Ženy, ako si vysvetliť tvrdenie : ,,Nie som pripravená na vzťah´´

Príspevok v téme: Ženy, ako si vysvetliť tvrdenie : ,,Nie som pripravená na vzťah´´
mat93

Objasním to na mojom príklade : Zaľúbil som sa do jedného dievčaťa ( ona má 20, ja 23). Nebola celkom neznáma, poznali sme sa z videnia a vlastne sme blízky susedia. Nadviazal som s ňou kontakt, nonstop sme si písali, všetko bolo super no ked som ju kamkoľvek pozval, vždy odmietla s nejakou výhovorkou... Raz na jednej akcii som sa akože omylom dotkol jej ramena a ona sa automaticky odtiahla... No najlepšie je že kdekoľvek sa stretneme, vyhľadáva ma očami, intenzívne ma pozoruje.. viem to, lebo robím to isté, lenže ona vždy odvráti zrak! Asi tak pred pol rokom som sa jej z očí do očí spýtal kde je problém ked viem že jej nie som ľahostajný...Jej odpoved mi doteraz znie v hlave : ,,Nie som pripravená na vzťah!´´ Nič viac nič menej a odvtedy je ticho, prestala chodiť na rozne akcie a takmer stále býva v meste kde študuje... Nekontaktovala ma ani ja ju lebo neviem či sa jej mám spýtať : Už si pripravená? ´´ trochu blé mi to príde... No najhoršie je že od toho dňa neviem normálne fungovať, neviem na ňu prestať myslieť ani zabudnúť.. neviem jednoducho čo robiť.. dakujem za všetky prípadné odpovede hlavne od žien alebo aj chlapov ak maju podobnu skusenost...

miki24

veru no zrejme si sa jej až tak nepáčil. slečny sa vždy radi stretnú o koho sa zaujímajú. osobne keď som sa odhodlal a už nejakú pozval niekam a videl som na nej, že by mohla mať záujem tak ma neodmietla skôr naopak vyhľadávala kadejaké zámienky na stretnutia.

farizej

prave vztahy ktore su spontanne su pekne a nie "pockaj, doborim toto a toto a tamto a potom zacneme nas vztah"

vztah nie je varenie, nie je povinnost, ani ukon ani ukol, vztah je zivotny styl.

byt nepripraveny na vztah logicky ale ani syntaxovo nedava absolutne ziadny zmysel.

byt nepripraveny na sex ano, nestoji, nevlhne.. ale na vztah byt nepripraveny?

velmi neuvazene a zle zvolene slova, ktore maju a ucelom len zakryt napriklad:

- nechcem ta
- lubim stale byvaleho
- nemam cas (hlupa vyhovorka)
- neviem co chcem
- a ine mozno

redka

tiez si myslim, ze ta ma v pazi.... alebo sa hra na nedobytnu... skus ju ignorovat a ked sa "nespamata" tak to mas jasne... najdi si iny objekt... mozno ta ocami vyhladava a si mysli ze "zas je tu ten.... dopln co chces" :D

doubledog

nic take ako nepripravenost na vztah neexistuje :)
zena je vzdy na vztah pripravena, zalezi len od toho, ci je na obzore spravny chlap.
proste ta nechce.
nanajvys sa jej paci, ze ju balis alebo mas o nu zaujem.

sweater*

nechcem byt za vola, alebo sa hrat na premudreleho. len moj nazor. zalezi na tom co oakavala, ak vztah, tak si ju proste neokuzlil, neciti tam to co by chcela/mala a ak to bolo len potesenie co oakavala, asi sa tiez situacia nevyvyjala podla jej ocakavani, no proste ta nechce, tomu davam tak 90%. zvysnych 10% davam moznosti ze mala zlu, resp. ziadnu skusenost a aj napriek tomu ze sa jej pacis, boji sa zacat si s tebou... hlavu hore po svete chodi vela kociek

