Mám pocit, že to nezvládnem

Príspevok v téme: Mám pocit, že to nezvládnem
LadyOpium

Všetko na mňa dolieha...stres zo školy, že ju nedokončím, že ostanem bez vzdelania, bez možnosti sa niekde zamestnať-veď kto by chcel zamestnať niekoho zo základnýmm vzdelaním? že budem žiť len z invalidného dôchodku t.j. 310 eur measčne, čo je mrte málo na bratislavské bývanie, že nakoniec skončím na ulici kôli nedoplatkom, alebo že nebudem mať čo do úst...cítim sa chudobná, a že chudobní ľudia sú proste ,,out" -teda aspoň v Bratislave...zatiaľ bývam s matkou, teda platím len polovicu nájmu, ale nemáme dobrý vzťah...keby som mohla, odsťahujem sa, ale kam, s mojím príjmom to nevyzerá ružovo, naozaj potrebujem nejaké vzdelanie a neskôr prácu...Nechcem byť od niekoho závislá a tobôž nie od chlapa, nechcem buť zlatokopka ako otcova nová manželka, nepotrebujem sa vyvážať na Alfa Romeo, ani nič...chcem len normálne priemerne žiť, ale to sa v BA asi nebude dať... asi do konca života ostanem v zastrčenej dedinke, kde ma každý nenávidí pre môj hendikep... Lenže ja to NECHCEM !!!

Som už z tohto všetkého zúfalá...dopredu viem, že tú školu nespravím, bude zo mňa nikto s veľkým N a budem stáť akurát za pohŕdavý pohľad...celé tri roky som študovala niečo, čo som nikdy nechcela, celé roky som sa prispôsobovala spolužiakom, ktorí ma šikanovali, dusila som v sebe emócie, dlhý čas som sa poškodzovala-hlavne rezaním, dvakrát som sa pokúsila o samvoraždu, bola som toxikomanka, istý čas som sa nárazovo opíjala-na alkohole som našťastie závislá nebola, chodím k psychologičke, aj psychiatrovi, ale bojím sa im niečo povedať, aby ma zas neposlali na psychiatriu...

Mám chuť môj hnusný život ukončiť, stále ľutujem, moju minulosť, stále rozmýšľam, prečo sa to stalo a prídem len na jeden fakt:PRETO, žE SOM SA NARODILA...keby som sa nebola narodila, bolo by všetko ľahšie...mám naplánvanú samovraždu, presne do detailov, ale nemám určený konkrétny deň, lebo potrebujem byť na to nezvestná a tak aby ma nikto nemohol nájsť, kým moje telo zhnije...o tom snívam už od 12tich rokov...teraz mám 20 a stále ma to neprešlo...budím sa s úzkosťou, vstávam s úzkosťou, a keď aj vstanem s fajn náladou, vždy sa niečo nájde, čo mi náladu zrazí na bod mrazu a zas len snívam o smrti...

Na hospitalizáciu kašlem, aj tak ma len napchvávali liekmi a nemala som žiadne terapie, zbytočná dvojmesačná PN-ka a ešte viac zničené nervy, samí postihnutí ľudia, ktorí len vrešťali, prevracali stoly, kradli si navzájom veci, vypytovali dofajčiť filtre, hrabali sa dokonca medzi špakmi, keď som fajčila, kľudne mi vytrhli cigaretu z ruky, veľa pacientok ma tam už napadlo, napríklad škrtenie, rozbité okuliare, ťahanie za vlasy, pľuvance, nadávky, urážky na môj hendikep, dvakrát ma dokonca zbil ošetrovateľ, keď som si dorezala ruku...vysadili mi všetky ostatné lieky, čo berem, nechali mi len psychiastrické a ke=d som si ich aj opätovne dala predpísať, nie vždy mi ich dali, zakazovali mi telefón aby som sa nemohla sťažovať, keď som sa mame sťažovala do telefónu, prišli , vytrhli mi mobil z ruky a povedali jej to úplne inak ako to bolo a mala som problém...a to všetko len preto, že som slovenka...no kto by tam išiel?

