Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Je toto angina?

Príspevok v téme: Je toto angina?
Tmx_34

V stredu ráno som mal zimnicu, neskor vyššiu teplotu. Potom som si všimol ze mam nejaký výtok vzadu na hrdle a teplotu uz 38.8 (večer), včera mi bolo podobne ale uz som začal kašlať a som aj zahlieneny, teplotu som mal až 39.1. Dnes, 2,5 deň mam teplotu 38.5 a som zachrípnutý, boli ma hlava a kašlem, som celkovo slabý ... Beriem antibiotika augmentin (penicilín), u doktora som nebol, ak by som aj chcel musel by som čakať do pondelka. Aká to môže byt choroba?

Mikeal

Zázvorový čaj s medom a vyležať :) Inak ako píše Juliza angínu nemáš to by si cítil ja som ju raz tiež dostal v zahraničí 2 dni som do seba nedostal žiadne jedlo ledva som dokázal niečo vypiť so strašnými bolestami a liečil som penicilín, čaje, kloktanie slannej vody a domáca a za pár dní som bol v pohode.

Juliza

Myslím , že je to chrípka. Kup si paracetamol, vitamín C a veľa tekutín. Do týždňa budeš fit. Pri angíne by si mal silne bolesti hrdla, problém s hltanim, veľké , hmatné uzliny.

tmx-34

Mam casto anginu kvoli krcnym mandlam a tieto atb som dostal od mojej doktorky zo Slovenska. Zijem v UK a tu sa treba objednavat, alebo mozem ist do nemocnice na pohotovost ale to by som si musel pockat v cakarni minimalne 3-4 hodiny a to sa mi naozaj nechce.

Maoam

to si si nasadil ten amoxicillin+kys. klavulanovu sam? odkial ten liek mas, alebo kto ti ho dal? naordinovat si sam ATB nie je v poriadku

pri danych tazkostiach a horucke je bakterialna infekcia velmi pravdepodobna, ale byt tebou, tak k lekarovi idem, hoci na pohotovost dnes, dane ATB sa pri respiracnych infekciach dava, ak mas streptokokovu alebo stafylokokovu infekciu aleb inf. sposobenu bakteriami citlivymi na toto ATB, mas stastie, ale mozno ti lekar ATB zmeni

ATB potrebuje cca. 3 dni minimalne, kym zaucinkuje

k tomu lekarovi dnes chod a ATB si v buducnosti sam nenasadzuj

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je toto angina? - Fórum - ZDRAVIE.sk