Myóm na maternici

Príspevok v téme: Myóm na maternici
Naďka_1

Dobrý deň,
mám 35 rokov a síce ešte nemám potvrdené, ale môj gynekológ vyslovil podozrenie na myóm na maternici.
Minulý mesiac mi meškala menštruácia viac ako týždeň, keď som ju dostala bola o čosi slabšia ako zvyčajne, ale dlhšia a teraz som ju dostala ale je oveľa silnejšia ako zvyčajne.
Mal už niekto myóm a ako sa u vás prejavil, resp. čo ste robili na zmiernenie krvácania?

knaja

Ahoj,

ja som mala a neskor dalsi. To mi nahodne zistili na preventivke na sone. Sledovali to a kedze velmi rychlo rastol, sposoboval mi ku koncu uz neskutocne bolesti a aj krvacanie silne v prve dni, tak mi navrhli hysterektomiu, ale ja som mala vtedy uz skoro 47 rokov. Vajecniky mam, ale nemavam ani navaly ani nic. Som 2 roky po operacii. Mne zabral jedine Ibalgin od bolesti, aj ked som sa snazila liekom vyhnut, no bolo to horsie. Na krvacanie som dostala nejake lieky aj Ascorutin, ale moc nepomahali. Neviem, ci mas deti.
Neboj, teba budu pravidelne kontrolovat a je mozne, ze sa sam vstrebe. Po 40tke som mavala takmer pravidelny cyklus, co dovtedy bol vzdy dlhsi. Mozno skus serrapeptazu a zenske caje.