Ja na hospitalizácie nie som...ale sama neviem, či chcem pomoc, alebo umrieť...ke%d som sa prvý raz pokúsila o samovraždu, bolo to bolestivé a trpela som...bojím sa, že keď budem umierať, že ostane vo mne nejaký pud sebazáchovy a tú pomoc si privolám..ale na druhej strane sa bojím, že skončím v nemocnici a následne v nejakom ústave ako nesvojprávny blázon do konca života a týraná...

nemám žiadnych priateľov-myslím takých ozajstných, každý si zo mňa robí srandu, odsudzujú ma, rodina ma nechápe

nevedia, čo všetko som si prežila a toho bolo skutočne veľa, veľa ľudí mi povedalo, že to by bolo na knihu a by bola bestseller...

my sa celá rodina vôbec nerozprávame, celé dni len varenie, upratovanie, urob hento, urob tamto, požiačaj mi peniaze, nepôjdeš von, si psychopat...už nevládzem...

Maoam

LadyOpium, ok, to bola iba otazka, je to v poriadku, chapem dovody a aj vplyv na dieta, ked je matka Borderline-pacientka.
Takze sa vratim spät k tebe - tvojim cielom musi byt dostat sa od tvojej matky.
Iba tak mas sancu na vlastny zivot a lepsi, ako ten terajsi a ten doteraz.
Nech je to pre teba akokolvek absurdne, ta predstava, ale pokus sa zamerat sa na seba nie destruktivnym, ale konstruktivnym sposobom, klad si realne ciele - napr. dokoncit tuto skolu, to ta posunie vpred + budes mat uspech + to ti doda motivaciu ist dalej. Jediny, kto ti moze zabranit v dokonceni si TY.
Ak si ty sama budes oporou a budes sama sebe aspon trocha kamaratkou, tu skolu das.
Neskor si mozes najst pracu, nie je nikde napisane, ze to neskor neklapne, ci uz v chranenej dielni alebo inde vzhladom k postihnutiu.
Aj ked to neklapne na prvykrat, nesmies sa vzdat.
Mas iba 20, vsetko pred sebou, musis ale z toho choreho domaceho prostredia prec. Ty si sa nestala pacientkou chorou na to, cim trpis z nicoho nic, moja. To ma svoje priciny a tvoja matka v tom vobec nie je nevinne.
Ju uz nezachranis a ani nie si na vine, aj ked sa vinnou citis.
Vsetko, co si urobila, je minulost, na to musis kaslat, lebo sa nikdy neposunies vpred.
Smrt nie je vychodisko.
Neutekaj pred sebou a svojim zivotom.
Ten je tu pre teba. Iba od teba zalezi, ako sa dalej bude odvijat.
Zacni lekarmi, potom psychoterapia, najdi lekara, ktory ti ten Magrilan(Fluoxetin) ku Kventiaxu bude predpisovat, najdi si psychoterapeuticku a aj socialnu pomoc mimo matky, nehovor s nou o tom, pretoze ona ta iba taha nadol.
Ona sama je chora a nedivila by som sa, keby sama mala ochorenie podobne tvojmu a mozno to iste.
Musis sa vymanit od matky a z toho prostredia, prijmi odbornu pomoc ambulantnej formy a postupne, krok za krokom, klad si realne ciele a male ciele, zrealizovatelne a take, na ktore mas silu.
Kazdy uspech riadne prezi a tes sa z neho.
Neber si neuspechy k srdcu, nerob z toho dramu, kazdy clovek zaziva neuspechy a nezdary.
Ide iba o to, ako to vezmes.
O nic ine.
Sustred sa teda na seba v tom konstruktivnom zmysle slova a snaz sa tu skolu dorobit dokonca, dotiahnut to do konca.
Budes na seba hrda a otvoria sa ti dalsie a dalsie dvere.

