Pomoc manželovi diabetikovi

Príspevok v téme: Pomoc manželovi diabetikovi
rebarbora1970

Pekný večer.
Môjmu 35 ročnému manželovi zistili diabetes 2 typu. Lieči sa liekmi inzulín jeden krát denne. Podľa lekárky má stále neuspokojivé výsledky ale keď som prosila o rady nič sa mi nepodarilo , preto sa chcem opýtať či neviete o nejakej možnosti kde by nejaký odborníci dokázali pomôcť pri rade
o tejto chorobe , diéte, stravovaní, životospráve. Som už fakt zúfala. Ďakujem.

RNG

Xylitol(brezovu cukor) sa prakticky neabsorbuje, ptre to ma tak nizky glycemicky index. Ale vacsie mnozstvo, kedze sa neabsorbuje, sa dostane do criev a tam je hromada mikrobov, co ho vedia spracovat. Zialbohy pri tom vyvijaju hromadu plynov. Erytritok naprpti tomu sa vyborne absorbuje, a tiev az na 90% vyluci mocom, tj nezvysuje glykemiu celkove.
Stevisidy a rebaudianosidy sa pouzivaju len vo velmi malych mnozstvach, lebo su extremne sladke, takze nemozu zvysit hladinu cukru v krvi nijak pooznatelne.
Viacere mikrovlakniny, ked ich jes spolu z jedlami podstatne znizia glycemicky index tych jediel. Napriklad sa jedna o glucomannan, davka 1-1.5 gramu s kazdym jedlom.

dadaka

Moj otec diabetik prestal uplne konzumovat biely cukor, nahradil ho brezovym, ma zo vsetkych cukrov (okrem stevie) najnizsi glyk. index. len 7. Zacal sa zdravsie stravovat, hladinu cukru mu pomohol stabilizovat aj jeden vyz. doplnok, prirodny, vola sa NOPAL.
Ten brezovy cukor je tento, ja ho tiez jedavam, ma rovnaku chut ako klasicky biely krystalovy : -odkaz odstránený-

Sára6

Skúste si prečítať knihu Život bez pšenice a manželovi vylúčiť túto potravinu zo stravy, držím palce!

paleo

My mame v rodine cukrovku a aj to bl jeden dovod preco som presla na paleo
je to viacmenej nizkosacharidova strava cize udrzuje cukor v krvi v relativne rovnakej hladine
vraj sa da tymto stravovanim cukrovkaaj prekonať
tak si prestuduj nieco k paleo a aspon do urcitej miery nech manzel obmedzí cukor a obilniny

AlexaPN

Co sa týka prírodných prostriedkov na liecbu cukrovky, tak jeden z najodporucanejsich je Noni, Azijska plodina, ktora okrem mnohych inych zdravotnych benefitov znizuje hladinu cukru v krvy. Velmi kvalitne Noni ma napr. bhip, popozeraj na energiabhip.sk
99% lekarov ti neodporuci nic prirodne alebo alternativne, nic z toho nemaju, necakaj od nej, ze ti poradi nieco naozaj dobre alternativne, predpise inzulin a tym, to pre nu hasne, pritom take Noni dokaze vyrazne zlepsit stav cukrovkarov

salalalalala

odporucam knihu - Dr. Neal Barnard's Program for Reversing Diabetes: The Scientifically Proven System for Reversing Diabetes without Drugs