no2

Ešte nespracovala predošlý vzťah, resp. predošlé vzťahy.
-----------------------------
Ja som si tiež písal s jednou, ktorá mala pred tým dva paralelné vzťahy. Potom jej na to prišli a obidvaja to s ňou skončili.
Tak sme si písavali a volávali, kým nebola pripravená na vzťah so mnou. Už sme boli na všetkom dohodnutí, ale ona mi oznámila, že má už mesiac chlapca.
Ja som to dosť prežíval, ale po nejakom čase mi to začalo byť fuk.
Počas toho, ako sme si písali, tak som mal stále iné dievčatá. Ja som sa jej s tým priznal, ale povedal som jej, že chcem byť s ňou, hoci som k nej viac menej nič necítil. Bola mi ľahostajná.
Posledne čo písala, tak že ten chlapec je v zahraničí. O tom dosť pochybujem, lebo keď bola vydatá (tiež mala dva paralelné vzťahy), tak mu vraj do vane spadol fén a trafil ho šľak.
Ja sa držím motta, že keď niet poctivej, tak aj ku... dobrá:-)

LMarika

Som si ista, ze dotycna dama ta nechce. No zeny nikdy, alebo takmer nikdy nepovedia priamo narovinu, co si myslia, tak to proste povedia nepriamo, najcastejsie formou akejsi blbej vyhovorky. Pamatam sa, ked som bola v puberte, mala som asi 15 rokov a vysla som si na moju prvu diskoteku (pocet navstivenych diskotek by sa u mna dal spocitat na prstoch dvoch ruk, nakolko sa mi hnusi fajciarky dym...). Balil ma tam jeden chalan, bol asi o 2 roky starsi odo mna. Ja som bola pekna, stihla a on bol strasne tucny, slanina sa mu triasla na celom tele ako nejakej 100 kg vaziacej zene v strednom veku, no ale na taku zenu by to uslo, ale na mladeho chalana? FUJ! Do tvare bol tiez dost skaredy. Mal az prehnane vysoke sebavedomie, tvaril sa, ako keby zhltol vsetku mudrost sveta, javil sa byt dost namysleny, aj ked zjavne nemal byt na co a mne sa vzdy skor pacili skomnejsi chlapci, on neustale rozpraval, ako sa on vsetkym dievcatam paci a ako by ho vsetky chceli, co som vnimala ako blbe dristy a neverila som mu ani slovo. Ja totiz nie som typ cloveka, ktory s vyplestenymi ocami a s otvorenymi ustami hned kazdemu vsetko uveri. Mne ked niekto nieco povie, tak sa nad tym zamyslim a vytvorim si vlastny nazor. Schopnost odhadnut ludi ma jedno tamomstvo: Nesmiete verit tomu, co hovori ten, ktory niekoho ohovara, niekoho chvali, alebo sam seba chvali. Verte len svojim vlastnym ociam. A presne taka som ja. Ked sa ma dotycny spytal, ci s nim chcem chodit, tak som mu povedala, ze ja sa este necitim byt pripravena na vztah, ale mozno o takych 5 rokov... :) V skutocnosti som ho ale nechcela vobec a toto som pouzila iba ako blbu vyhovorku, aby som sa nechceneho ctitela zbavila, nakolko som bola vo veku, kedy si dievcata vyberaju frajerov viac-menej podla krasy, no :) Potom som sa mu akosi uspesne dlhe roky vyhybala a o nejakych 10 rokov nato, nastastie uz s obruckou na prste, sa mi prihovori, ze sa chce so mnou stretnut a len tak pokecat. Samozrejme, ze sa z neho vyklul nablbly poistovak, co ine... Snazlil sa ma nahovorit na poistku, pri ktorej by moja mrtvola v pripade smrti nasledkom urazu dostala milion Sk :) No tak ale ked nemam prist k peniazom za zivota, tak po smrti si uz ozaj nic neprosim :)

zuzi74

Mozno ju zatial bavi len take nevinne flirtovanie. Mozno si ta zatial nenapadne "otukava". Nemusi to hned znamenat, ze s tebou uz nebude chciet mat nic v buducnosti. Celkom by som nehadzala flintu do zita:-)