LadyOpium

no ich mam moc rada aj ked su prisni, som rada ze sa o malu tak staraju, ale povedali, ze si nechcu pridavat viac starosti...obaja su pracujuci, tak by sa to nedalo...pri mojich psychickych problemoch urcite nie...a nechcem, aby mala zistila, co so mnou je-myslim psychika...nechcem, aby ma za to odsudzovala, hanbim sa za seba a viem, ze keby sa to dozvedela, hanbila by sa aj ona za mna-hlavne v puberte...viem to podla seba, ved matke som kolko krat vycitala, ze naco ma porodila, ze mala ist radsej ,,na vyskrab" ked zistila, aka sa narodim a tu nejde len o psychiku ale aj o telesne postihnutie...preto som sa jej zriekla...ona si mysli, ze som ,,jej teta" a aj v okoli hovorim ,ze to nevlastna sestra porodila, lenze jej dieta zobrali v 6tom mesiaci, koli vysledkom z odberov amnieocentezy ci jak sa to vola...proste narodilo by sa postihnute...ma ju aj zverenu do starostlivosti...a mne na nu asi nikdy rodicovske prava nedaju...tak zijeme v klamstve, ze je ,,moja nevlastna neter"...sorry za to ze skacem z temy na temu, ale sak vies, borderline...

Maoam

to je blbost, fluoxetin sa da pichnut aj ako injekcia, bezne u dospelych, nechapem to, fakt skus inych lekarov, je to vhodna kombinacia pri tvojich problemoch, skusaj dalej, kym to nedostanes

na prostituciu kasli tiez, ohrozujes primarne svoje fyzicke zdravie, v dnesnej dobe je boom ochoreni, ktore sa dokonca roky takmer nevyskytovali (rsp. iba v malych cislach), to fakt nie je sranda, nehovoriac o psychickej traume a nasledkoch

viem, ze to patri k Borderline tvojho typu, ale vramci vlastneho zivota a buducnosti sa budes musiet vyhybat vsetkemu, co ta priamo ohrozuje vratane excesivneho spravania, pitia alkoholu, uzivania omamnych latok, fajcenia, drog, prostitucie, party atd.

vsetko to vzdy a znova opät iba prehlbi tvoje ochorenie a prepadnes sa zasa hlbsie a zasa sa budes chciet zabit ako jedine vychodisko z pekla, ked ta dozenie, co si povystrajala

primarne je dostat sa od matky prec, ktora nebude v poriadku, musis z choreho prostredia prec, takze rob vsetko pre to, aby si to mohla uskutocnit (ale nie skrz vlastny exitus)

LadyOpium

v podmienke som za napadnutie matky...a segra nieco fizlom naznacila o prostitucii ale dalej to nastastie neriesili...preto sa bojim dalej prostituovat...mne kventiax bez predpisuju lenze mne ideo magrilan ten m ivboec nechcu oredoisat najdhlsie som ho brala 7 mesiacov a potom mi ho vymenili a nikdy vic neporedpisali i ked som im stokrat hovrila ze LEN MAGRILAN MI POMAHA oni na to kaslu zvysoka

Maoam

a kasli uz na to vyhrazanie sa smrtou, dokedy to chces dokola omielat a zaoberat sa tym?

pozri, mas dieta? mas, myslis, ze ked budes starsia, liecbou zastabilizovana (medikamentozne), k tomu psychoterapia, ze po rokoch napr. nebudes chciet s nou nadviazat poriadny vztah? urcite...verim tomu, ze ano

dalej - nic netrva vecne, zi s cielom dostat sa od matky prec, co sa ti podari, ked to chciet BUDES, po skole mozes popri ID pracovat a prenajat si cojaviem garsonku, kde sa to bude dat fin. utiahnut

krok za krokom, zivot je tu pre to, aby sme problemy riesili a nie pred nimi utekali

ak sa zacnes medikamentozne liecit (hladaj lekara, ktory ti da tie, na ktore si dobre zaberala) + psychoterapia a vytrvas, zastabilizujes sa, pridu uspechy v skole, pride motivacia, ked sa zacnes aspon trocha mat rada, ked nebudes pit, fajcit, robit excesy, skludnis sa aspon trocha - preco by si nemohla casom lepsie zit?

