Citim sa byt diskriminovana

Príspevok v téme: Citim sa byt diskriminovana
slovenka0000

ahojte, chcem sa s vami podelit o svoje pocity, ktore uz nezvladam tuto nespravodlivost v tomto state.
Mam 30 rokov slobodna, bezdetna, mam vysoku skolu STU v Ba, od skoncenia skoly mam robotu.
Ked som zacala studovat tak skola ma vysla kopec penazi, ale hovorila som si ,,super skola,, ziadna Trencianska Univerzita /nic proti nej/, ako sa budem mat dobre, ze isto zarobim aj tu na Slovensku peniaze a budem normalne fungovat, nie ako moja matka ktora zostala na moju vychovu sama, ked sa rozviedla a musela pracovat v zahranici aby som dostudovala a zili sme si normalne.
Hm a dnesna realita je asi taka: pracujem pracujem a v podstate nic nemam, byt na hypoteku, auto mi kupila matka, ktora si v 58rocna tu ani nemoze najst robotu tak z poslednych sil pracuje este v zahranici dokym sa da.

Nuz a nasi romovia tu dostavaju zadarmo vsetko. Podla Vas je spravodlive aby sme tu makali na nich?
Preco aj mne neda stat za to ze som nebola nezamestnana a nevalala si sunky nejake vyhody, napriklad nejaky prispevok za to ze musim dochadzat do roboty takze cesta ma stoji nemale peniaze.

hanka9

Je sice pravdou, ze "bieli" nezamestani udajne aj kosia, ale ja neviem, ako to v skutocnosti je, ci na to netreba opravnenie, ci to dovoluju predpisy, zakon atd....

hanka9

Slovenka o 14:59
Urad prace podla mna nemoze len tak poslat nepracujucich ciganov kosit, ako si Ty myslis. Kosenie je specialna praca, ktora podla mna nepatri do zoznamu pomocnych aktivacnych prac. Pri tejto praci (kosenie traktorikom) je totiz potrebne pravdepodobne vodicske opravnenie a z toho prameniaci dobry zdravotny stav potrebny na jeho ziskanie ( zdravotna sposobilost,pre specialne vybrane kategorie prace aj psychicka sposobilost). Pre rucne kosenie (vyzinackou, ci rucnou kosackou, krovinorezom atd) by musel byt cierny ci biely cigan minimalne riadne zaskoleny, poisteny, obec by musela zakupit prislusne kosacky a tiez ich „napajat benzinom" , vratane udrzby, prehliadok, miesta „ustajnenie“, atd atd...co by stat s najväcsou pravdepodobnostou vyslo vyrazne viac € ako plati za kosenie jednotlivym firmam. Si len myslim.

doubledog

fakt si trochu nastuduj, ako to funguje, dane ani odvody neplatis na svoj buduci dôchodok.
platis ich na aktualnu spotrebu statu.

asi ta to prekvapi, ale na svoj dôchodok si odkladas jedine to, co ide do 2. piliera, aj tam treba byt pesimista. peniaze, ktore teraz statu platis, sa okamzite minu.

tvoj buduci dôchodok zavisi cisto od postoja politikov, co budu rozhodovat o 30 rokov.

Prezyvka055

slovenka0000 no dane to je len vypalne aby ta nezavreli inak vskutku na nic, prakticky sa len skladas na invalidov, ciganov, postihnutych, dochodcov, fetakov v podstate takych co svoj zivot nedokazu utiahnut samostatne .. cize kvazi solidarita a potom tu je vec verejna, co je akoze dobro pre vsetkych (vraj) tj to su tie veci na ktorych sa niektori nabalia a kupia sa 100 krat drahsie ako je ich hodnota.

Ak si citala pozornejsie co som napisal ( aj ked sa mi nezda) tak si napis do googla danova optimalizacia

Hej ale zas tiez nema zmysel optimalizovat nejaky biedny plat do 1000eur. Proste ak mas hlavu zarob zoopar tisicok a potom sa najdu sposoby ako optimalizovat a minimalizovat odvody/dane a pod.

slovenka0000

ako to myslite, ze nespoliehaj sa na dochodok? tak potom na co platim dane? z coho potom budeme zit? ked prejde 30 rokov

Prezyvka055

slovenka0000 sa nespoliehaj na dochodok ale na to co vies a na to co zarobis, to je taka slovenska debilita sa spoliehat furt na dochodok, ja dochodok nebudem mat napriklad ziaden ale na druhu stranu neplatim na neho ani odvody :D niektorym daniam sa vyhnut neda ale odvody sa daju pekne optimalizovat :).

Miesto stazovania radsej rozmyslaj ako zarobit plno prachov.To ze cigosi dostanu nejake peniaze zadarmo to je jedna vec ale osobne by som nechcel tak zit ako oni. Radsej sa sustred na seba v dvoch spominanych veciach a) ako zarobit vela b) ako optimalizovat odvody