Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Paleo - radme si navzajom

abcdefg

Analyn dakujem za tvoje prispevky. Ja mam otazocku; nasla som si pohankovy chlieb ktory mi velmi chuti;obsahuje len pohanku a morsku sol..je to vhodne na kazdodenne ranajky? A este nieco. Ja by som velmi chcela pribrat; chcem ale ostat na paleo strave..co mam robit aby som neschudla ale naopak?
Mimochodom paleo zakazuje aj mliecne vyrobky a to ja prisne dodrziavam. Dakujem za kazdu radu. Ranajky su pre mna najvacsi problem...

analyn

kazdeho z nasho rodu, co svet svetom stoji, trapila nadvaha. Kuchari sme podla ludi vyhlaseni, diety vlastne drzime- zeny- s mensimi ci vacsimi prestavkami cely zivot. Bez trvalejsich vysledkov. Paleo je perfektne, vymyslam a jem kopu roznych jedal, vlastne sa prezieram, a stale pomalicky chudnem. Volala som so sestrou, a stazovala!!! sa mi, ze zas schudla 2 kila!!! ona uz nechce chudnut, ale chce zostat na tejto strave, vyhovuje jej zdravotne aj chutovo, tak teraz bruzgam po nete a hladam co a ako. Orechy mame radi, ale pred paleom sme ich tiez jedli s vycitkami, teraz ich chrumame stale. Na vianoce som spravila orechovu tortu- do cesta som namiesto muky dala jemne pomlete vlasske orechy, plnku som spravila z kyslej smotany s opat s vl. orechami. Nebicko v papulke.

RNG

Ani ja som nebol extra zeleninovy a jedol som hromady chlebovin. Pre to som dnes velmi nad vahu a cukrovkar. Tak aspon teraz prechadzam na hodne zelenin rozneho druhu, rozne upravenych aby mi prilis "neurazali" chutove bunky.
Ako sa hovori, "stareho psa tazko ucit nove triky"
Dlhe roky, kedze som bol hodne nad vahu, som sa vyhybal podla lekarov velmi kalorickym roznym orechom. Ale podla novsich vyskumov, orechy zahadne v tele ucinkuju tak, ze z nich sa netlstne, napriek vysokemu kalorickemu obsahu. Takze v poslednom case jeme ovela viac roznych orechov , kde napr pecan orechy maju velmi vysoky antioxidacny index(ORAC) az 5 nasobok cucoriedok

analyn

no vyzera to tak, ze kvaka je turnip, ja som nikdy nebola na zeleninu, vonala ako karelab, a zvnutra bola maslovej farby. To je jedno, co to bolo, chutilo nam to a a skusim aj tie hranolky, + vymyslim dalsie vyuzitie.

analyn

aj tu ich nazyvaju yam, robime z nich hranolky, su dobre, trosku menej chrumkave. Zvykla som kupovat karelaby, nie vzdy ich maju, a teraz som zistila ze turnip je vlastne karelab, a dostat ho vzdy a vsade. Uz som ho par krat nuchala, ale je cely zavoskovany, takze ziadna vona, tak ma ani nenapadlo, co je to. Zemiaky uz nepouzivame vobec, placky, harulu robime z cukiet, tekvic a pod., ale vyskusam aj hranolky z karelabu( celerove nam nechutia)Pan RNG, diky za tip, skusim nieco aj z kvaky.

RNG

Moja zena pridava do zemiakoveho pyre aj vareny petrzlen, kalerab,kvaku, sladke zemiaky(nazyvane mylne yam v USA), ktore su oranzove a velmi bohate na karotenoidy.
Tym sa znizuje aj celkovy obsah sacharidov, kedze tie pridavne maju menej sacharidov, ako zemiaky.

analyn

aj maslo. Skus tuna, cibulku, trocha jogurtu ci majonezy+ mozes pridat naztruhanu mrkvu, celer, karelab,redkvicku- proste co mas rada, orestuj si pecienku na cibulke, pridaj trosku cesnaku- nemusis,rozmixuj a mas pastekovu pomazanku....

analyn

do pomazanok davam aj jogurt, kyslu smotanu, avokado, horcicu, majonezu, ( miesto bezneho oleja do zltok davam panansky olivovy). Skusaj cokolvek, ak ti nebude chutit, viac to nespravis. Ozaj, skusila om zemiakove pyre z karelabu, parada, chutilo vsetkym, ku kacici a kapuste.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Paleo - radme si navzajom - Fórum - ZDRAVIE.sk