Vypadávanie vlasov, svrbenie

Príspevok v téme: Vypadávanie vlasov, svrbenie
Petra555

Dobrý deň... Mám 18 rokov a strašne mi začali vypadávať vlasy...často sa mi mastnejú a každý druhý deň si ich musím umývať. A ďalšia vec, svrbí ma pokožka hlavy...to by som chápala keby som mala suchú pokožku a lupiny ale práveže mne sa rýchlo mastnejú tak tomu nerozumiem...Mám zájsť ku kožnej alebo ako to mám riešiť? Zmenila som už aj šampóny a vlasy si nefarbím už asi 2 roky. Poraďte mi prosím už som zúfala. Ďakujem :-)

zuzi74

Mam k nemu aj kondicioner. Moze sa zmyvat, ale aj nemusi. Pouzivam len obcas. Po tom bentley sa ti mozu po par umyvaniach viac zmastovat vlasy, pokozka si musi zvyknut na to, ze sampon nepeni, neodmastuje, ale hlavne ukludni pokozku hlavy. Detsky je mierne penivy a pouzivam ho len raz za cas.

petra555

Uz som to kukla na nete. A mas ku temu Bentley organic aj kondicioner? Ale asi najskor vyskusam ten detsky ked sa da kupit nornalne. A ktory je lepsi ten detsky ale bentley?

zuzi74

Presne to je ono. Precitaj si o tom na nete.
Ja pouzivam sampon z Bentley organic, je urceny na normalne az mastne vlasy, ale vobec nepeni. Striedam s detskym kamilkovym od Babylove a premastujem s olejovym samponom od Karla Hadka. Ten babylove kupis aj v DM, ostatne dva mam z netu. Pokial naozaj casto umyvas vlasy, treba dbat na vyber samponu, aby jednak nezatazoval vlasy zbytocne silikonmi a nevysusal a nedrazdil pokozku hlavy. Niekedy naozaj len to staci a vlasy prestanu enormne padat a zlepsi sa ich kvalita.
Este rada, ked mam vlasy uz zmyte od samponu na zaver im doprajem studenu sprchu.

petra555

Akurat to pozeram na sampone. Je tu nejaky sodium laurenth sulfate... Myslis toto? A ake šampony by si mi doporucila? Uz si nechcem kupit nejaku hlupost,ktora mi viac skodi ako pomaha. Inak dakujem za rady :-)

zuzi74

Pozri sa na sampon ci obsahuje zlozku SLS alebo SLES. Su to velmi drazdive zlozky. Kedze si umyvas vlasy kazdy druhy den, mozes pokozku prilis odmastovat, cize vysusovat.
Prednedavnom som si tym tiez presla, hlava ma velmi skrabala. Prestala som pouzivat akekolvek "zazracne" sampony na mastne vlasy a nahradila uplne nepenivym samponom a striedam ho s jemnym detskym a olejovym samponom. Pokozka sa ukludnila a vlasy podstatne menej padaju.
Ak mas svoje vlasy rada, tak si o tom viac postuduj na nete a zbav sa tych agresivnych samponov.

petra555

Používala som Palmolive a teraz som si kúpila Aussie - to je nejaka australska znacka,ktora prave beha po internete...na ziadnom vysetreni som zatial nebola...dufam,ze to nieje nic vazne ja mam svohe vlasy rada :-/

zuzi74

Ziadny Nizoral, ten je na infekciu koze. Predpokladam, ze ty mas riadne vysusenu pokozku hlavy kedze ta svrbi a vtedy aj viac padaju vlasy.

zuzi74

Petra555 mozno je to padanie vlasov ovplyvnene nevhodnou stravou alebo stresmi. Zalezi velmi aj na samponoch. Ak sa ti mastneju vlasy a skrabe ta pokozka hlavy, tak ver ze je vysusena. Havne ak pouzivas sampony, ktore su urcene na mastne vlasy alebo cistiace sampony. Tie viac vysusuju pokozku, ta sa brani a produkuje viac mazu, preto ta zahada mastenia vlasov. Cim agresivnejsi sampon, tym je to horsie.
Treba v prvom rade skludnit pokozku hlavy.
Aky sampon pouzivas?

redka

stitnu zlazu mas v poriadku? hormony? treba zistit pricinu... najskor nejaky rozbor krvi ci ti nieco nechyba.. potom mozno kozna... neskusala si nizoral alebo take nieco? aj ked ten je na mykoticke ochorenia koze tusim....

redka

stitnu zlazu mas v poriadku? hormony? treba zistit pricinu... najskor nejaky rozbor krvi ci ti nieco nechyba.. potom mozno kozna... neskusala si nizoral alebo take nieco? aj ked ten je na mykoticke ochorenia koze tusim....