Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zjedla som plesen

LMarika

Intenzita reakcie tvojho tela zavisi aj od toho, ci si na plesne alergicka alebo nie. Co sa mna tyka, ja mam alergiu na plesne a afla toxiny citim. Staci, ked uvarim polievku, ktora stoji napriklad tri hodiny na sporaku, uz su tam aflatoxiny, ak by ale stala v chladnicke celu noc, urcite by som sa z nej povracala, alebo by ma po jedle prehnalo. O zjedeni plesne, ci o zjedeni aflatoxinu nehovorime len vtedy, ak si zjedla nejaky kusisko plesniveho chleba, ale aj vtedy, ked si si dala polievku, ktora stala jeden den v chladnicke, to iste plati aj pre spagety, palacinky, zemiaky, rezen, ryzu, pizzu, cokolvek uvarene... Dalej plesne su aj sucastou mnohych konzervacnych latok. Napriklad penicillium camemberti vstupuje do syra zvaneho Camembert, na Slovensku mu hovorime Encian, cize syr s bielou plesnou. Dnes uz neexistuje trvanlive pecivo, ktoreho sucastou by nebola konzervacna latka - samozrejme penicillium, co ine. Najlepsie je konzervacnym latkam sa uplne vyhybat a varenu stravu konzuovat len cerstvo uvarenu, nie vytiahnutu z chladnicky. Pecivo konzumovat tiez len cerstve, pripadne skusit nieco upiect doma a v ziadnom pripade nekupovat makkucke croissanty zabalene vo farebnych sackoch, ktore podla datumu vydrzia byt aj pol roka akoze dobre, nekupovat makkucke kolaciky, takzvane zaviny, su plne svinstva, ale radsej navstivit babicku, ktora rada upecie cerstve a ochotne vas to aj nauci, ak prejavite zaujem. Plesne prijimame do tela nielen konzumaciou, ale aj vdychovanim. Su vsade okolo nas a zabranit ich vdychnutiu sa proste neda, ani nadmorska vyska nema na ich vyskyt vplyv ako pri roztococh. V domacnosti je dolezite casto vetrat, odstranit zo stien tapety a radsej dat nater, moze byt protiplesnovy. Vonku v prirode sa plesniam najlepsie dari tam, kde je teply a vlhky vzduch, ale ta svina penicillium znesie aj nizke teploty, hlavne, ze je vlhko... aj ked vacsina plesni nie. POvedala by som, ze Slovensko je z tohto hladiska este celkom O. K., nakolko tam pofukuje prijemny vetrik, cize o uplnom bezvetri sa hovorit neda a tie dazde zase nie su az take caste, taka Bratislava napriklad, Nitra tiez a co sa zahranicia tyka, tak povdezme, ze Vieden. Najhorsie su oblasti s castymi zrazkami, kde je uplne bezvetrie. Ak mate alergiu na plesne a chystate sa do zahranicia, vyhnite sa Klagenfurtu, Villachu a vobec, celej Bundesrepublik Karnten, v opacnom pripade vam hrozi, ze zacnete odpadavat a nadchu budete mat minimalne 2X za mesiac, ci je leto, ci je zima. Je to totiz oblast, kde je uplne bezvetrie a prehanky najmenej trikrat denne, velmi caste dazde, cize vzduch po dazdi, ktory je pre spory plesni idealny, je tam v podstate celorocne, najhorsie je to ale v lete. Alebo by to mohol byt dobry tip na samovrazdu pre tych, ktorych uz zivot omrzel. Dva roky zivota vo Villachu a potom: Utek, alebo smrt :)

karolinka122

dneska mas vsade tolko svinstva v potravinach, vode, vzduchu, kozmetike, ze ten kusok chcela ti naozaj neublizi...

5.5 elsa

fuj , no infekcia v črevách čo sa môže dostať hocikam v tejto oblasti asi niečo na prečistenie nie som doktorka alebo v lekárni si niečo vypýtaj ešte sa mi také niečo nestalo dosť si prezerám čo jem :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zjedla som plesen - Fórum - ZDRAVIE.sk