Priatel ma nici... psychicky ma tyra

Príspevok v téme: Priatel ma nici... psychicky ma tyra
alexova

neviem ako dalej vsade vidim ako unik smrt. priatel ma psychicky tyra uz roky ....bola som normalna zena vesela spolocenska uplne bezna zena kym mi do zivota neprisiel on ... hned som zacala mat zdravotne problemi vysral sa namna zili sme spolu uplne ma odpisal su to 4 roky co sme spolu presiel nejaky cas a ja blazon som mu dala zase sancu ... no mne nastali dalsie zdravote aj psychicky problemi....... tyra ma psychicky ze niesom taka aka by som mala byt (jeho zena snov spravanie) pritom som dobry clovek z nikym nemam problem , pomozem ochotne aj cudzim milujem zvierata ktore su momentalne moja jedina utecha ... no on ma neprestava nicit je to kazdozeny slovny teror psychicke vydieranie .....poviete si mam od neho odist , lenze ja som nanho naviazana lebo nikoho ineho nemam... mam rodinu ale ta nieje sudrzna kazdy je niekde rozlietany ..

psychika je umna tak na nule ze nemam hrdost ani silu vobec na nic trepem do seba antidepresiva prespim cely den alebo placem v kuse ... mala som aj stavy ublizovat si rezala som si ruky a to vsetko pod natlakom prave jeho spravania voci mne ... neviem si rady psychoterapia a ine veci nepomahaju som nanom aj finance zavysla pretoze ja niesom schopna chodit medzi ludi je to peklo z ktoreho neviem von uz 4 roky .... mne to uz ani nemysli ..prosim vas ja budem strasne vdacna za kazdu radu len ziadne vysmievanie ..nikolko krat som sa chcela zabit ale stale je tam ten strach co ak bude este horsie .......:(

usanka

LMarika takže ty alexové, která žije v domácím násilí radíš, aby v něm žila dál a zatím se potají učila německy.Děláš si legraci ?

LMarika

V prvom rade vysad vsetky psychiatricke lieky a nikdy viac ich uz do ust nedaj! Lebo prave tieto lieky su pre tvoje telo to najvacsie zlo. Ludia, ktori ich beru, priberu kazdy mesiac dobre, ze nie 10 kg, maju uzamknuty mozog, cize nie su schopni resit akekolvek logicke, ci rozumove ulohy a stracaju pamat, stavaju sa z nich babky v rukach psychiatrov, ktorych zblbnuti liekmi na slovo posluchaju. Lieky robia z tychto ludi tucne, na smrt unavene a kvoli zavratom takmer odpadavajuce, apaticke, sibnuto vyzerajuce gule s nezaujmom o zivot. Nejde len o dusu, ale aj o telo, cize PREC S LIEKMI! Od takeho muza treba odist, ako ti tu vsetci radia, ale nie tak zhurta, ze hrrrrr a si prec zo sekundy na sekundu. Odchod si treba dokladne naplanovat, neuponahlat ho. Cize po vysadeni liekov si kup nemcinu pre samoukov, niekam si ju schovaj a v case, ked bude muz v robote, sa tajne uc. Niekolko mesiacov potrva, kym ju prejdes celu a ak by si niecomu nerozumela, skus navstivit sukromne nejaku ucitelku, ktora ti nieco vysvetli napriklad ohladom vyslovnosti, gramatiky, a tak. Mozno to zo zaciatku bude pre teba velmi tazke, ucit sa, nakolko tvoj mozog je zniceny liekmi, ale nevzdavaj to a bojuj, s pribudajucimi tyzdnami to bude stale lepsie a lepsie. Potom zavolaj do niektorej z agentur, ktore ponukaju pracu pre chyzne do hotelov v Rakusku, v Nemecku... a zminzi z domu! Jednoducho zmizni bez toho, aby si mu nieco povedala. Ved ani nie je tvojim manzelom, chvalabohu, cize nema pravo ta vlastnit. Ide vacsinou o sezonne prace, nie o celorocne, cize bude treba setrit, ako sa len da a po prichode na Slovensko vziat nejaky podnajom, hoci aj tu najmensiu garsonku v chudobnom kraji (inu sumu zaplatis za podnajom v garsonke v Bratislave a inu v Brezne, cize ja by som sa radsej do toho Brezna vybrala). Potom si urob opatrovatelsky kurz cez Cerveny kriz a mozes zavolat do dalsej z agentur, ktora ti da napriklad pracu opatrovatelky v Rakusku na dvojtyzdnove turnusy. Ak si ale nahodou vyucena zdravotna sestra, tak opatrovatelsky kurz si robit nemusis. Potom uz budes mat pracu, pri ktorej budes striedavo dva tyzdne v Rakusku a dva tyzdne doma. Vzdelanie nie je rozhodujuce, treba mat kurz a vediet zaklady nemciny, ostatne sa uz pri komunikacii v rodine na teba nalepi a doma budes mat tiez dost casu na ucenie. V nejakom centre pre tyrane zeny by ta ten zly clovek mohol hladat, ale v podnajme v celkom cudzom meste ta urcite hladat nebude a v cudzej krajine uz vobec nie. Psychiatri ti pracu v zahranici budu zakazovat, lebo im nejde o to, aby si ty bola stastna, ale aby si bola nestastna a do konca zivota sa napchavala liekmi. Nepocuvaj ich a chod! A budes si vazit samu seba, ze si nieco dokazala, ze nie si na nikoho financne odkazana a nabuduce si rozmyslis, ci este niekedy budes hlupo a naivne doverovat nejakemu chlapovi, a teda, ci budes sama a stastna, alebo s chlapom a nestastna. Za naivitu byvaju ludia od osudu potrestani. A presne toto sa teraz deje tebe. Tak teda vezmi ten svoj zly osud do vlastnych ruk, poriadne s nim zamavaj a odhod ho co najdalej! A spolu s nim aj hlupost a naivitu, aspon co sa doverovania muzom tyka. Vela stastia!

