Psychologicka odmieta riesit moju minulost

Príspevok v téme: Psychologicka odmieta riesit moju minulost
Hannah_8000

Zdravim. Nuz, ide o to, ze v detstve som bola sexualne zneuzivana a stale ma to nici, vnutorne ma to zhryza... a viem, ze sama to nezvladnem v sebe poriesit. Ale viem aj to, ze s pomocou by som na to bola dost silna. Proste to citim. Problem je v tom, ze moja psychologicka kategoricky odmieta pustat sa do toho, kym v sebe nenajdem dost vnutornych zdrojov, ci akych hovadin, pretoze inac ma to podla jej nazoru moze aj zabit. Neverim tomu. Zabija ma, ze to vo mne stale hloda, ze mi to narusilo osobnost, ktora by sa - mozno - mohla po vyrieseni toho trochu poliecit. Nedavno som jej takmer vynadala za jej pristup, a v denniku som bola este tvrdsia - este ho vsak necitala - pytam sa jej tam dokonca na to, ci jej ide iba o to, tahat z poistovni peniaze a kecat s ludmi o veciach, ktore vobec nepotrebuju, ci posiela vsetkych klientov do pr*ele, ked sa jedna o temu, do ktorej sa nechce pustat, pretoze o to tu asi ide, atd...
Ako by ste ju na mojom mieste presvedcili vy? Ja som uz maximalne nasrana.

Maoam

toto je najlepsie riesit vramci pobytu na klinike, pretoze ked sa ti zacnu vracat spomienky, nevies odhadnut, co sa stane, na klinike ta budu vediet a moct adekvatne zachytit, ako po stranke psychickej, tak i medikamentoznej

niektori pacienti mozu napr. vazne uvazovat o samovrazde, dalsi maju neustale flash-backy a zacnu si ublizovat, dalsi sa nervovo zrutia, alebo kombi vsetkeho a pod.

toto nie je sranda, navyse ona konkretne nemusi mat dostatok skusenosti s touto tematikou - na to su specializovanie traumaterapeuti

nie kazdy psycholog = schopny ti v tomto pomoct...

chapem, ze to chces riesit, ale v tom pripade skus kliniku rsp. psychologa specializovaneho na traumaterapiu rsp. s dlhorocnymi skusenostami s pacientami, ktori zazili sex. zneuzivanie

lombardo1981

Možno sa bojí, že si počas sedení spomenieš na niečo, čo na teba bude mať ešte zhubnejší dôsledok. Zažila som to.