Nútenie do práce ktorá mi je hobby

Príspevok v téme: Nútenie do práce ktorá mi je hobby
thajko

Ahojte,

Už zopár krát som tu písal a chcel by som sa s niečim zdôveriť a nájsť možno nejaké riešenie. Už dlhšie premýšľam nad návštevou psychológa ale, neviem no..

Inak mám čerstvých 21.

Je to strašne zložité ale skúsim to zjednodušiť aj keď sa v tom už sám strácam. Všetko začalo možno tým, že moje celoživotné hobby (IT) ma akosi "prestalo" baviť. Ani nie že baviť ale.. Poviem to takto. Ak sa učím niečo nové vrámci IT, všetko je OK, všetko ma baví, som pre to "zapálený". Ale ak sa to preklopí do takého, povedal by som "stereotypu", tak zrazu som mimo. Jednoducho sa do toho nedokážem prinútiť. Z toho dôvodu sa mi stáva že prestávam dodržiavať deadline-y (živnosť) a kopec iných vecí. Ja neviem prečo to je. Alebo ak mám nápad na niečo, som celý šťastný a realizujem ho. Prvý deň. Druhý deň sa na to ani nechcem pozrieť (resp. chcem ale neviem sa prinútiť!). A všetko čo potom robím je len pozeranie videí, počúvanie hudby, seriálov, filmov a zasa si večer hovorím že som nič nespravil. :/ A neviem čím to je. Je tu veľa vecí ktoré ma psychicky dostávajú dole a možno s tým to má nejaký súvis ale ja neviem, nevyznám sa sám v sebe. IT (programovanie) bolo a je stále moje hobby. Baví ma. Fascinuje ma. Ale, akosi neviem vydržať v istej činnosti dlhšie.. Skúšal som hľadať aj iné alternatívy ako tráviť aj svoj voľný čas ale nič. Posledné roky (17+) som ako bez energie. Chcem podnikať (čím som začal), rozvíjať si firmu, mať sa dobre, som aj správne motivovaný. Ale jednoducho neviem zo seba dostať akúsi energiu veci s radosťou aj dokončiť...

Čím to je :/...

Ďakujem...

thajko

lombardo1981: Presne! .. Ja mám rád keď sa učím nové veci a keď vidím ako môj výsledný "produkt" funguje v praxi u zákazníka ale to medzi mi ide nejak ťažko. Ešte ma napadlo či to je tým že mám po krk premýšľania počas vývoja softwaru/webu. Či nebude lepšie si všetko dopredu pekne premyslieť a naplánovať a nehovoriť "veď to potom vymyslím" a potom sa objavuje 100 problémov prečo všetko spätne upravovať tak aby všetko fungovalo. Možno to je môj problém, že dopredu neanalyzujem a neplánujem ako veci budem robiť.

lombardo1981

Trochu mi to pripomína mňa. Ja som doslova posadnutá nasávaním nových informácií. Tiež predovšetkým z IT (na linux a FreeBSD jednoducho nedám dopustiť :-D). No, keď sa dostanem do fázy, že "problém" viem poľahkly vyriešiť, tak to už nie je ono. Neposkytne mi to také "vzrušenie", ktoré by som potrebovala.
Preto neustále vyhľadávam "vzrušenia". :-D

thajko

Pane bože: No neviem či za to môže lenivosť, ani by som nepovedal. Mám občas "chvíľky" kedy sa do práce pustím s chuťou a všetko ide ale väčšinou to ide dolu vodou. Je to niečo akoby som stratil o to záujem ale pritom ma IT vždy fascinovalo a to doslova.

Pane bože

Tiež mam taký problém. Veľmi pravdepodobne za to môže hlavne lenivosť, respektíve prokrastinácia. Buďto sa prinútiš, alebo si zoženieš nejakého motivatora, respektíve trénera, mentora. Nebolo by odveci aj zmeniť prístup k práci. Ak to nezmeníš tak následky poznáš. Môžno nemáš povahu na podnikanie a viac by sa ti hodila práca v nejakej spoločnosti.

Návšteva psychológa by určite pomohla, koniec koncov väčšina z nás môže poskytnúť len všeobecne rad, poprípade niečo z vlastných skúsenosti a to nemusí byť vždy to správne.