Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rýchle plynutie času

afta

Niekedy sa mi napriklad stane ze stretnem cloveka z ktorim som pracoval v roku 2006 a ja si pametam vsetky jeho konicky zaluby o ktorych mi v tedy hovoril pametam si kazdu blbost ktoru sme vtedy vystrajali pricom ten clovek na mna prekvapene pozera nepameta si uz ani moje meno len sa mu cosi mari ze ma niekde vydel.

kloe

alfa len jedna pripomienka-kto a preco by si pre boha ziveho daval taku namahu ako napr. mimozemstania aby pre nas stvorili virtualny svet a ta mylsienka toho ze vskutocnosti cas plynie a my stojime na jednom mieste je uplne mimo-preco by to niekto takto stvoril co by z toho mal a na co by sme vlastne boli potom stvoreni?len preto aby niekto s nami manipuloval?myslis ze sme nejake babkove divadlo pre mimozemstanov?total kravina vies co by ich to stalo casu miesta a usilia?to by nic ine nerobili len kazdemu z nas by priradili kazdy den nove situacie mylienky priatelov ludi ktorych stretame atd atd....kukas moc sci-fi ale aj ja som mala v detstve velmi silne podozrenie a silne sny a predstavy ze som vedela kde som bola este pred narodenim...teda pred tym ako som prisla na tento svet je vela takych ludi co chce zistit zmysel a tajomstvo zivota a smrti ale na co sa nad tym trapit a premyslat ked je to urobene tak ze sa to aj tak kazdy z nas dozvie aj tak az po smrti a nikto a nic s tym neurobi vezmi si ze cele obdobie od kedy je ludstvo na zemi sa tolko ludi pokusalo to zistit ale nasa uloha nie je to zistit nasa uloha je zit tu a najst svoj zmysel zivota

afta

Lenze ja si pametam uplne bezviznamne prkotiny trebars po petnastich rokoch si pozriem niaky film alebo serial a aj tak si pametam dialogi slovo po slove alebo nejaky futbalovy ci hokejovy zapas si pametam mena hracov ktory strelili gol v presnom poradi a pritom to bol trebars zapas z kvalifikacie na MS 2002 .neviem podla mna zijeme v niakej bubline a cele toto je virtualny prelud.

anjelik *

Viac si toho nepamätajú citliví a vnímaví ľudia, ale tie spomienky sú silnejšie, ktoré vznikli za vyššej účasti našej duše, to znamená, do ktorých sme sa viac ponorili a *položili*. A to môže byť rovnako dobre aj spomienka na prvú vraždu.
Spomienky sa nedajú zničiť, dajú sa len pochopiť, udalosti, ktoré sa diali a prečo, a vytvoriť nové spomienky, ktoré prekryjú staré nežiadúce spomienky. Ale myslím, že toto som práve tebe už viackrát vysvetľovala. ;o)

Delete

anjelik * pekne napísané...takže v konečnom dôsledku si viac toho pamätajú citliví a vnímaví ľudia... Ale dá sa to nejako ovplyvniť tak, aby aj citliví ľudia zabudli? Respektíve túto svoju pamäť a udalosti, ktoré precítili viac potlačili do úzadia? Alebo zabudli? Dá sa to vôbec?

anjelik *

Afta, to, prečo si niečo pamätáš a niečo nie, závisí od toho, ako emočne, duševne si sa na tej ktorej spomienke podieľal. Čím intenzívnejšie si niečo prežíval, ako napr. tie prázdniny, tým silnejšiu spomienku vytvoríš a o to ľahšie si spomenieš. Preto aj veľa starých ľudí si pamätá svoje detské zážitky a nepamätá si, čo majú kúpiť v obchode trebárs. Je to odvislé od sily, životnej sily, kedy ktoré spomienky vznikali. Čas tvoríš ty sám, v svojej hlave, keď priraďuješ jednu udalosť k druhej. Napr. pozoruješ, koľkokrát vyjde slnko a ako to ovplyvní napr. rast repy v tvojej záhrade. Nedá sa manipulovať, manipuluješ ho len ty sám, v svojej hlave, ako vnímaš udalosti okolo seba. A tento svet reálne existuje, ale to, čo v ňom stagnuje, sme my. :o)

afta

Samozrejme ze viem z tim prestat a ist trebars okopavat zahradu ale aj tak mi pride divne ked si spomeniem trebars na letne prazdniny 1995 a citim sa ako keby som sa tam vazne nachadzal a pritom som uz postarsi pan minule som na primazoom videl niaky dokumentarny film o mimozemstanoch kde tvrdili ze cely svet je nejaky harddisk vytvoreny mimozemstanmi nieco na sposob metrixu a ze nasa planeta ani neexistuje je to cele virtualne a cas vlastne neexistuje v skutocnosti stojime najednom mieste neviem ci mam tomu doslovne verit ale ked mam tieto stavy tak mi to pripada ze cas je niako manipulovany alebo co.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rýchle plynutie času - Fórum - ZDRAVIE.sk