usanka

Žiješ s psychopatem. Čím déle s ním budeš, tím horší to bude. Je to zmetek. To že pomáhá druhým a má rád zvířata nic neznamená. Ty hlavně sleduj jak se chová k tobě. Velmi špatně. UTEČ! Má poruchu osobnosti,nezmění se. Nebudeš první ani poslední kdo bude sám. Toho se neboj. Za nějaký čas, až se dáš nervově dohromady, si najdeš normálního muže (s běžnýma chybičkama).Tenhle normální není a nikdy nebude. Sama si uvědomuješ jaký je a že tě týrá. To je dobrý začátek. Tak na to navaž a JDI! Jsou ženy, které žijí s takovými grázly a ještě si to zatím sami neuvědomují. Nejsi ztracená,vypadni z toho šíleného prostředí. Máš šanci. Nepromarni si ji.

ccxxx

chod od neho okamzite prec a nikdy viac sa mu neozvi. akykolvek kontakt s nim ta bude nicit. to individuuim ta chce pomaly zabit a z toho, ze ta nici ma on priliv energie. chod od neho prec, hned! stratis mozno velmi vela hmotnych veci a 'priatelov', nevadi, vyhras naspat svoj zivot.

zewa

Kontaktuj organizacie, ktore pomahaju tyranym zenam, poskytnu ti aj ubytovanie. Pomozu ti prekonat to.
Tu mas kontakty: www.google.sk
Uz nieje priestor na vyhovorky, ze si na nom zavisla. Ten clovek nerobi pre teba nic. Je to obycajny sebec. Zbal sa a nehovor mu, ze chces odist a jednoducho sa strat, predtym si nezabudni dohodnut to v niektorom krizovom stredisku. Tam nebudes sama, budes mat oporu v tych ludoch. Uz tym, ze si sem napisala si vyjadrila, ze takto dalej s nim nechces zit. Mas moznost. Drzim ti moc palce!

Zuzuliik

Alexova to myslis vazne??!!
Ja som tiez mala podobneho chlapa, myslela som si,ze bez neho budem stratena... on vkuse vo mne vyvolaval pochybnosti, stale vo mne vyvolaval pocit,ze ja som ta zla,ze vsetko zle co sa deje v nasom vztahu je moja chyba....no to by bolo nadlho. Rozisli sme sa po jednom incidente a poviem ti, bola to ta NAJLEPSIA VEC, AKA SA MI V ZIVOTA STALA!! Stretla som svojho terajsieho priatela, a teraz viem co to NAOZAJ znamena, ked ta muz miluje a vazi si ta!!!

Co vlastne ta k nemu taha? Peniaze? A ty si nemozes najst pracu? Odstahovat sa? Moja poviem ti,ze vsetko sa da,ked sa chce.

A ze mas strach? ... Ale ten strach prekonas len a len tak, ze pojdes proti nemu! Ja som sa roky bala soferovat auto napriklad, mala som obrovsky strach z toho, ze co AK niekoho zrazim na tom aute, co AK sa mne nieco stane, co AK... den predtym,co som bola nutena soferovat pretoze som kvoli praci nemala na vyber, som sa modlila,ruky sa mi triasli,v hrdle som mala hrcku, bolo mi zle a asi dvakrat predtym som normalne musela ist na wc ako mi bolo zle od stresu.... Tento strach bol dlho, a poviem ti, ze som ho uspesne prekonala - teda urcity strach je tam este stale,ale uz jazdim uplne v pohode a hlavne som v klude...

Ty totiz trpim totalnym nedostatok ucty k sebe samej...takto chces prezit zvysok zivota? Nechces si radsej najst schopneho chlapa, mat rodinku, nejaky bytik, a podobne? Naco ti je vlastne taky chlap??

Naozaj Alexova musis prekonat samu seba... najprv si najdi novu pracu, byvanie...potom sa s nim rozid, a postupne si hladaj kamosky aby si mala s kym chodit von... Taka kamoska, ktorej sa mozes zdoverit, to je velmi dobra vec v zivote.

Drzim palce!

5.5 elsa

alexova ďaľšia už tu je taká podobná téma ale ty by si mala zájsť k psychiatrovi uff si na priateľovi finančne závislá a prečo si bez práce bývaš u neho hlavne ty si vtlč do hlavy tento muž pre mňa predstavuje problémy nič iné iný muž bude lepší aj keď len s polovice aj to je už lepšie toto speje k samým problémom rozchod je najlepšia možnosť už ti narobil dosť problémov potrebuješ ešte viac???

neluskaaaaaa

Ahoj, dokedy chceš takto zit? Kým ta uplne neznici? Musíš od neho odist, viem, budeš to mat financne tazke, ale zdravie je dolezitejsie ako peniaze