem jej vsetky priznaky, ktore ma alebo ked jej poviem ze je zlodejka alebo zlatokopka tak povie, ze som schizofrenicka, ze mam paranoje a treba ma hospitalizovat

Maoam

matka je neliecena hraniciarka?

ako som uz pisala, musis sa liecit, medikamentozne + terapie aj amb. formou, na matku kasli, nedaj sa vytocit, nech robi cokolvek, zrejme ta vydiera nielen emocne, ale aj financne, tipujem,neprekvapilo by ma to

prave preto urob vsetko pre to, aby si sa raz osamostatnila, po skole, matka ta ma v rukach, drzi ta v sachu

musis zpod jej vplyvu a moci prec, to je tvoja jedina sanca

LadyOpium

moze mi v tom zabranit aj matka...vzdy ked sa trochu viac pohadame, vola policajtov aj zachranku a oni me eskortuju do madarska na psychiatriu...preto sa s nou snazim vychadzat...ale mas pravdu, ona asi je chora...vela krat sa stalo, ze ked ju nieco rzzurilo, zacala si trieskat hlavu o stenu, alebo ma zacala kopat a hovorila ze ma zabije, alebo ze zabije seba...presne taka som aj ja...a otec, ten je uchylak co suka s 25rocnymi ku*vami z celeho okresu a ma 5 deti od 4 roznych matiek ani alimenty nestiha platit...a aj mne to dvakrat urobil...potom som zdrhla, udala ho a viac som na neho nekukla ale potom sa mi jeho slapka vyhrazala tak som to oznamenie stiahla...doteraz mam nocne mory...ked s niekym sexujem, vtedy je to este ok, ale po sexe pridu hrozne vycitky, sebaobvinovanie, niekedy az nervovy zachvat...cista trauma...my sme psycho familia...jediny normalny clovek je u nas asi nevlastna segra...