Psychika a marihuana

Príspevok v téme: Psychika a marihuana
Nickname81

Zdravim aj ja som začal s touto rastlinkou asi v 16 rokoch ked som cez leto na konci ked som šiel na strednu školu,bolo to take pokušenie a tak zo začiatku ked ma zaplo prvy raz tak som mal hrozne stavy bal sa že to neprejde a že navzdy taky ostanem a tak,,,postupne to preslo ale nemal som už na to nejak chut samozrejme som bol v takej partii kde sme boli asi 4ria a chalanom sa to zapačilo tak ma presviedčali že daj si aj ty tak som aj tak spravil a už byvali aj fajn stavy všetko v pohode no niekedy ma chytili zas tie zle stavy ako aj tocenie hlavy ..raz sme boli na kofole a chytil ma taky blby stav že som sa postavil a odišiel domov a musel som sa prechadzat dokola po byte lebo mi bolo zle..niak som si to neuvedomoval a fajčil som nadalej a to bola chyba lebo som maval aj take čo ja viem nazvime to schyzofrenicke stavy ako pocit že ma niekto sleduje hlavne v tmavych ulickach,či počutie vlastneho zvonenia v hlave ale ked som sa pozrel na mobil tak žiadny zmeskany hovor :D..no proste hluposti a to som sa chcel spytat či to neznamenalo že sa mi spusta niaka psychicka porucha? dnes je tomu tak že sa citim taky divny aj triezvy,pripisujem to derealizacii no niekedy mam pochybnosti o tej schyzofrenii čo nieje dobre ale neviem si pomoct ako necitat clanky a podobne blbosti,,,naposledy som si dal 1.11 a tam to aj ostane,stale verim že sa to vrati doporiadku a budem normalny ako predtym,priznal som sa aj mame a tak isli sme k psychiatricke lebo som nemohol spavat tak uživam 1mg rispen ale chcem to vysadit a liecit sa proste len bylinnymi cajmi a nepchat do seba nič,,hadam mi tu niekto napisete nejaky pozitivny komentar popripade sa možme bavit o niečom konkretnom kedže som na vela veci určite zabudol,tak sa pytajte:)

Nickname81

tak ale ja som si okrem travy nič nedal proste to len začalo z ničoho nič ked som sa začal sledovat najprv ako mi furt bije srdce a potom prišlo aj to toto pozorovanie vnimania,,neviem ja berem rispento mi pomaha naspanie ,ale určite sa tak dobre nevyspim ako kedysi ked to bolo "prirodne" takže aj ked spim 8 hod tak furt vyzyvujem a neni som niako koncetrovani a to vnimanie ako v sne sa mi počas dna meni je to dost na nervy hadam najdem niaku cestu ako z toho von

kukucka666

Ahoj nickname, barborka, akurát dnes som si zapla zdravie sk po fakt dlhom čase lebo som sa zas namotala na debilinu (dúfam,že len výplod mojej hlavy) čo som započula tak som išla hľadať príznaky...pretože to čo cítim sa ani nedá opísať do slov ja to už nazívam chorobná nerozhodnosť, či niečo urobiť, neurobiť, povedať, nepovedať...nech sa akokoľvek rozhodnem vždy budem analyzovať a rozmýšľať prečo som sa nerozhodla inak a či som sa rozhodla správne, aj keď len maličkosť (povedať niečo niekomu hoc aj maličkosť). Ja som bola od malička človek čo chcel v každého očiach vyniknúť čo najlepšie a vždy mi záležalo na tom čo si ľudia o mne myslia, ale hanbila som sa za to preto som na vždy snažila hrať na mámp*čistku a pritom som sa vela vecami vnútorne zožierala, a na povrch si každý myslel, že mi je všetko jedno. Pozorovala som sa vždy, ale vypuklo to až keď som si viac krát dávala marihuanu a to začali tie nechutné rozmýšlačky, to čo som v podvedomí potláčala(kto som, aká som?) introspekcia je hrozná, zistila som v tych mojich myšlienkových pochodoch, že sa stále prispôsobujem a že sa musím zmeniť, že nežijem naplno...a že je niečo vo mne divné....a stále som pátrala, že čo, ale nedávala som tomu veľkú váhu...potom neskôr som začala fúkať ako len tak víkendovo ale to som na tom najviac milovala rozhovory a analýzi o sebe, prečo sa správam, tak ako sa správam, sama pre seba som si písala na papier úvahy prečo sú veci tak ako sú...,myslela som si, že sa stále niekde posúvam, ale stále som bola len viac a viac zahĺbená do seba, a rozmyšlala nad sebou,...horšili sa mi známky, všetko proste......a neskôr som si dala LSD, že konečne chcem odhaliť tú pravdu, a mala som taky hrozny stav, že ma to poznačilo(možno si to len namýšlam) a jediné čo som vedela potom stave bolo, že sa musím zmeniť....nevedela som a neviem ani či naozaj je tá pravda taká, že sa musím zmeniť alebo len výplod mojej hlavy...do teraz to neviem....ostala som taká tichučká zadubená už radšej nič nehovorím, a zmierujem sa s tým všetkým a stále čakám kým to prejde......toto sú moje myšlienkové pochody,mám milion mišlienok v hlave a neviem ktorým mám veriť... ale pred ostatnými sa správam normálne, hanbím sa za tieto moje zmýšlačky ale vnutorne ma to zožiera....ale zistila som, že jediná vec ako to skončí je, prestať sa zamýšlať a konať spontánne, a nerozoberať všetko....v jednoduchosti je krása....teraz je to so mnou už odosť lepšie, už sa cítim viac "v realite" ale prudké zmeny nálad ma stále zožierajú....ako napríklad teraz taká chvíľka úzkosti na mna prišla. Píšem to sem, lebo nemám sa ským porozprávať o tom čo prežívam, nikto to nechápe