a minulost? no boze, bola, je uzavreta, to co bolo bolo, je to prec, nenavratne prec

nic na tom nezmenis, tak ako nikto iny na svojej minulosti uz nic nezmeni, akurat sa moze na nu zacat INAK divat, to je vsetko

jedine, co naozaj existuje, je pritomny okamih, pritomnost

ta urcuje aj tvoju buducnost

to, co robis teraz, ako myslis, citis, konas TERAZ

tak sa uz netyraj tym, co bolo, liec sa, rob to pre seba a pre svoje dieta, mas pre co zit

prestan sa uz lutovat, bedakat, zijes v EU, prijem mas, neskor mozes mat vyssi, mas moznost studovat - tak z toho urob co najviac a to najlepsie, co sa da

a rob to pre seba

na matku KASLI, rob to iba a iba pre seba a drzim palce

Maoam

LadyOpium: dakujem za odpovede, nie som psychiater, ale tipla by som u teba Borderline osobn. poruchu, ako som uz nizsie pisala, samozrejme iba na zaklade tvojich prispevkov, myslim, ze je toho viac, ale to je teraz jedno.
Co sa liekov tyka, nevidim fakt dovod, preco by ti nemali dat antipsychotikum, ktore ti dobre zaberalo, Kventiax sa predpisuje bezne...fakt si neskusila ineho psychiatra??
Nestaci iba nadavat a zvalovat 'vinu' na to, ze si niekto robi biznis, ak chces liek, ktory ti zjavne zaberal, tak za tym musis ist, toto sa mi proste nechce uverit, ze by ti treti stvrty piaty psychiater po sebe odmietol dat liek, ktory je znamy ako dobre antipsychotikum a to aj pri tvojej dg.
Proste skusaj dalej, nedaj sa odbit.
Moze ti to iba pomoct sa zastabilizovat...

Preco si v podmienke?

Skola - pri spravnej liecbe/nastaveni by si predsa mohla pokojne dokoncit SS, nic ti v tom potom nebrani.

A ano, je mi znamy fakt, ze pri istych dg. a postihnutiach sa uznava invalidita uz v detstve/adolescentnom veku, samozrejme.

LadyOpium

1,2:mala je moja som ju v 17...mozem s nou byt kedy chcem ale ne vzdy mi to dovolia...je u mojej rodiny ale ne v nasom byte
3: socialna praca je to stredna skola, zaklady psychiatrie je predmet
4:mam vrodeny telesny postih a kedze nikdy s nim nebudem moct robit, nemala som kedy odpracovat ani jeden den...ak poznas zakony tak vies ze pokial je invalid od narodenia-teda jeho diagnoza je vrodena, je automaticky invalid od dovrsenia 18roku a nemusel by osddpracovat nic...ID je vyssi oproti tym, ktori ostali invalidi pocas vykonavania pracovnej cinnosti
5:alkohol uz nepijem, fajcim, ale s prostituciou som sekla lebo som v podmienke
6:lieky ktore som brala a najviac mi zaberali OPAKUJEM NECHCU MI NAOPRDINOVAT TIE PO KTORYCH JE MI DOBRE a preco?lebo im to dava velke money do kapes...tu kombinaciu mi predpisala len detska a ked som prestupila dospelackej, odmietla mi to predpisat, vraj som uz dospela ALE NA FORE CITAM, ZE VELA DOSPELAKOV TIE LIEKY uziva tak neviem ci su madari sprosti alebo co
7:SCHIZ mi diagnostikoval LEN JEDEN PSYCHIATER ktory o mne vedel velke gulove , v madarsku mi diagnostikovali borderline impulzivny typ a to na mna aj sedi...pretoze schiza ma vela priznakov halucinacii, ktore nemam, to mi povedali v madarsku, ze z testov to vedia oni zistit, teda ziadna psychoza, ani schiza je to borderline!