Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Citim sa maximalne na dne...

Príspevok v téme: Citim sa maximalne na dne...
sonny12

Ahojte, neviem ako zacat ale citim sa strasne zle a zdeptane ked sa to vobec da tak opisat. Mam strasne uzkostne stavy, panika ci uz v skole alebo len tak na ulici. Doma sedim len pijem kavu a fajcim co mi na mojom stave nepridava ale jeto jedina vec ktora ma aspon trochu akoby "naplna"..Nemam ziadne kamaratky,iba mamu a priatela..V skole vdaka mojej top psychike vela vymeskavam lebo mam strach tam ist. Mam podozrenie na socialnu fobiu...niekedy viem sa porozpravat zo spoluziackami a mat dobru naladu ale len vtedy ked si dam neurol, utlmi ma a mam taku veselu naladu tak vtedy som vyrecna az az. Ale inokedy, neviem ani slovko povedat, ticho sedim a rozmyslam ci sa nahodov nesmeju na mne a citim hrozny vnutorny nepokoj a chvejem sa. Idem po ulici taktiez taka panika, a to ani nehovorim co to je ist do nakupneho centra a obchodov... Je mi zo seba na grc, Pred rokom som bola uplne iny clovek, vyrecna osoba s vela energiou vedela som komunikovat s kazdym nebala som sa ludi no extrovertka som bola. A teraz ? OPAK maximalny.
Dokonca v skole ked to neviem vydrzat uz je mi totalne na p. Musim sa vipytat prec ze je mi zle,boli ma brucho atd. A to len vdaka mojej uzasnej psychike ktora je na dranc.
Ludia, prosim vas ked si to precitate, vyjadrite sa. Kazdu kritiku prijmam len prosim vas niejake tie rady ako to prekonat do casu kym sa objednam k psychiatricke, ako zvladnut to cez prazdniny a tak. Nechcem upadnut do este vacsej depky. A po prazdninach este sa to zhorsi a uz absolutne sa zrutim...

diviak2

Ahoj, podla mna je toto na odbornu ambulantnu liecbu. Pomoze uz iba fakt, ze sa tym (Tebou) bude niekto zaoberat, bude sa zaujimat o Tvoj problem, to je vzdy fajn. Dovtedy treba preklenut "blbe" obdobie ako sa da. Treba si spravit nejaky denny rezim. Kolko sa da travit vonku na svetle, teraz je celkom fajn pocasie, da sa ist do prirody. Zvysok casu vyplnit nejakou cinnostou, idu vianoce, treba varit, piect, upratovat. Moze to byt aj dobry relax, ked sa to neprehana. Vysledok prace urcite niekto doma pochvali. Tiez treba byt s blizkymi ludmi, proste prejst na ine myslienky. Predvianocny cas je idealny na depresiu, ale netrva vecne.
PS: Tie cigarety by som vynechal. Z dlhodobejsieho hladiska je to kontraproduktivne.

_meno

Ahoj sonny12

Ja ti mozem poskytnut rozsirenie tvojich hranic vedomia o sebe samom aj o svete. Prehlbi sa tvoje vedomie, chapanie, suvislosti, citenie, vnimavost.

Ako zaklad sa mozu pouzit vsetky tvoje zivotne skusenosti a informacie, urcite ich mas mnoho. Z toho, ze samostatne pises na tomto fore, prisla si na to ze nepoznas svoje mechanizmy tak dobre aby si sa citila stastne.

Vsetko, co si v zivote prezila, je priprava na dalsie pokracovanie zivota, lebo zivot je proces skrze ktory zivot spoznávame a zaroven aj tvorime.

Je to tvoj sucasny stav, v ktorom si, ktory ti umoznuje ist dalej. Keby si tieto slova citala hoci len mesiac dozadu, neprepojila by si svoj sucasny stav s ponukanou cestou - nevidela by si suvislost.

Poviem to jednoducho, z nevedomosti vytvaras zlo (nevedome). Vdaka prejdeniu z nevedomosti do vedomého zivota sa stavas spolutvorcvom zivota. Sama si vyberas, sama tvoris. Sama tvoris smutok, sama tvoris stastie.

O com rozpravam, resp. svetlejsie stranky svojho zivota casto nevidime, pretoze ideme "z dola hore". Zo Zeme do Neba, nie naopak :) Ak som vyrastal v prostredi kde bolo napr. malo zvierat aj to zlych...... vo mne je 0 nadeje, prestav o tom, ze zvierat dokazu by mile, laskyplne. Ten sucasny stav je "nenavidim zvierata" - kazdu sekundu, kazdu minutu, kazdy den, kazdy rok, cely zivot ... nevidim stav "milujuce zvierata" ... Ale ked sa niekto zo zivotnej cesty vrati mi pomoct, vtedy mi druhy clovek ukaze ako vyzeraju laskavejcie formy zivota, lasky.

Takyto ludia sa avsak vracaju len k tym, co pocuvaju. Pomaha sa tym, ktori su na pomoc pripraveni a prijimaju ju. Neprepoziciavaju svoju energiu zlu, nehadzu perly sviniam s prepacenim. Lasku tvor, laska bude zit. Nechaj zlo tak, zlo sa znici samo.

Kludne napis ak chces na ateven@pokec.sk

Pekny vecer, vela stastia a radosti ti prajem sonny12 aj tvojim znamym :)

paleo

Neviem ti velmi pomoct.
skus si prečítať nejaku knihu na taký motiv napr Preco mam strach milovať od Powella alebo nieco od Viktora Frankla o zmysle zivota alebo tak
a co sa prihodilo pred tou tvojou zmenou? Treba vediet kde to prameni

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Citim sa maximalne na dne... - Fórum - ZDRAVIE.sk