Nickname81

včera som bol trošku piť len tak aby som sa odreagoval par poharikov a dnes mi je dost nahovno neviem či to je depresia či uzkost ale vobec neviem čo mam robit,nic ma nebavi nikde sa mi nechce ísť

Barborka22

No tak ja presne toto poznám...pred 3 rokmi som si cez víkrndy dávala do nosa. Proste som chcela zapadnúť do sprostej partie... a aj ta chuť skúsiť niečo novè zakázanè. Nedávala som si často iba niekedy cez víkendy na žúrke. Po určitom čase som zas začala pociťovať úplne rovnako tie stavy ako píšeš aj ty. Hlavne tá nespavosť a depressie. Tak som si vyvodila že je to určite kvôli tým drogam. Nechala som ich tak a už som si nikdy nedala. S počiatku to ptestalo no asi po pól roku sa mi to celè vrátilo no a začala som mať aj panickè záchvaty. Lieky som odmietla nechcem žiť na tabletkách. No momentálne sa stále necítim ešte fit a často mávam depressie, pocity úzkosti. Ešte aby to nestačilo tak mám aj problèmy s chrbticou... furt sa mi zasekávajú nervy. Vraj to mám psychickèho charakteru. Ja si však myslím že takým tím našim najväčšim nepriateľom sme my sami. Riešime veci na ktorè iný ani len nepomyslí, berieme si všetko k srdcu... proste si veľa vecí vsugerujemr. Tie drogy to iba vyvolali a teraz keď sa to už stalo tak to naše vnútro nevie toto celè spracovať. Moja rada: TREBA SA NAUČIŤ vypnúť! Ale ja sama neviem ešte stále že ako :( takže poradiť ti neviem. Mne žiadny lekári nepomohli... a to som navštívila asi všetkých v našom okrese. Čo mi tak asi trocha pomohlo bola nová partia kamošov pri ktorých zabúdam na hovadiny a viem vypnúť. Takže drž sa a lieky skús radšej vynechať. Ak máš záhradu tak si vysaď citronovú trávu a levandulu fakt pomahaju hlavne pred spaním šalka čaju a spím lepšie :)!

Matroš

Pocuj moj nazor asi fajciš sračky ked ti z toho hrabe no ked je trava kvalitna nic nehrozi a stavy ? si musis uzivat a nie bat sa ich .. a moja rada? skus vyfajcit co najviac travy az kym nezaspis,mozno sa uz nezobudis,a mozno to prejde :) :DD

Nickname81

myslite že je to niake vazne alebo priznak niakej choroby ked pri zaspavani počujem v hlave hlasy kamaratov resp tych ludi ktorych poznam? su to len take nezmyselne rozhovory tak ma to zaujima čo to može byt:)

Nickname81

už som sa zmieroval s tou depersonilizaciou zvykal si nato ale včera to začalo byt ešte horšie a to som necakal to je to:) prišiel mi aj vodičak a niako ma to ani nepotešilo proste niečo nieje dobre,,,casto ked chcem niečo povedat si to neham len pre seba v mysli a nepoviem to ,to sa mi nikdy nestavalo

Nickname81

ja sa hlavne bojim tej schyzi šak aj teraz čo som bol cvičiť som to nemohol dostat z hlavy od včera sa mi to zhoršilo som divnejši ani neviem že som dnes kdesi bol,neviem čo robit

drogysúsvins

Jednak , keď už máš z napr. alkoholu , fetu , trávy atď poškodený mozog , je malá pravdepodobnosť že sa to dá do normy :/ poznám svoje

Nickname81

Zhoršila sa mi pamet a dosť časté zmeny nálad aj tak že sa už netesim na veci ako predtým ,neviem niekdy ako ďalej ale pirule nechcem :/