Neviem, či ho lubim

Príspevok v téme: Neviem, či ho lubim
Lilllien

Ahojte :) Potrebovala by som nejaky nazor alebo radu nato co sa mi deje pretoze sama sa uz ztoho neviem vysomarit.. Chodim s priatelom 2 roky..je to vsetko idealne, bavime sa smejeme sa rozpravame sa...proste nieje tam chyba.. ale niekedy sa stane ze rozmyslam ci ho lubim..ci je to laska..ci je to naozaj to co som chcela..ci nieje niekde niekto pri kom by som si to nemyslela. Znamena to nieco? alebo taketo pocity ma kazdy?.. nechcem si totiz niekedy neskor uvedomit ze som si to len nahovarala ze ho lubim a pritom to take silne nebolo. Je to moj prvy vztah a mozno to ma pre mna taku viac emocionalnu hodnotu..ze si ho chcem udrzat.. alebo neviem co bude po rozchode, keby ho stratim. ? alebo si dat chvilku pauzu? ale nieje to potom uz voditko k naozajnemu rozchodu? naozaj som ztoho zmatena a myslim ze sa potrebujem uz rozhodnut lebo vtakej neistote a myslienkach byt nechcem .. mam pocit ze mu nepriamo stym ublizujem a to si on naozaj nezasluzi.. Za podobnu skusenost alebo radu dakujem.

titi27

Ahoj, chcem sa spytat, ako si to vyriesila? ste este spolu? mam presne rovnake pocity, perfektneho chlapa, ktory ma miluje...ale ja neviem, sme spolu skoro rok, ideme spolu byvat a tiez je to moj prvy vazny vztah, i ked som uz starsia. neviem asi pocitovat bezhranicnu lasku, ako ostatni ja neviem ??‍♀️

titi27

Ahoj, chcem sa spytat, ako si to vyriesila? ste este spolu? mam presne rovnake pocity, perfektneho chlapa, ktory ma miluje...ale ja neviem, sme spolu skoro rok, ideme spolu byvat a tiez je to moj prvy vazny vztah, i ked som uz starsia. neviem asi pocitovat bezhranicnu lasku, ako ostatni ja neviem ??‍♀️

Lilllien

Dakujem pekne za rady.. myslim ze mi to pomoze.. uz len vdaka tomu ze z iných pohladov som sa nato nedivala a toto mi mozno otvorilo oci..a ukaze mi kde je problem :)

zurbaran

aby som nebol zle pochopeny - "presytit sa da nie len toho erotickeho ale aj lasky."
tym mam na mysli aby ste dali jeden druhemu aj priestor

zurbaran

je to o tom co citis. to musis vediet ty, nebud leniva nad tym popremyslat. a ak ti nieco vo vztahu chyba zisti co a preco. a nieco s tym potom sprav. a hlavne sa sustred na vas vztah a nie na to ci niekde vonku beha niekto lepsi pretoze taketo premyslanie nad niekym lepsim sa ti moze stat v kazdom vztahu a potom budes mat v kazdom vztahu vzdy pochybnosti. to si potom budes kazit kazdy vztah a bude to vzdy nefer voci tomu partnerovi s ktorym budes. pointa je ci si TERAZ s niekym kto ti vyhovuje. a dalsia vec je ze ci ty sama dokazes vytvarat vztah ktory ti vyhovuje a ci ty vies vo vztahu fungovat. aka si ty pre partnera ? to je dalsia otazka. a dokazes byt ty so sebou spokojna ? to je dalsia otazka. dolezite je tiez aby si dokazala lubit realneho cloveka s nedokonalostami a nie predstavu o nom. k tomu je ale potrebne aby si sa ty dokazala mat rada, prijimat taku aka si s nedokonalostami. lebo jedine ked dokazes odpustit sebe nedokonalosti potom ich vies odpustit druhym.
samozrejme by si ale nemala sama sebe klamat. nikdy neostavaj s niekym len preto lebo nechces byt sama a ani sa nikdy do toho nasilu nenut. pracovat na vztahu a premyslat nad svojimi pocitmi ku partnerovi nie je to iste ako nasilu sa nutit byt s niekym. no uvedom si jednu vec - NIKDY NECAKAJ ZE VO VZTAHU BUDE VSETKO 100% FUNGOVAT. ono to vzdy kolise, niekedy ti partner pojde aj na nervy, v niektore dni ti nebude pripadat tak pritazlivy, obcas sa pohasterite. a tak podobne to bude citit obcas aj on. proste kazdy vztah ma v sebe aj nieco trosku frustrujuce. niekedy to nie je na 100% ale trebars na 90% alebo 80%. to ale neznamena ze sa toho treba hned zbavit. veci v zivote nefunguju vzdy na 100%, celkovo zivot nejde vzdy celkom podla nasich predstav, ani ty nie si kazdy den rovnaka.

a este cosi k vasni ktora casom vyprchava. vasen je ako stastie, uteka pred tymi ktori ju nahanaju a sleduje tvorivych, aktivnych. vasen vyprchava aj presytenim a preto je obcas dobre aj odriekanie. presytit sa da nie len toho erotickeho ale aj lasky.

m8

v kazdom vztahu na zaciatku je osial ten osial potom postupne opada. lubit partnera neznamena len motyle v bruchu, znamena chciet byt s nim aj v dobrom aj v zlom, pomahat ide to spontanne automaticky. co mozes ty urobit je kazdy den svoju mysel obnovovat, kazdy den si pripominat to co na nom milujes jak povahovo tak vyzorovo. obcas pre neho sprav nieco mile aj tebe z toho bude fajn :) co si pisala o pauze chapem tk, ze chces zistit ci ho este milujes. no o pauze mu ani nehovor, ked ho nechces stratit. dohodni sa s kamoskou chod ku nej na tyzden dva, alebo k rodicom na nejaky cas, kvoli niecomu napr. pomoct mame alebo hocico.
voec si ani nevycitaj ze si si neni ista, je to normalne kedze je to tvoj prvy vztah a za sa, ze si si nasla dobreho chalana no ked prides na to, ze ho ozaj nemilujes, tak ho opusti nie s nim byt z lutosti to je najhorsie. ja si myslim, moj nazor, ze by ti pomohlo je prave ta kazdodenna obnova mysle. v kazdom vztahu je to po case tak. ale na to clovek aj sam pride, moze byt, ze v skutocnosti chces este inych muzov spoznat a na vztah nie si este zrela je na tebe ako sa rozhodnes.